Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Kalendář

Muž se skvělým hlasem a nejširším úsměvem na světě slaví 75. narozeniny

Avatar photo Radek Honc
26. 03. 2023

26. březen je 85. dnem roku. Jeho konec očekávejme za 280 dní. Svátek má Emanuel, Manuela a Haštal. Životní jubileum slaví česká herečka Vilma Cibulková a taky jeden slavný americký hudebník… 

Jste podráždění a unavení? Vyměňte mobil za knížku, gauč za vanu a hlavně se pořádně vyspěte

Karin Šnýdrová / 24. 03. 2023

Narodili se

Keira Knightley, anglická herečka (1985)

Anglická filmová a divadelní herečka byla v roce 2007 zařazena na seznam nejlépe placených hereček světa, roku 2008 ji časopis Forbes uvedl jako druhou nejlépe placenou herečku v Hollywoodu. Podíl na tom jistě měla série Piráti z Karibiku, krásná rodačka z Teddingtonu si zahrála i v Lásce nebeské, Pokání či jednom z mnoha zpracování klasiky Pýcha a předsudek. 

Steven Tyler, americký hudebník (1948)

Multiinstrumentalista a zpěvák Aerosmith je známý také jako Demon Of Screamin. Album jeho domovské kapely Pump z roku 1989 strávilo 53 týdnů v americké albové hitparádě. Jedním z nejvíce rotovaných videoklipů na MTV byl ten ke skladbě Crazy z roku 1993. 
Nemalý podíl na tomhle faktu měly herečky v hlavních rolích, Alicie Silverstone a 16letá Tylorova dcera Liv, pozdější filmová hvězda. Fanoušci filmu jistě ocenili i hit k filmu Armagedon I Don’t Wanna Miss A Thing. 

Diana Ross, americká zpěvačka (1944)

Jako součást dívčí kapely The Supremes mimo jiné nahrála obrovský hit Baby Love. Do dnešních dnů zůstávají ve Spojených státech nejúspěšnější vokální skupinou. Mimochodem, byla to právě Diana Ross, která pro showbusiness objevila 5 bratrů z Gary v Indianě. Jmenovali se Jackson 5. Popová diva je činná do dnešních dnů, v loňském roce například spolupracovala s projektem Tame Impala na písni k filmu Mimoni 2: Padouch přichází s názvem Turn Up The Sunshine. 

Leonard Nimoy, americký herec (1931)

Jeho životní rolí už navždy zůstane postava Spocka, napůl člověka a napůl Vulkánce v seriálu a později i v celovečerních filmech Star Trek. Na jeho počest byla v roce 2015 také pojmenována planetka 4864 Nimoy. Leonard Nimoy je renesančním umělcem, napsal také několik knih poezie, knih o fotografii a autobiografie I Am Not Spock (1975) a I Am Spock (1995), natočil i několik hudebních alb.

STALO SE

2008

Deník The Los Angeles Times se omluvil rapové superstar Seanu Combsovi aka P. Diddymu za to, že byl spojován s vraždou Tupaca Shakura v roce 1996. Noviny publikovaly článek o vraždě a souvislostech na základě informací údajně od FBI, svědků a dalších nejmenovaných osob.. Omluva následovala poté, co vyšlo najevo, že dokumenty, které noviny získaly, byly podvrhem.

2006

Čtenáři magazínu Total Guitar zvolili kytarové sólo Jimmyho Page v klasice Led Zeppelin Stairway To Heaven za nejlepší všech dob. Skladba z roku 1971 za sebou nechala písně a sóla Van Halen, Queen, Jimiho Hendrixe nebo The Eagles. U příležitosti 20. výročí vydání songu v roce 1991 bylo zveřejněno, že jen v amerických rádiích byla píseň zahrána 2.874.000krát. Pokud by se tato legendární píseň hrála tolikrát za sebou, její přehrání by vám zabralo 44 let. 

2001

Hračka v podobě figurky Eminema čelila na britském trhu bojkotu. Obchodní domy Woolworth a Hamleys odmítly figurku držitele Oscara prodávat. Své si k tomu řekla dokonce i odborná veřejnost. Psychologové varovali, že rodiče, kteří kupují tyto panenky pro děti, tím dávají svůj souhlas ke špatnému slovníku svých ratolestí.

1995

Eazy-E, klíčová postava gangstarapové party N.W.A., vlastním jménem Eric Lynn Wright, zemřel ve věku 31 let na AIDS. 

1985

Rozhlasové stanice v Jižní Africe vyřadily ze svých playlistů veškerou hudbu Stevieho Wondera. Důvodem bylo jeho gesto, kterým věnoval svého o den dříve obdrženého Oscara Nelsonu Mandelovi, toho času stále vězněnému jihoafrickou vládou.

Malé záhady velkého světa: Proč je dírka ve dveřích výtahu a americké školní autobusy žluté

Eliana Moravcová / 24. 03. 2023

Klaustrofobie, rvačka a odchod Alana Wildera: Před 30 lety vyšla poslední velká deska Depeche Mode

Pavel Kučera / 22. 03. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM