Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Uprchlík z talentové soutěže válcuje svět, manchesterské legendy vyprodaly turné za pár sekund a Gossip míří do Česka

Avatar photo Václav Mašinda
25. 02. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Je tu poslední únorová neděle. Zdravíme všechny, které zajímá nejlepší současná hudba. Bavíme se samozřejmě o hudbě, kterou vám dennodenně servírujeme pomocí FM i DAB signálu nebo přes internet včetně naší aplikace. Expres Top vám přináší pět novinek i to nejhranější končícího týdne.

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Dua Lipa – Training Season

První novinkou je albánko-anglická zpěvačka Dua Lipa, která horečně pracuje na své třetí desce. Společně s ní v tom jedou i Kevin Parker aka Tame Impala a krom jiných i Danny L Harle. Z alba už známe singl Houdini, premiéru měl předminulý víkend i song Training Season. Zpěvačka si nemohla vybrat lepší místo a čas než bylo udílení cen Grammy. A zároveň také prozradila, že bude vystupovat i na Brit Awards.

10. Wyfe – Bittersweet Love

Tahle kapela je song od songu čím dál lepší. Je asi škoda, že desku Do You Ever Wonder? nevydala loni, protože by jí jinak (v dobrém slova smyslu) hrozila nominace na Anděly. Wyfe nicméně půlku z osmiskladbového alba už vydali jako singly. Tenhle song se jmenuje Bittersweet Love a je desátou nejhranější věcí na Expres FM. Mimochodem, rozhovor s kapelou můžete na Expres FM slyšet už v pondělí 26. února po 19. hodině! 

Novinka: Zerb & Sofiya Nzau – Mwaki

Druhá novinka vznikla na ose Brazílie-Keňa. Z Brazílie je 26letý hudební producent Zerb, který se spojil s Sofiyí Nzau, zpěvačkou z východu Afriky. Společně udělali nahrávku, která se vám postupně bude do ucha zavrtávat jako červ. Skladba se jmenuje Mwaki, což významově v kmeni Kykuyu Oheň. 

9. Gossip – Real Power

Pokud máte slabost pro excentrickou hudbu, pak otevřete kalendáře a zapište si 26. června. V tom termínu budou Gossip v pražském SaSaZu. To už budeme znát desku Real Power, ze které jsme si hráli titulní song na devátém místě.

Novinka: Vampire Weekend – Capricorn

Only God Was Above Us, tak se bude jmenovat páté studiové album americké indierockové party Vampire Weekend. Koupit si ho budeme moct 5. dubna a název je odvozen z titulku článku z New York Daily News z 1. května 1988, jak se sami budete moct přesvědčit na přebalu alba. Na oslavu vydání alba kapela oznámila vystoupení v Austin’s Moody Amphitheater na 8. dubna během úplného zatmění Slunce. Jako pilotní song bychom asi čekali něco energického, našlápnutého, ale dostali jsme meditativní, pomalou až psychedelickou skladbu Capricorn. 

8. Ella Henderson & Rudimental – Alibi

Svižná a pozitivní skladba Alibi nám zabrala osmé místo Expres Top. Autoři Stevie Wonder, z části Coolio, pak taky Ella Henderson a Rudimental.

Novinka: Beyoncé – Texas Hold ‘Em

Na konci března se mohou těšit fanoušci Beyoncé na pokračování alba Renaissance. Ovšem dvojka bude asi trochu jiná než jsme zvyklí. Mnoho lidí i kritiků skladbu s karetním názvem Texas Hold ‘Em chválí, ale našla se řádka amerických rádií, která odmítla píseň zahrát. Nehrají Beyoncé, protože hrají country. My nehrajeme country, ale hrajeme Beyoncé. 

Nová hudba: Beyoncé přesedlala na country, Dua Lipa zůstává s osvědčenými producenty, taneční parkety ovládá kikujština

Radek Bureš / 21. 02. 2024

7. Liam Gallagher & John Squire – Mars To Liverpool

Snad se nebudou Liam Gallagher a John Squire zlobit, když je v jejich věku nazveme legendami. Ty se spojily pro svůj projekt, který vyjde v pátek a jejichž doprovodné turné bylo do půlminuty vyprodané. 

Liam Gallagher exkluzivně: I když na lidi kydám h**na, nikdy to tak vlastně nemyslím

Petr Novák / 27. 07. 2022

Novinka: Girl In Red – Too Much

Zanedlouho bude mít své nové album venku i hrdá lesba Girl In Red. Tahle Norka předskakovala Taylor Swift na turné a zároveň připravovala na dubnové vydání svoji druhou desku I’m Doing It Again Baby! Toho času je na severoamerickém turné a vydala novinku Too Much. Je to skladba, která ji prý od mala vystihuje, prý jí bylo vždycky všude víc než dost. 

6. Belters Only & Sonny Fodera & Jazzy – Life Lesson

Irští Belters Only jsou ti, kteří tenhle singl spískali. Jejich aktuální skladba v režii Sonnyho Fodery Asking je britským Top 10 singlem, také se dostala do Top 15 v irských hitparádách a má přes 40 milionů globálních streamů napříč všemi platformami. Loni byli hvězdami clubu Amnesia na Ibize a nedávno oznámili svou dosud největší titulní show v Alexandra Palace v Londýně s podporou hvězd jako Calvin Harris, Dom Dolla, Gorgon City, Danny Howard nebo Noizu. Společný singl se Sonnym Foderou a zpěvačkou Jazzy se jmenuje Life Lesson. 

5. Nothing But Thieves: Oh No :: He Said What?

Páté místo má kapela, která rozšířila své skvělé album Dead Club City o pět nových tracků, a tak hlad a žízeň po jejich albu ani po osmi měsících nekončí. Singl Oh No :: He Said What je tedy pokračováním příběhu kapely Nothing But Thieves.

4. PinkPantheress & Central Cee – Nice To Meet You

Minulý týden byla dvojice PinkPantheress a Central Cee s nahrávkou Nice Too Meet You na vrcholu hitparády. Dnes je tato spolupráce z alba Heaven Knows na čtvrtém místě.

3. Noah Kahan & Sam Fender – Homesick

Noah Kahan pomalu ale jistě míří na špici našeho žebříčku, který mapuje to, kolikrát jsme toho nebo onoho slyšeli na Expres FM nejčastěji. Skladba měla původně jen jednoho zpěváka, ale propojování umělců je teď trendy a na denním pořádku. I album Stick Season dostalo nový kabát a právě do skladby Homesick byl přibrán Sam Fender. 

2. The Blessed Madonna & Clementine Douglas – Happier

Do jednoho z největších tanečních hitů současnosti se spojily dvě ženy. Djka Marea Stamper alias The Blessed Madonna a zpěvačka Clementine Douglas. Sama The Blessed Madonna nemá žádné sólové album, pokud nebudeme počítat její remixové kolekce hitů od Silk City, Dua Lipa nebo Eltona Johna.

1. Benson Boone – Beautiful Things

Singl Beautiful Things nazpíval chlapík narozený kousek od Washingtonu, který si vyzkoušel American Idol, ze kterého odstoupil, aby si šel svou vlastní tiktokovou cestou. Jmenuje se Benson Boone. S tímhle hitem doslova válcuje svět, ve většině světa zvládl obsadit hitparádovou Top 5, v českých streamech dosáhl prvního místa, stejně tak se mu dařilo v Kanadě, Rakousku nebo Švýcarsku. Benson Boone a Beautiful Things je dnes jedničkou našeho playlistu.

Nejslavnější boybandy: Původně měli kapelu hrát jen v seriálu, nakonec The Monkees kralovali hitparádám

Pavel Kučera / 23. 02. 2024

Uvědomělá hvězda nové generace slaví jednadvacáté narozeniny: Olivia Rodrigo se už stihla zapsat do historie

Carlito Brigante / 20. 02. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM