Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Ostatní

Ta, která krade muže od roku 1928, i stoletá módní ikona. Prorazily na stará kolena a internet je miluje

Redakce
Povolání influencera si žádá nejen výraznou osobnost, ale také zdatné technické dovednosti. A přestože po tomto jobu prahnou spíše mladší ročníky, hvězdou sociálních sítí můžete být v každém věku. Důkazem jsou seniorky s publikem, za které by se nemusela stydět kdejaká hollywoodská star.
30. 03. 2022

Vyrazily na procházku digitálním světem a jejich tempo nestíhá počítat ani krokoměr. Stylové důchodkyně mají tak trochu badass slovník, plnou skříň nejnovějších trendů a humor, z něhož si i generace zet sedá na zadek. Z granfluencerek se stává fenomén dnešní doby. Je stáří nové mládí?

Čtěte také: Nejúspěšnější tiktokerky současnosti: Na čem vydělávají?


Baddie Winkle

Helen Ruth Elam vám krade muže od roku 1928. Ano, tenhle popisek byste vážně našli na jejím instagramu. Internetovou senzací se stala, když jí bylo 85 let, začala si říkat Baddie Winkle a dnes má na kontě přes tři miliony fanoušků, kteří hltají každý příspěvek, v němž hraje hlavní roli. Třiadevadesátiletá žena z amerického Kentucky zaujala odvážnou garderobou, výrazným make-upem i pozitivním postojem k lékařské marihuaně.


Iris Apfel

Podnikatelka, interiérová designérka a hlavně módní ikona oslavila loni významné výročí. Na narozeninovém dortu měla neuvěřitelných sto svíček, ale z veřejného života se zatím naštěstí stáhnout nehodlá. Charakteristickým znakem Iris Apfel jsou výrazné brýlové obruby, extravagantní šatník a přehršel šperků. Čím víc, tím líp.


Accidental Icone

Pro profesorku z Fordham University byla šedesátka životním milníkem. Potřebovala novou výzvu, přihlásila se na lekce módy a v roce 2014 založila blog. Než se vrhla do světa sociálních sítí, spletl si ji fotograf s osobou z módního průmyslu, a tak si začala říkat Accidental Icone. To, co se stalo poté, nenapadlo Lyn Slater (68) ani v těch nejdivočejších snech. Všimla si jí modelingová agentura, světoví návrháři i obyčejní lidé a nabídky práce už od té chvíle ani nestíhá odmítat.


Flexybabka

Na TikToku není ještě ani rok, ale už si stihla nasbírat bezmála 200 tisíc sledujících. Řeč je o Marii Skopalové, kterou do profese internetové hvězdy zasvětil její vnuk. Pod přezdívkou Flexybabka vystupuje na sociálních sítích a vytváří vtipná videa, ve kterých často angažuje i své kamarádky. A zdá se, že české publikum ji zkrátka miluje.


Kam dál? Slovenská sexbomba má problém s Instagramem: Tvrdí, že profil na sociální síti jí mažou kvůli tomu, že je neuvěřitelně krásnáZdroj úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM