Expres Drive /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Pet Shop Boys vydají patnácté album, Ella Henderson vsadila na Rudimental a osvědčenou melodii

Avatar photo Radek Bureš
07. 02. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Neil Tennant a Chris Lowe sice stále cestují po světě v rámci svého turné Dreamworld, na kterém už podruhé své největší hity zahrají i v Česku, na konci dubna ale vydají desku se zbrusu novým materiálem. První ochutnávkou je skvělý singl Loneliness. Dalším umělcem, který přijede koncertovat do Prahy, je Declan McKenna. Na třetí studiovou desku, která vyjde už tento pátek, poutá už čtvrtým singlem.

Do našeho éteru nasazujeme také novinku od Elly Henderson, která se spojila s Rudimental, novou verzi písně Noaha Kahana, do které přizval Sama Fendera, a spolupráci djky a producentky The Blessed Madonna se zpěvačkou Clementine Douglas.

Expres Top: Olivia Rodrigo se ve zpěvu našla při natáčení seriálu, The Black Keys vytáhli další bonbón z kolekce, Romy čeká na výsledky výročních cen

Václav Mašinda / 04. 02. 2024

Noah Kahan & Sam Fender – Homesick

Svou průlomovou třetí desku Stick Season vydal americký písničkář Noah Kahan už v roce 2022, její popularita však rostla postupně až do současnosti, kdy je titulní singl, který na Expres FM také nějakou dobu hrajeme, už pět týdnů v řadě číslem jedna ve Velké Británii. Už 9. února pak vyjde rozšířené vydání desky s názvem Stick Season (Forever), které bude obsahovat i některé skladby z původní desky v nových verzích a s hostujícími spřízněnými muzikanty. Jednou z nich je i singl Homesick, k němuž Noah přizval svého anglického oblíbence Sama Fendera.

The Blessed Madonna & Clementine Douglas – Happier

Marea Stamper aka The Blessed Madonna (do roku 2020 The Black Madonna) je uznávaná americká djka a producentka, v roce 2016 magazínem Mixmag vyhlášená nejlepší djkou světa. Tohle je její nejnovější singl, který nazpívala zpěvačka Clementine Douglas z Chicaga. Tu můžete znát z našeho éteru díky vokálům z letního hitu Asking od Sonnyho Fodery. V roce 2022 získala cenu pro nejlepší zpěvačku v tanečních písních v rámci vyhlašování BBC Radio 1 Dance Awards. 

Pet Shop Boys – Loneliness

Legendární a stále velmi relevantní duo Pet Shop Boys oznámilo vydání své nové, v pořadí už patnácté řadové desky. Ta se bude jmenovat Nonetheless a vyjde 26. dubna. O produkci se postaral James Ford, spolupracovník Arctic Monkeys, Blur, Depeche Mode a dalších hvězd. Tohle je z alba pilotní singl. Neil Tennant a Chris Lowe se letos opět zastaví v Česku, zahrají 1. července v pražské hale O2 Universum. 

Ella Henderson & Rudimental – Alibi

Na svém novém singlu se osmadvacetiletá anglická zpěvačka spojila s d’n’b kapelou Rudimental. Píseň Alibi je pak postavená na samplu skladby Pastime Paradise Stevieho Wondera, který byl použitý samozřejmě i ve slavné Gangsta’s Paradise od Coolia.

Declan McKenna – Mulholland’s Dinner And Wine

Anglický indie písničkář vydává v pátek 9. února své třetí album s názvem What Happened To The Beach? Z něj pochází i tento aktuální singl. „Text vznikl při jízdě po kopcích Los Angeles a na základě odposlouchávání rozhovorů na nejrůznějších hipsterských večírcích,“ přiblížil Declan vznik songu, který spolu s ním napsal a produkoval cenou Mercury Prize dekorovaný losangeleský hudebník, producent, skladatel, zvukový inženýr a multiinstrumentalista Gianluca Buccellati aka Luca and Bien et Toi. V rámci turné k nové desce se pak Declan McKenna zastaví i v Praze, a to 27. dubna v SaSaZu.

Neslavnější boybandy: Mormonští bratři zářili v 70. letech, padesáté výročí pojali jako rodinný sraz u Oprah

Pavel Kučera / 31. 01. 2024

Bojuje za duševní zdraví, dá na rady zkušenějších kolegů a už není klukem z umělé skupiny: Harry Styles slaví třicetiny

Pavel Kučera / 01. 02. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM