Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Kalendář

Tygr z Walesu má narozeniny

Avatar photo Radek Honc
07. 06. 2023

7. červen je 158. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 207 dní. Svátek slaví Iveta, Ariadna a Ariana. 

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo (nejen) v hudebním světě?   

Dávaly svalům emoce: České hlasy oblíbených akčních hrdinů

Carlito Brigante / 03. 06. 2023

Narodili se

George Ezra, anglický hudebník (1993)

Debutová deska Wanted On Voyage se dostala na první místo albového žebříčku a stala se třetí nejprodávanější deskou roku 2014. Od té doby skladatel, textař, zpěvák a kytarista, celým jménem George Ezra Barnett, vydal desky Staying at Tamara’s (2018) a Gold Rush Kid (2022). 

Dave Navarro, americký hudebník (1967)

Zakladatel kapely Jane’s Addiction a někdejší kytarista Red Hot Chili Peppers je také spoluautorem desky Jagged Little Pill kanadské zpěvačky Alanis Morisette.

Eric Kretz, americký bubeník (1966)

Bubeník party Stone Temple Pilots je společně se zpěvákem Scottem Weilandem autorem Grammy oceněného singlu Plush z debutu Core.

Prince, americký hudebník (1958)

Multiinstrumentalista, držitel sedmi Grammy, Zlatého glóbu i Oscara prodal více než 80 milionů desek. Jeho tělo bez známek života bylo nalezeno 21. dubna 2016 ve výtahu nahrávacího komplexu Paisley Park.

Tom Jones, velšský zpěvák (1940)

Majitel plného barytonu zvaný též Tygr z Walesu prodal od roku 1965 přes 100 milionů desek. Jeho žánrový rozsah je od gospelu přes R’n’B a taneční hudbu až po country. V roce 2006 byl povýšen britskou královnou do rytířského stavu a získal tak titul Sir.

STALO SE

2017

Elton John při své show na stadionu v anglickém Gloucesteru odhodil svou přívětivou tvář a do mikrofonu křičel na člena ochranky, že je Hitler a nejsme v Číně. Důvodem byla zpěvákova nespokojenost s postupem pořádek zajištující služby při snaze zamezit návštěvníkům koncertu dostat se blíž k podiu.

2002

Nahrávací společnost Virginia Records oznámila rozvázání smlouvy s Victorii Beckham. Nespokojenost představitelů labelu pramenila z vysokých pořizovacích nákladů (cca 3 miliony liber) na její debutové sólové album, přičemž se ho prodalo pouze 50 tisíc kusů.

1987

David Bowie odehrál koncert v tehdejším Západním Berlíně. Reproduktory byly nasměrovány ke zdi rozdělující město, aby z jeho show měli něco i obyvatelé Východního Berlína.

1977

Kapela Sex Pistols uspořádala koncert na lodi Queen Elizabeth II. Přímo před parlamentem pak zahrála singl Anarchy In The UK. Stalo se tak při příležitosti královnina stříbrného jubilea na trůnu. Později ten den byli účastníci plavby zatčeni. 

Tom Holland a Zendaya se vracejí do světa Marvelu: Na další Spider-Manovo dobrodružství si počkáme

Kristýna Ševčíková / 06. 06. 2023

Viktor Ponrepo: Z donucení se stal zlatníkem, dobrovolně iluzionistou a průkopníkem české kinematografie

Václav Šilpoch / 06. 06. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Andrea Raffin / Shutterstock.com

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM