Lifestyle

Festival hlouposti: Injekce kokainu místo viagry, novodobý Dracula, co neuměl počítat, i tragédie vítačů hurikánu

Avatar photo Carlito Brigante
21. 11. 2022

Známá pravda tvrdí, že mezi bláznovstvím a genialitou je velmi tenká hranice. Lidé, kteří jsou dnešní optikou vnímáni jako géniové, byli ve své době považováni za šílence. Některé vynálezy a pokusy snažící se ohnout pravidla fyziky i logiky však nenapraví ani tok času. Představujeme vám náš nový seriál o Darwinových cenách, ve kterém se dočtete o těch nejbláznivějších (a zpravidla neúmyslných) pokusech zapsat se do historie.

Darwinova cena (Darwin Award) je ocenění pro jedince, „kteří se zasloužili o vylepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem“. Cena je pojmenována po zakladateli evoluční biologie Charlesi Darwinovi. Principem ceny je předpoklad, že lidská hloupost, která způsobí smrt (nebo sterilizaci) svému nositeli, je dána geneticky. A podle Darwinovy teorie přirozeného výběru se tento nebezpečný gen odstraňuje. Pravidla pro udělení ceny jsou jednoduchá: Uznávají se jenom skutečné, ověřené příběhy, které například vyšly v seriózních novinách, nikoli vymyšlené vtipy a legendy. Adept byl podle úřadů duševně dospělý a zdravý, takže nepočítáme osoby do 16 let a psychicky nemocné nebo postižené jedince. Kandidát udělal unikátní hloupost, kvůli které zemřel nebo nenávratně poškodil svoje rozmnožovací ústrojí. 

Šéfkuchař Jan Punčochář musí vyzkoušet všechno, i kdyby měl mít žaludeční potíže! Jak mu chutnaly smrduté švédské ryby?

Miloš Pokorný / 17. 11. 2022

Odstranění hraběte Drákuly

Máme za sebou sérii halloweenských party, kde jste dozajista také napětím sledovali, kdo se jak vyfikne. Touha trumfnout ostatní dovedla jednoho středoškoláka opravdu daleko. Vlastně na úplný konec životní cesty. Ostatně, jak to mohlo jinak dopadnout při převtělení za hraběte Drákulu. Snaživý mladík si implementoval pod tričko borovicovou kůru a svým kamarádům se chystal předvést realistickou scénku se sebeprobodnutím. Jenže si nezopakoval známé přísloví „Dvakrát měř, jednou řež“. Špatný odhad a výpočet tloušťky kůry k délce čepele nebyl nejšťastnější, zásah do srdce se mu tak stal osudným. Svou smrt bral údajně s humorem a pronesl závěrečné „Udělal jsem to doopravdy“. Tomu říkáme šoumenství do posledního dechu. 

Die Hard Party

Velmi bizarní ignorace matky přírody nás zavádí do roku 1969. Čtyřiadvacet mladíků se rozhodlo uspořádat přímo pekelnou party. Co se slavilo? Příchod bouřek a blížícího se hurikánu Camille. Jak asi tušíte, nebyl to nejlepší nápad. Oslava byla zorganizována přímo na pláži karibského moře. A krom čtyřiadvaceti bláznů dorazila taky třímetrová vlna. Přežili pouze čtyři, pak už se jen sčítaly oběti. Některá těla se nikdy nenašla, další vyplavilo moře několik kilometrů daleko. A po tomto čtení nepochybujeme, že se raději dobrovolně podíváte, co na nás tam na nebi chystá. 

Koks do údu nepatří 

Další mentální paralympiáda nás zavede do těch nejintimnějších míst a zákoutí. Jeden Newyorčan lačný po nevšedním sexuálním zážitku by zasloužil touto bizarností možná vlastní ceny. V roce 1988 ještě nebyla na trhu viagra, tak vyzkoušel kokainovou injekci, kterou si aplikoval přímo do svého mužství. A zažil očekávanou jízdu. Jenže tenhle zážitek ho vyšel opravdu draho. Nekonečná erekce, která trvala tři dny, jej dovedla s bolestí milovaného údu i dalších orgánů až do špitálu, kde mu kvůli gangréně museli amputovat nohy, přišel také o devět prstů na rukou. Jeho chlouba mu upadla a jako zázrakem svou dobrovolnou cestu do pekla přežil, byť s trvalými následky a doživotní újmou (nejen) na svém mužství. Pokud si říkáte, že si Darwinovu cenu nezasloužil, protože přežil, připomínáme, že stačí zamezit možnosti rozmnožování, čili odstranění z genofondu. 

Most, který chrlí oheň, zpívající dům nebo obří ananasové bludiště: Novodobé divy světa rozhodně stojí za návštěvu

Kristýna Ševčíková / 20. 10. 2022

Kokosy na sněhu po česku: Sáblíková bruslila v obýváku, Procházka se učil zápasit v Japonsku, Engeho ve formuli zastavila marihuana

Carlito Brigante / 19. 10. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM