Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Lifestyle

Hladovíte cestou z večírku? Na strávníky pod vlivem jsou připraveny nejen fast foody, ale i nonstop jídelna či italská restaurace

Karin Šnýdrová
02. 12. 2022

Noční život přináší různá úskalí. Jedním z nich je alkoholem posilněný organismus, který vám ve dvě ráno našeptává, abyste mu dopřáli něco pořádného k snědku. Jenže kde uspokojit jeho touhy, když většina podniků zavírá kuchyni dávno před půlnocí? Tyhle pražské restaurace vám vyjdou vstříc! 

Nastává období vánočních večírků i silvestrovských oslav, takže se v baru pravděpodobně ocitnou i ti, kteří nejsou jeho běžnými návštěvníky. Pokud vám v žilách bude kolovat pár promile alkoholu, připravte se na možnost, že vás po cestě domů přepadne chuť na šťavnatý burger, domácí svíčkovou či italskou pizzu. A proč si v opilosti takovou radost odpírat? Prozradíme, kde zasytíte prázdný žaludek i brzkých v ranních hodinách. 

To nejlepší ze street foodu: Currywurst, kebab i český chlebíček

Karin Šnýdrová / 10. 06. 2022

Rychlé občerstvení 

Jestliže vám stačí jen nějaká rychlovka do ruky, vsaďte na osvědčené fast foody. Ne všechny pobočky známých řetězců jsou ovšem připravené na noční strávníky. Kam tedy zamířit, abyste měli jistotu, že se nadlábnete? Pro cheesburger s hranolky zamiřte třeba do McDonald’s v dolní části Václavského náměstí. Každý čtvrtek mají otevřeno do 5 ráno, od pátku do neděle ještě o hodinu déle. Upřednostňujete spíš pálivé kuře? Pak se zastavte v KFC na Smíchově u tramvajové zastávky Anděl. Od čtvrtka do soboty se tu najíte do 3, v neděli zavírají hodinu po půlnoci a od pondělí do středy ve 2 hodiny. Minout byste neměli ani Kebab Star & Pizza na Národní. Vyhlášené bistro je svým vyhládlým zákazníkům k dispozici od neděle do středy do 4, od čtvrtka do soboty až do páté ranní. Milovníci mexické kuchyně ocení síť s názvem Burrito Loco, kde se po půlnoci najíte například v ulicích Masná, Spálená, Štefánikova, Milady Horákové či Vinohradská.  

Některé pobočky známých fastfoodových řetězců mají otevřeno do brzkých ranních hodin. Patří mezi ně McDonald’s na Václaváku i KFC u Anděla

Pivnice U Sadu 

Nepatříte mezi fanoušky fast foodu a ani s alkoholem v krvi se nehodláte vzdát kultury stolování? Na žižkovském Škroupově náměstí se nachází malý podnik, který vás nadchne. V neděli a pondělí má otevřeno do 2.00, ostatní dny až do čtvrté ranní. A stejně dlouho funguje i zdejší kuchyně. Je libo burger s hovězím masem, slaninou, domácí BBQ omáčkou a belgickými hranolky? Nebo snad upřednostníte pečená žebra, poctivou cibulačku, ďábelský toast či guláš s klobásou? Na hladové krky jsou tu zkrátka připraveni sedm dní v týdnu. A nají se tu dokonce i vegetariáni. Smažený sýr, zeleninové těstoviny, bezmasý burger i pečené papriky jim jistě přijdou vhod. 

Jídelna Marjánka 

Pravou českou klasiku vám vydají kuchařky v nonstop jídelně v ulici Na Bělidle. Tuzemská národní jídla si tu opravdu můžete vychutnávat od rána do noci, dveře se prostě nikdy nezavřou. Menu mění každý den, ale jistotou zůstává, že se zde nadlábnete přímo za lidovou cenu. Pro představu, rajskou s hovězím a houskovými knedlíky pořídíte za necelých 150 Kč. Ostatně podobnou cenovku naleznete takřka na všem. Ať už je to kuřecí steak, vepřový řízek či smažák s bramborami. Na jídelním lístku najdete vždy rovněž bezmasou alternativu.  

Na poctivou českou kuchyni jako od babičky narazíte v Jídelně Marjánka, která se nachází kousek od tramvajové zastávky Anděl

Ristorante RomaUno 

Italská rodinná restaurace se nachází v Praze 3 v ulici Jagellonská. Ať už budete mít chuť na pizzu, pastu nebo krémové risotto, neváhejte sem zabrousit. Vzpomenout si můžete klidně ve čtyři ráno, každý den si tu totiž můžete posedět od 9.00 do 7.00. Pokud návštěvu protáhnete až do času oběda, budete mít na výběr ze speciálního poledního menu za rozumnou cenu okolo 150 Kč. 

Kam za kebabem: Máme pro vás tipy na nejlepší street food z celého Česka

Karin Šnýdrová / 09. 09. 2022

Kam za nejvyhlášenější pizzou v Česku? Do Plzně, Ostravy i Grygova!

Karin Šnýdrová / 23. 08. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM