Saturday Night Fever /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy nad naší zemi poprvé vzlétlo letadlo

Avatar photo Radek Honc
19. 06. 2023

19. červen je 170. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 195 dní. Svátek slaví Leoš, Leo, Leonid, Leontýn, Lionel, Alfréd a Ruslan. V roce 1967 Divadlo Járy Cimrmana uvedlo první rekonstrukci mistrovy hry Akt. 

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Roman Holý: Čím jsme starší, tím jsme nas**nější, nervóznější a méně si věříme

Vladimír Pavlík / 16. 06. 2023

Narodili se

Macklemore, americký rapper (1983)

Narodil se jako Ben Haggerty v Kentu ve státě Washington. S parťákem Ryanem Lewisem získali v roce 2014 za desku The Heist čtyři ceny Grammy, což nelibě nesla hiphopová komunita. Mezi nominovanými deskami byl totiž i Kendrick Lamar s podle mnohých daleko lepším počinem, deskou Good Kid M.A.A.D City. Což dokonce uznal i sám Macklemore. Naživo si čerstvého čtyřicátníka můžete užít na červencovém festivalu Colours Of Ostrava.

Brian Welch, americký kytarista (1969)

Jeden ze dvou kytaristů numetalových Korn je zároveň jejím zakladatelem. Muž s přezdívkou Head z kapely odešel v roce 2005 poté, co konvertoval ke křesťanství. V roce 2008 vydal desku s křesťanskou tematikou Save Me From Myself. Ke Korn se pak vrátil v roce 2013. 

Paula Abdul, americká zpěvačka a choreografka (1962)

Bývalá roztleskávačka NBA klubu Los Angeles Lakers se později stala choreografkou Janet Jackson, Duran Duran, George Michaela nebo ZZ Top. V roce 1988 vydala svůj hudební debut Forever Your Girl. Na desce je i její první velký hit Opposites Attract, za který dostala v kategorii video svou první Grammy.

Boris Johnson, britský politik (1964)

Bývalý britský ministerský předseda v roce 2014 napsal vynikající knihu o jiném bývalém britském ministerském předsedovi. Jmenuje se Faktor Churchill.

STALO SE

2012

Bývalý účetní kapely Pearl Jam byl obviněn ve 33 bodech obžaloby, která ho vinila z defraudace finančních prostředků. Během zhruba deseti posledních let Ricky Goodrich podle žalobců zpronevěřil stovky tisíc dolarů, které používal pro osobní účely v podobě dovolených nebo nákupu drahých vín.

2004

V průběhu koncertu Davida Bowieho v norském Oslu někdo z návštěvníků hodil po zpěvákovi lízátko. To bohužel trefilo umělcovo levé oko, které měl poškozené už od útlého věku. Legendární hudebník koncert zastavil, nechal se ošetřit a poté opět pokračoval ve své show. O týden později při pražské show prodělal infarkt (po němž také pokračoval ve vystoupení), a později zbytek turné kvůli zdravotním potížím zrušil.  

1987

Guns N‘ Roses odehráli svůj britský debut. Ve vyprodaném londýnském klubu Marquee na ně ovšem během prvních pár skladeb přiletělo několik kelímků.

1967

Paul McCartney v televizním rozhovoru přiznal, že bere LSD.

1910

Jan Kašpar v Pardubicích absolvoval první veřejný let v letadle vlastní konstrukce. O necelý rok později se už vydal do Prahy. 

První let Jana Kašpara z Pardubic do Prahy byl tak rychlý, že v cíli nikdo nečekal

Redakce / 11. 05. 2022

Z ráje do pekla a zpět na vrchol: Ben Affleck se vrátil na výsluní, pomáhá mu jeho letitý kamarád i staronová láska

Carlito Brigante / 17. 06. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Neznámý autor / Public domain, prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM