MidnightDrip /
Celý playlist
Hudba

Nejoblíbenější umělkyně Filipínců bojuje proti šikaně Asiatů v USA a sloužila i v armádě: Seznamte se s Bellou Poarch

Iva Růžičková
14. 09. 2022

Přestože od zveřejnění videoklipu písně Living Hell, další z hudebních laskomin teprve pětadvacetileté Belly Poarch, uplynul už měsíc, stále se o něm na sítích živě diskutuje. Filipínsko-americká umělkyně ve videu navázala na estetiku videa uvádějícího album Dolls.

Kdo vlastně je Bella Poarch a co ji spojuje s herečkou Gal Gadot? 

Nejpopulárnější písně z TikToku: Zatancujte si na Harryho Stylese, Gayle i Justina Biebera

Karin Šnýdrová / 06. 06. 2022

Kdo by to byl řekl, že sdělení oslavující ženské sebevědomí budou jednoho dne prezentována s tak silným a žhavým nábojem? Bella Poarch ukazuje, že feminismus je v jejím pojetí zatraceně sexy. Filipíny, kde je nejsledovanější osobností na TikToku, jsou od nás daleko, přesto i u nás dobře funguje přidrzlý look zpěvačky kombinující v sobě zranitelnost dítěte a temperament ženy vamp, samozřejmě v doprovodu s kvalitním příjemným temným popem. S Bellou přichází na svět nový žánr, kterému miliony jejích fanoušků začaly přezdívat scary doll-pop.

Zatímco v Dolls, kde bok po boku neohrožené Belly kráčí rovněž rozkošná a nesmlouvavá Chloe Cherry ze seriálu Euforie a bojuje s kolegyní Grimes, dostáváme na pamětnou, že žena rozhodně není na hraní, v Living Hell se propadáme do noční můry stále se opakující samovazby v dívčím pokoji. Za koupelnou, kde se Bella stává zářivým žlutým monstrem, snad stojí inspirace Kubrickovým Osvícením. Podotkněme, že Grimes (34) právě před rokem opustila tříletý vztah s Elonem Muskem. Snad proto ráda ztvárnila v Dolls robotickou zabijáckou mašinu čelící cyberpunkové dystopické realitě.

Zpět k Belle Poarch, skutečným jménem Denarie Taylor: Tato mladá žena vyrostla na farmě v adoptivní rodině a vystupuje proti diskriminaci amerických Asiatů, jelikož její filipínský původ jí přinesl nejen exotický půvab, ale také množství útoků. Stejně jako izraelská kráska Gal Gadot (Wonder Woman) působila v armádě, konkrétně v US Navy. Dodejme, že umělecké spojení Belly s režisérem a mágem speciálních efektů Andrewem Donoho, který pro ni vytvořil videa ke všem hitům, tedy Living Hell, Dolls a Build A Bitch, se ukázalo mimořádně šťastným rozhodnutím.

Pop, který chce ovládnout svět: Korejský vývozní artikl vzniká za přísných podmínek

Carlito Brigante / 13. 09. 2022

Největší hitmakeři: Pharrell Williams má za sebou řadu obřích hitů, ale i kaňku v podobě plagiátu

Pavel Kučera / 08. 09. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM