Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Domácí pedikúru zvládne každý: Připravte nohy do sandálů a pantoflí v pohodlí domova

Andrea Machajdíková
04. 05. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Už se těšíte, až konečně po dlouhé pauze obujete letní boty? Čekání na letní teploty zatím využijte k přípravě vašich nohou. Jednoduchou, ale zaručeně efektní pedikúru zvládnete hravě sami doma.

O nohy bychom měli pečovat celý rok, ale je jasné, že v zimě je motivace téměř nulová. Pokud jste chodidla alespoň pravidelně promazávali, mělo by být nežádoucích zvtrdlých míst opravdu málo. Ale i v opačném případě nezoufejte, správnou domácí péči budou vaše nohy brzy jako ze žurnálu. 

Připravte si teplou vodu do vany, nebo lavoru, koupelovou sůl a olej, peeling, pemzu, manikúrní nůžky, pilník, lak na nehty a mastný krém.

Strašák jménem samoopalování: Nebojte se fleků a nepřirozené barvy, stačí dodržovat pravidla

Andrea Machajdíková / 26. 04. 2023

Vodní lázeň

Pro začátek musíte kůži na nohách co nejvíce změkčit. Odlakujte nehty, napusťte si teplou vodu do vany, nebo lavoru, přidejte koupelovou sůl, pár kapek koupelového nebo éterického oleje a alespoň čtvrt hodiny nechte nohy „louhovat“. Pokud zrovna doma výše zmiňovanou sůl ani olejíčky nemáte, zkuste do lázně nasypat ovesné vločky, které kůži krásně zvláční. Pak nohy důkladně usušte i mezi prsty a můžete se pustit do dalšího kroku.

Sbohem, tvrdá kůže

Po lázni se pusťte do broušení. Pomocí pemzy nebo pilníku na paty se zbavte ztvrdlé kůže, která se nejčastěji tvoří právě na patách a také na spodní straně prstů. Bruste jen tak, aby vás to nebolelo. Pedikúra musí být příjemná, žádné mučení! Když vám budou nohy připadat rovnoměrně hladké, naneste na ně tělový peeling (nebo, pokud máte, speciální peeling určený na nohy) a pomocí rukou masírujte chodidla. Náhradou za peeling může být třeba domácí směs olivového oleje a mořské soli.

Broušení ztvrdlé kůže nesmí bolet!

Péče o nehty

Pokud máte nehty přerostlé, zkraťte je manikúrními nůžkami nebo kleštičkami. Zbytek pak dopilujte šetrým papírovým pilníkem. Kraje zapilujte do rovna, abyste se vyhnuli nepříjemnému zarůstání. Nezapomeňte ani na kůžičku kolem nehtů. Co půjde, ostříhejte, zbytek zatlačte pomocí dřívka. 

Lakování

A na závěr přichází lakování, které samozřejmě není nutností, ale většina žen si léto bez nalakovaných nehtů na noze ani nedokáže představit. Pokud máte, nasaďte mezi prsty pěnový rozdělovač a naneste ochranný lak, po zaschnutí dvě vrstvy barevného laku a ty nakonec zafixujte takzvaným top coatem, neboli průhledným zpevňujícím lakem. Průhledným lakem mohou samozřejmě své nehty ochránit i pánové.  A než půjdete spát, naneste na celá chodidla hutný krém nebo hydratační olej a natáhněte ponožky. Ráno, až se vzbudíte, budou vaše nohy vypadat, jako když jste celou noc strávili na pedikúře. 

Produkty pro domácí pedikúru najdete v galerii

Péče o pleť po zimě: Chraňte se před sluncem, hydratujte a dopřejte masku i peeling

Andrea Machajdíková / 18. 04. 2023

Někdo je miluje, jiný nenávidí: Baleríny jsou zpět, umí nahradit lodičky a inspirují se i baletními piškoty

Andrea Machajdíková / 20. 04. 2023

Autorský článek
Foto: Shutterstock a archiv jednotlivých značek

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM