Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Hudba

Nominace na MTV Video Music Awards jsou tady: Kdo jich má nejvíc a jaký rekord čeká Madonnu?

Kristýna Ševčíková
28. 07. 2022

Další předávání hudebních cen je tady. Už na konci prázdnin proběhne předávání MTV Video Music Awards 2022 v newarském Prudential Center. MTV odhalila letošní seznam nominací na VMA, který představuje umělce, jejichž vliv a práce za poslední rok „transformovaly hudební průmysl“.

Kendrick Lamar (na úvodní fotce se sbírkou cen z roku 2017), Jack Harlow a Lil Nas X vedou se sedmi nominacemi. Těsně za nimi jsou Harry Styles a Doja Cat, mají po šesti. Následuje Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Ed Sheeran Taylor Swift a The Weeknd s pěti nominacemi.

Ceny MTV: Vítězové a nejzajímavější róby z červeného koberce

Kristýna Ševčíková / 08. 06. 2022

Letošní ceny hudební televize nabízí několik výjimečných momentů, včetně první Lamarovy nominace od roku 2018 nebo už 69. nominace Madonny. Také tu máme 26 umělců, kteří jsou nominovaní vůbec poprvé. Mezi ty patří například vítězové loňské Eurovize, italští  Måneskin, Kacey Musgraves, Gayle, Dove Cameron nebo duo Wet Leg. O vítězích budou rozhodovat fanoušci, kteří mohou hlasovat ve 22 genderově neutrálních kategoriích. Ty zahrnují videoklip roku, umělce roku nebo nejlepší spolupráce. Zajímavou kategorií je Nejlepší vystoupení v metaverzu, v níž jsou nominovaní například Justin Bieber, Ariana Grande nebo Twenty One Pilots. Všechny tyto počiny můžete zhlédnout na YouTube. 

Předávání cen MTV Video Music Awards se uskuteční v neděli 28. srpna. Akce bude obohacena také o nejrůznější hudební vystoupení, která budou oznámena v nejbližší době. Stejně jako to, kdo bude celou show moderovat. Už v dubnu MTV odhalila, že se show bude konat v Prudential Center v Newarku ve státě New Jersey, a to po dvouleté pandemické odmlce. 

Kompletní seznam nominovaných s možností hlasovat najdete zde.  

Soukromé životy dětských hvězd veselé nebyly. Kdo skončil za mřížemi a kdo v léčebně?

Karin Šnýdrová / 01. 06. 2022

Největší hvězdy, které nám dala Eurovize

Redakce / 17. 05. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM