Expres FRESH! /
Celý playlist
Kalendář

Popový fenomén Adele slaví 35. narozeniny

Avatar photo Radek Honc
05. 05. 2023

Už 125 dní žijeme v roce 2023, od 5. května do konce roku nás čeká dalších 240 dní. Svátek slaví Klaudie, Liboslav a Gothard. V roce 1949 byla v Londýně založena Rada Evropy se sídlem ve Štrasburku, dnes si proto připomínáme Den Evropy. 

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Zkraťte si čekání na třetí sérii Bridgertonových: Nový seriál se věnuje královně Šarlotě, čeká nás i milostné drama

Kristýna Ševčíková / 04. 05. 2023

Narodili se

Chris Brown, americký zpěvák (1989)

Jeden z nejúspěšnějších R’n’B zpěváků své generace se kromě své hudby dostal do popředí zájmu veřejnosti také svým násilnickým chováním vůči partnerce, kterou v té době (2007-2009) byla Rihanna.

Adele, anglická zpěvačka (1988)

12 Brit Awards, 16 Grammy, jeden Oscar a více než 170 milionů celosvětově prodaných desek dělá z rodačky z anglického Tottenhamu, celým jménem Adele Laurie Blue Adkins, jednu z nejprodávanějších a nejúspěšnějších umělkyň všech dob.

Craig David, anglický zpěvák (1981)

Kariéru nastartoval v roce 1999 díky spolupráci s partou Artful Dodger, z které vznikla skladba Re Rewind. David vydal pět alb a čtrnáctkrát byl nominován na Brit Awards a dvakrát na Grammy, ani jednu z nominací neproměnil. 

Michael Palin, anglický herec (1945)

Spisovatel, moderátor a komik je jedním ze šesti členů legendární komediální skupiny Monty Python. Legendární komediální skupina tento svět obohatila mimo jiné o Mezinárodní den švihlé chůze. Z nemontypythonovských filmů můžeme jen doporučit komedii Ryba jménem Wanda.

STALO SE

2018

Donald Glover aka Childish Gambino zveřejnil klip k písni This Is America. Video je nabité spoustou odkazů na otroctví a rasismus. Dále poukazuje na násilnosti ve Spojených státech amerických se střelnými zbraněmi a na policejní brutalitu, zejména proti afroamerické populaci.

2013

Bylo vydáno dočasné rozhodnutí soudu, podle kterého se jedna horlivá fanynka nesmí přiblížit k frontmanu Led Zeppelin Robertu Plantovi. Dotyčná měla rockera obtěžovat přes tři roky a všude tvrdit, že spolu mají vztah.

2002

Moderátoři rádia KRFX-FM v Detroitu ukončili živý rozhovor s rockerem Tedem Nugentem pro jeho urážlivé a rasistické výrazy směrem k černošské a asijské komunitě.

1996

Dolores O’Riordan, zpěvačce Cranberries, se od deníku The Sport dostalo jak veřejné omluvy, tak i finančního obnosu pro charitu Warchild. Deník napsal, že při vystoupení v Hamburku na sobě neměla spodní prádlo.

Funky a hip hop by bez něj zněly docela jinak: Život Jamese Browna byl jako z pořádně dramatického filmu

Radek Honc / 03. 05. 2023

Domácí pedikúru zvládne každý: Připravte nohy do sandálů a pantoflí v pohodlí domova

Andrea Machajdíková / 04. 05. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM