Saturday Night Fever /
Celý playlist
Kalendář

Hlas legendárních Led Zeppelin Robert Plant slaví 75. narozeniny

Avatar photo Michal Plšek
20. 08. 2023

19. srpen je 231. den roku, do jehož konce zbývá 134 dní. Svátek slaví Bernard, Beno a Anabela. 

Kdo další dnes má narozeniny? A jaké hudební události se staly před lety?

Přitažlivá a vtipná jako nikdy předtím: Catherine Zeta-Jones popírá přírodní zákony

Michaela Dočkalová / 18. 08. 2023

Narodili se

Demi Lovato, americká herečka a zpěvačka (1992)

Proslavila se jako Mitchie Torres ve filmu z produkce Disney Channel Camp Rock. V roce 2009 pak ovládla americkou hitparádu svým druhým albem Here We Go Again. Zatím poslední, osmé album Holly Fvck, vydala loni. 

Drogy, poškozování, střídání partnerů, mrtvice a občas i hudba: Demi Lovato slaví 30

Denisa Grofová / 19. 08. 2022

Jamie Cullum, anglický hudebník (1979)

Pianistovi a zpěvákovi se přezdívá „Sinatra v teniskách“. Porota British Jazz Awards ho v roce 2003 vyhlásila Objevem roku, ve stejné kategorii byl nominován o rok později na Brit Awards. Za album Twentysomething získal nominaci na Grammy. Na Zlatý gl´bus pak mohl dosáhnout díky písni, která doprovází film Clinta Eastwooda Gran Torino. Rád předělává hity popových zpěváků do jazzového hávu, spolupracoval také s Pharrellem Williamsem, Rizzle Kicks nebo Stereo MC’s. 

Fred Durst, americký hudebník (1970)

Frontman a textař numetalové skupiny Limp Bizkit, která vznikla v roce 1994. Za dobu fungování vydala jen šest studiových alb.  Největší hit Rollin’ (Air Raid Vehicle) dosáhl v roce 2003 vrcholu britské hitparády, doma v USA s ním dosáhli jen na 65. příčku. 

Robert Plant, anglický hudebník (1948)

Od založení do rozpadu kapely Led Zeppelin – tedy v letech 1968 až 1980 – byl jejím frontmanem. Poté se vydal na sólovou dráhu, čas od času spolupracuje s dalšími umělci, za všechny jmenujme Alison Krauss. Jejich společné album Raising Sand získalo hned pět Grammy. 

Stalo se

2000

Britskou singlovou hitparádu ovládl italský dj a producent Spiller se svým jediným hitem Groovejet. Píseň založenou na hitu ze 70. let Love Is You od Carol Williams, opatřila novými vokály anglická zpěvačka Sophie Ellis-Bextor.

1965

Kapela The Rolling Stones vydala svůj velký hit (I Can’t Get No) Satisfaction, s nímž zaznamenala svůj první triumf v US Singles Chart. K tomu se na první příčku dostali i v Austrálii, Rakousku, Finsku, Německu, Irsku, Nizozemsku, Norsku, Jižní Africe a Švédsku.  Ikonický kytarový riff napadl Keitha Richardse ve spánku, Mick Jagger k němu potom napsal text. 

Chandlerem navěky: Oslavenec Matthew Perry bojoval se ženami i alkoholem

Michaela Dočkalová / 19. 08. 2023

Kraluje stříbrnému plátnu i gastronomii: Sedminásobný otec Robert De Niro slaví osmdesátiny

Michaela Dočkalová / 17. 08. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM