Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Aktuálně

Ceny MTV: Vítězové a nejzajímavější róby z červeného koberce

Kristýna Ševčíková
Předávání cen MTV Awards se konalo v kalifornské Santa Monice v Barker Hangar. Na akci pro milovníky filmů a televizních nadšenců se objevila velká jména Hollywoodu. Letošní ceremoniál moderovaly zpěvačka a herečka Vanessa Hudgens a televizní moderátorka Tayshia Adams.
08. 06. 2022

Během nedělního tříhodinového vysílání předávání cen byly rozdány více než dva tucty cen zvaných Golden Popcorn. S nejvíce nominacemi do ceremoniálu šly film Spider-Man: No Way Home a seriál Euphoria, oba měly shodně každý po sedmi nominacích. Následoval komiksový The Batman se čtyřmi nominacemi.

Grammy 2022: Červený koberec ovládli muži v podpatcích

Ocenění a nová kategorie

V kategorii Nejlepší film jasně bodoval kasovní trhák Spider-Man: No Way Home. Film vydělal v kinech přes miliardu dolarů a byl nepochybně největším filmem roku. Snímek si zároveň odnesl sošku za nejlepší mužský výkon v podání herce Toma Hollanda.

Seriál Euphoria také nasbíral hezkou řádku sošek. Jednak vyhrál kategorii Nejlepší seriál, ocenění si ale odnesla také hlavní představitelka, zpěvačka a herečka Zendaya, za nejlepší ženský výkon. Seriál navíc získal ceny za nejlepší souboj a v nové kategorii Here for the hookup (což by se dalo přeložit jako Jsem pro nezávazný sex).

Cenu pro nejlepší hrdinku si odnesla herečka Scarlett Johansson za film Black Widow, nejlepším padouchem se stal Daniel Radcliffe za výkon ve filmu Ztracené město, Jenna Ortega si pak vysloužila ocenění za nejlepší vyděšený výkon v hororovém snímku Vřískot.

Oli Rodrigo profimedia-0697325810.jpg

Hvězdy na červeném koberci

Vanessa Hudgens

Herečka, zpěvačka a také moderátorka celého večera se oblékla do šatů od návrhářky Very Wang. Během večera mimo jiné také předala jednu ze dvou čestných cen večera – MTV Generation Award zpěvačce a herečce Jennifer Lopez. Podle Hudgens ji Lopez získala, protože nejenže „pomohla definovat generaci, ale také jednu inspirovala“.

Hudbens MTV profimedia-0697287530.jpg

Jennifer Lopez

Americká herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice známá také pod přezdívkou JLo si oblékla šaty značky Mônot. Kromě toho, že obdržela cenu MTV Generation Award, získala sošku také za nejlepší píseň On My Way (Marry Me) ze stejnojmenného filmu, kde ztvárnila hlavní roli po boku Owena Wilsona.

J-LO MTV.jpg

Olivia Rodrigo

Americká herečka a zpěvačka měla na sobě vintage šaty od Jean Paul Gaultiera. Mimo jiné si odnesla cenu za nejlepší hudební dokument Driving Home 2 U (A SOUR Film). Během své děkovné řeči pronesla, že film natočila pro fanoušky, kteří ji nemohli zastihnout na turné.

Snoop Dogg

Americký rapper, producent, podnikatel a herec se na udílení cen dostavil ve svém osobitém stylu. Během udílení vystupoval jako DJ Snoopadelic.

Snoop MTV.jpg

Chris Evans

Na akci se objevil v kšiltovce s nápisem NASA. Jde o odkaz na jeho film Lightyear, který se v kinech objeví později tento měsíc. Během večera předal cenu za nejlepší film Spider-Man: No Way Home. Nikdo z filmu se ceremoniálu nezúčastnil, ale Tom Holland i Zendaya se ukázali prostřednictvím videa, aby cenu převzali.

Sydney Sweeney

Americká herečka zvolila trochu odvážnější oblečení a vynesla outfit značky Miu Miu. Do povědomí diváků se dostala díky roli Emaline v sérii Netflixu Everything Sucks!. Nyní ale září v seriálu Euphoria. Během večera získal seriál ocenění za nejlepší show. Sydney Sweeney byla připravena, aby ji převzala jménem ostatních členů.

Sydney Sweeney profimedia-0697345753.jpg

Jack Black

Americký herec a hudebník si ve speciálním pandím obleku došel pro další čestné ocenění večera: Cenu komediálního génia. Black během předávání na pódiu zažertoval slovy „Komediální génius? Děláte si srandu?", načež vyjmenoval zásadní kousky své filmografie a dodal „Nezasloužím si to, ale vezmu si to". Že si cenu zaslouží, ovšem herec dokázal už nástupem, jak můžete posoudit z přiloženého videa.

Kam dál? Vyhořelý Tom Holland: Chce seknout s kariérou Spidermana?


Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM