Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Slavné děti slavných muzikantů: Ve šlépějích svých otců jdou Jakob Dylan, Sean Lennon, Nancy Sinatra i Elijah Hewson

Soňa Pokorná
27. 06. 2024

S příchodem prázdnin se většina dětí těší na volný čas strávený s kamarády. Existují ale i takové, které léto často trávily na turné se svými slavnými rodiči. Jaké to je, být svědky vzniku těch největších hudebních hitů a bylo právě tohle důvodem, že se z nich stali také úspěšní muzikanti?

Despacito, Pomáda nebo Macarena: Největší letní hity aneb Když má hudební vkus prázdniny

Soňa Pokorná / 21. 06. 2024

Sean Lennon

Osud sice Seanu Lennonovi dopřál prožít po boku svého slavného otce pouhých 5 let, i tak se ale potatil a věnuje se hudbě. Je aktivní jako hudebník, skladatel a producent. Seanova hudba je ovlivněná širokou škálou hudebních stylů, od rocku a psychedelie po experimentální a avantgardní hudbu. Jeho tvorba často spojuje tradiční hudební prvky s moderními experimenty a odráží vliv jeho rodičů, Johna Lennona a Yoko Ono.

Jakob Dylan

Jakob Dylan je nejmladším z pěti dětí Boba Dylana a jeho první manželky Sary. Proslavil se jako zpěvák, skladatel a lídr kapely The Wallflowers. Kapela získala široké uznání v 90. letech s hity jako One Headlight, 6th Avenue Heartache nebo předělávkou hitu Davida Bowieho Heroes pro soundtrack ke spektáklu Godzilla. Jakob Dylan často mluví o tom, jak se snažil oddělit svou hudební kariéru od otcovy slavné reputace. Vliv Boba Dylana na jeho tvorbu je přesto nepopiratelný. Jakobův styl zahrnuje prvky folku, rocku a americany, což jsou žánry, které Bob Dylan pomohl definovat.

Adam Cohen

Kanadský zpěvák a básník Leonard Cohen byl známý svými temnými a poetickými texty v písních jako Hallelujah a Suzanne. Byl také uznávaným spisovatelem a jeho tvorba ovlivnila mnoho umělců. V hudební kariéře ho následoval syn Adam, který se vyprofiloval jako zpěvák a skladatel. Leonard s ním spolupracoval na několika hudebních projektech a Adam hrál klíčovou roli při produkci posledních alb svého otce, včetně You Want It Darker (2016). To, že se Adam ujal role producenta této desky, umožnilo Leonardovi přes značné zdravotní potíže pracovat z domova a album dokončit.

Kelly Osbourne

Kelly je druhým ze tří dětí Ozzyho a Sharon Osbournových. Vyrostla v prostředí, kde se hudba a showbyznys prolínaly s rodinným životem. Rodina se proslavila reality show The Osbournes, která běžela několik let na MTV a získala obrovskou popularitu. Ozzy i Kelly měli problémy s drogami a alkoholem. Ozzy je svými divokými eskapádami proslulý a bohužel i Kelly byla několikrát na odvykací léčbě. Vzájemně se ale podporují a jejich pouto je velmi silné, o čemž svědčí i vytetovaný nápis Daddy na Kellyině rameni Kelly. I když se její hudba liší od otcova metalového stylu otce, vždy ji podporoval a společně nahráli i duet Changes, předělávku písně Black Sabbath. Skladba se stala hitem a dosáhla až na první místo britské hitparády.

Nancy Sinatra

Jeden z nejslavnějších zpěváků všech dob, jehož písně My Way a New York, New York zná celý svět, sice svou dceru Nancy v její hudební tvorbě silně ovlivnil, dokázala si ale najít svůj vlastní zvuk, který kombinoval pop, rock a country. Její hit These Boots Are Made For Walkin’ se stal ikonickou písní 60. let a je velmi populární dodnes. Zároveň se Nancy stala módní ikonou 60. let, známou svými minisukněmi, vysokými botami a výrazným stylem. Frank s Nancy natočil několik duetů, z nichž nejznámější je Somethin’ Stupid z roku 1967. Píseň dosáhla na první místo hitparády Billboard Hot 100, čímž se stala jedním z nejúspěšnějších rodinných duetů v historii.

Elijah Hewson

Jablko nepadlo daleko od stromu ani v případě syna frontmana irské kapely U2. Elijah Hewson založil ještě na škole se třemi dalšími spolužáky skupinu Inhaler, které hudební kritici přiřadili škatulku indie rock. Sami členové přiznávají vliv svých idolů The Stone Roses, The Cure nebo Depeche Mode, ale každý, kdo si Inhaler poslechne, uslyší i nepopiratelný vliv U2.

Eliot Sumner

Talentovanou hudebnicí je i dcera anglického muzikanta Stinga. Narodila se jako Coco, ale dnes se identifikuje jako genderově neutrální pod jménem Eliot Paulina Sumner. První písně začali psát v patnácti, debutové album pod jménem I Blame Coco vydali ve dvaceti a pár zářezů mají i v herecké branži. Vidět jsme je mohli například v Bondovce Není čas zemřít.

/
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM