Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Kalendář

Willy Wonka, Jack Sparrow i Střihoruký Edward slaví: Johnny Depp má šedesátiny

Avatar photo Radek Honc
09. 06. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

9. červen je 160. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 205 dní. Svátek slaví Stanislava, Morgana, Jošt a Libor. 45. narozeniny slaví jeden z nejslavnějších českých producentů, DJ Wich. 

Kdo další dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Nejlepší čeští kytaristi: Radim Hladík byl zjevením, Michal Pavlíček skládá symfonie, Míra Chyška má blízko k Danu Bártovi

Pavel Kučera / 08. 06. 2023

Narodili se

Matt Bellamy, anglický hudebník (1978)

Zpěvák a kytarista kapely Muse se objeví už v neděli na festivalu Rock for People. Držitelé dvou Brit Awards a dvou Grammy objíždějí svět s loňskou deskou Will Of The People. Matt se v přestávkách vrací do svého domova v Los Angeles, kde má blíž k synovi, jehož matkou je herečka Kate Hudson, a dceři, kterou má se současnou partnerkou, modelkou Elle Evans.  

Ed Simons, anglický hudebník (1970)

Jedna polovička The Chemical Brothers a vystudovaný historik má doma mimo jiné šest cen Grammy.

Johnny Depp, herec (1963)

První rolí budoucího Střihorukého Edwarda a Piráta z Karibiku byla postava v hororu Noční můra z Elm Street. Se svojí exmanželkou Vanessou Paradis má dvě děti, syna Johnnyho Chistophera a dceru Lili-Rose Melody, která aktuálně září v seriálu HBO The Idol. 

Les Paul, americký kytarista (1915)

Jazzový kytarista byl průkopníkem ve vývoji elektrické kytary, bez níž by svět nepoznal Rock’n’Roll. Zemřel  12. srpna 2009 v požehnaném věku 94 let. 

 

 

 

STALO SE

2022

Britney Spears si vzala herce a modela Sama Aghariho. Mezi svatebčany nechyběly Madonna, Selena Gomez nebo Drew Barrymore. Všichni svatební hosté byli svědky narušení ceremoniálu bývalým manželem zpěvačky Jasonem Alexandrem, s kterým byla tehdejší popová princezna oddána v roce 2004 na celých 55 hodin.

2011

Belgický hudební festival Lokerse Festen vyhlášený mimo jiné klobásami z koňského masa oznámil, že v den vystoupení bývalého zpěváka Smith, Morrisseyho, bude vegetariánský.

 

2007

George Michael se stal prvním umělcem koncertujícím na nově přestaveném stadionu Wembley. Dvě show, které odehrál, byly součástí jeho 25 Live Tour

1998

Spice Girls odehrály svůj první koncert po odchodu Geri Hallivell. V italské Modeně je na podiu doprovázela operní megahvězda Luciano Pavarotti.

Kam jezdí na dovolenou Beckhamovi, Clooney nebo J.Lo: Nejoblíbenější destinace světových celebrit

Michaela Dočkalová / 08. 06. 2023

Velký návrat svalnaté hvězdy: Nový dokument mapuje vzestupy a pády Arnolda Schwarzeneggera

Kristýna Ševčíková / 07. 06. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: taniavolobueva / Shutterstock.com

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM