Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Americká hvězda SZA drtí streamovací služby písní o pomstě bývalému

Radek Bureš
25. 01. 2023

Zpěvačka SZA vytěžila ze svého kritikou ceněného loňského alba další hit, v kterém plánuje pomstu svému bývalému příteli. Singl se stal fenoménem streamovacích služeb, jen na Spotify má přes 300 milionů přehrání, což z něj dělá nejúspěšnější zpěvaččin počin. S další ochutnávkou z chystané desky se hlásí i starší z bratrů Gallagherů, Noel. 

Do našeho playlistu míří i dva současné hity sociálních sítí. Jejich společným jmenovatelem je silný sampl, na němž jsou postaveny. A pětici novinek uzavírá kosmopolitní zpěvačka Aiko, které s novým singlem pomáhal anglický producent.    

The Last Of Us nadchne hráče i ty předlohou nepolíbené: Nadšená fanouškovská recenze seriálového hitu

Barbara Hacsi / 23. 01. 2023

SZA – Kill Bill

Americká zpěvačka SZA, vlastním jménem Solána Imani Rowe, vydala v prosinci své druhé album SOS. Setkalo se nejen se skvělým komerčním úspěchem (v USA má zlatou certifikaci za půlmilionové prodeje), ale i s nadšenými recenzemi, skóre 90/100 na Metacritic mluví za vše. Aktuální singl pak pojednává o pomstě jejímu ex. Skladba doslova drtí streamovací platformy, na Spotify má přes 300 miliónů přehrání. 

Campbell – Beat Goes On (Rhythm To The Brain) 

Campbell je mladý britský producent, který prorazil hned s tímto debutovým singlem. Postavil ho na slavném samplu, který už v devadesátých letech použil projekt The All Seeing I. Zdrojem samplu je coververze skladby The Beat Goes On od dvojice Sonny & Cher, kterou v roce 1967 nahrál jazzový bubeník Buddy Rich, vokály nazpívala jeho dcera Cathy.  

Coi Leray – Players

Další skladba postavená na klasickém samplu, tentokrát z ikonické skladby The Message od Grandmaster Flash And The Furious Five. Stojí za ní pětadvacetiletá rapperka a zpěvačka Coi Leray, která patří v Americe k nejvýraznějším novým jménům na scéně. 

Noel Gallagher’s High Flying Birds – Easy Now

Starší z bratrů Gallagherů oznámil vydání své čtvrté sólové desky. Bude se jmenovat Council Skies a vyjde 2. června. Najdete na ní i tento nový singl, který má sílu se v budoucnu zařadit k Noelovým největším klasikám. Speciální edice alba (3 LP nebo 2 CD) bude mimo jiné obsahovat remixy skladeb od Pet Shop Boys a Roberta Smithe, frontmana The Cure. Ve výpravném videoklipu účinkuje hvězda série Rod draka, australská herečka Milly Alcock. 

Aiko – Instincts

Aiko, vlastním jménem Alena Shirmanova-Kostebelova, je zpěvačka a skladatelka, která se narodila v Moskvě, vyrůstala v Karlových Varech a momentálně žije v Londýně. Patří k naším největším současným mladým talentům a – jak už to v její generaci je běžné – má mezinárodní ambice. Její nový singl opět produkoval Steven Ansell z anglické kapely Blood Red Shoes. 

Petr Hošek je mrtev, ať žije český punk

Pavel Kučera / 24. 01. 2023

Vážně opěvuje Petra Janů párky, Lana Del Rey colu a U2 citróny? O čem skutečně jsou písně s jídlem a pitím v názvu

Pavel Kučera / 11. 01. 2023

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM