Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Kalendář

19. březen: Den, který přál hudebním rekordům

Avatar photo Radek Honc
19. 03. 2023

19. březen je 78. den roku, do silvestrovských oslav zbývá dlouhých 287 dní. Svátek slaví Josef, Josefa, Josefína a Sibyla. Kromě oslavenců zmíněných v článku slaví také legenda české investigativní žurnalistiky, Josef Klíma, oblíbená herečka Simona Stašová a taky dva bratři, moderní pětibojař a olympijský vítěz David a triatlonista Tomáš Svobodovi. 

Pravidla české divočiny: Čím krmit kachny, proč nesahat na zajíce a jak nenaštvat divočáka

Karin Šnýdrová / 17. 03. 2023

Narodili se

Ursula Andress, švýcarská herečka (1936)

Sexsymbol 60. let 20. století. Stala se vůbec první Bond girl, když ztvárnila Honey Rider v první oficiální bondovce Dr. No z roku 1962. Bondovu dívku si zahrála i v o pět let mladším neoficiálním filmu Casino Royale, kde vdechla život postavě Vesper Lynd. Byla partnerkou Marcella Mastroianniho nebo Jean-Paula Belmonda.

Bruce Willis, americký umělec (1955)

Filmový herec, producent a také zpěvák, to je Bruce Willis, který si teď užívá předčasný umělecký důchod. Proslavil se ve filmech Smrtonosná past, kde hrál detektiva Johna McClanea, v dobrodružném filmu Armageddon nebo v Pulp Fiction: Historky z podsvětí rolí boxera Butche Coolidge. V roce 1987 vydal svou debutovou desku The Return Of Bruno.

Ricky Wilson, americký hudebník (1953)

Kytarista new wave kapely The B-52’s se proslavil jako autor megahitu Love Shack. Bratr zpěvačky Cindy Wilson, která s kapelou hraje dodnes, zemřel 12. října 1985 v pouhých 32 letech. 

STALO SE

2018

Drake zlomil rekord v přehraných streamech ve dni vydání skladby. Stalo se tak na Apple Music i na Spotify se singlem God’s Plan.
Ve videoklipu Drake rozdal obyvatelům Miami zhruba 175 tisíc dolarů! Singl z desky Scorpio se nakonec stal nejstreamovanějším za rok 2018.

2015

Ed Sheeran prodal 2 miliony kopii alba X a to devět měsíců po vydání na britských ostrovech. Stal se teprve pátým umělcem v této dekádě, kterému se to podařilo. Zařadil se tak po bok svých kolegů Adele, Emeli Sandé, Take That a Michaela Bublé.

2005

Rapper 50 Cent se zapsal do historie. Tři singly, konkrétně Candy Shop, Disco Inferno a hostovačka v How We Do kolegy The Game byly v jeden moment v US Top 5. Byl prvním sólovým umělcem, kterému se to podařilo.

1988

Michael Jackson začal stavět ranč a soukromé útočiště v kalifornské Santa Barbaře. Jméno Neverland si Král popu vypůjčil ze své oblíbené knihy Peter Pan. Jde o místo, kde děti nikdy nedospějí.

Brad Pitt je v tom až po uši: Vybral si o třicet let mladší designérku

Michaela Dočkalová / 18. 03. 2023

Nejproduktivnější devadesátník v Hollywoodu: Clint Eastwood má stále filmovému světu co nabídnout

Carlito Brigante / 18. 03. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM