Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Předskokanka Taylor Swift se chystá do Evropy i sama, holandští producenti nachystali novou taneční hymnu, Eminem se dočkal pochvaly

Avatar photo Václav Mašinda
16. 06. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Sotva jsme zavřeli od minulé neděle oko, už je tady další Expres Top. Tedy naše přehlídka té opravdu nejlepší hudby, co v našem playlistu máme. Novinka střídá nádheru a naopak, to přesně je Expres Top. 

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Raye – Genesis, pt. II

První novinka je od zpěvačky, které se v minulém roce dostalo zadostiučinění, kdy se dokázala vyvázat z velmi nevýhodné smlouvy s vydavatelem a konečně mohla poslat do světa debutové album. Ta zpěvačka se jmenuje Raye a za album My 21st Century Blues dostala rekordní počet cen Brit Awards, nominována byla i na Mercury Prize. Ráda experimentuje s různými žánry, což se propsalo i do této skladby, která má celkem sedm minut. Ovšem do rádií je nejvhodnější její prostřední část označená jako Genesis, pt. II. Premiéru měla předminulý týden na pop-up show v New Yorku. Vy si ji poslechnete už v sobotu v Praze na letošním festivalu Metronome.

Opustila velké vydavatelství a šla si za svým snem: Příběh nové vládkyně britské hudby je námětem pro dramatický film

Michal Plšek / 04. 03. 2024

10. Wilkinson & North – Balance

Desáté místo mezi nejhranějšími songy tohoto týdne má dvojice Wilkinson & North. Přičemž první je dj a producent, který dostal nápad. A ta druhá zpěvačka, která mu pomohla k dokonalý realizaci. Balance je track hodný megafestivalu Let It Roll, který se uskuteční přesně v polovině prázdnin na milovickém letišti.

Novinka: James Blake – Thrown Around

S další novinkou se nám do playlistu vrací zpěvák James Blake. Britský zpěvák vyhlásil nezávislost na instagramovém účtu, kde popsal peripetie s vydáváním svých starších i dosud neslyšených songů na TikToku. Svou svobodu demonstruje v nové – na jeho poměry velmi svižné – nahrávce Thrown Around, se kterou mu pomohl dlouholetý spolupracovník Dom Maker. Ten mimochodem má nominaci na Grammy a za sebou spolupráce s hvězdami jako Jay-Z, Rosalia nebo Slowthai. James Blake také letos bude k vidění a slyšení v Česku, je velkým písmem napsaný na plakátech letošního ročníku Colours Of Ostrava.

9. Clairo – Sexy To Someone

Toto je velmi čerstvá věc od rodačky z Massachussettes. S novým singlem Sexy To Someone přišlo i oznámení celého alba Charm, které Clairo vydá 12. července. Bude na něm celkem 11 skladeb a je již k dispozici na předobjednávku. Zpěvačka také oznámila dvě pětidenní rezidenční show v divadle Fonda Theatre v Los Angeles a Webster Hall v New Yorku. Proběhnou v září a poté by se měla vydat na celé turné. 

Novinka: Romy – Always Forever

V podání jedné třetiny kapely The xx ožívá song I Love You Always Forever z roku 1996, který tehdy nazpívala zpěvačka Donna Lewis. Romy Madley Croft udržuje kontakt a spolupráci s producentem známým jako Fred Again, který si vzal pod patronát její debutovou desku Mid Air. A svojí trochou do díla přispěli i Joy Anonymous.

8. Eminem – Houdini 

Eminem s tímhle songem dosáhl jedenácté jedničky americké singlové hitparády. A pochvala přišla i na Instagramu od autora Steva Millera, který ji před 42 lety napsal. Eminem k songu natočil video, kde se objevuje legendární kouzelník a iluzionista David Blaine. Kdy bude album The Death Of Slim Shady (Coup de Grâce), se ještě přesně neví, ale odhaduje se, že brzy. Zřejmě o prázdninách.

Novinka: Annabelle – Flowers On My Eyes

Zpěvačka Annabelle nový singl Flowers On My Eyes napsala v Praze s francouzským duem Her Demons, které spolupracovalo i s Davidem Guettou. Klip se natáčel v Los Angeles s týmem okolo Kanye Westa a J. Colea. 

Annabelle: Školu jsem nedokončila, teď chci prorazit v zahraničí

Redakce / 07. 04. 2021

7. Myles Smith – Stargazing

V devíti letech se poprvé chopil kytary a už ji nepustil. K tomu všemu Myles Smith přidal i zpěv a bylo zaděláno na kariéru. Začátek skladby nahrál jako akustickou verzi a dal ji v dubnu na TikTok, ale to už dávno věděl, že Stargazing bude hit. A tak se i stalo. Právě s touto písní debutoval i na americkém trhu. Turné je vyprodané. Co víc si muzikant může přát?

Novinka: Snow Patrol – The Beginning

Poslední novinka je od kapely Snow Patrol. 13. září je stanoveno jako datum vydání nového alba The Forest Is The Path. Album by mělo plnit takový retrospektivní vhled do života člověka, který už 10 vzpomíná, jaké to bylo, když měl vztah. Což je taková privátní zpověď frontmana Garyho Lightbodyho. Snow Patrol po vydání desky vyrazí na ostrovní koncertní šňůru. Pilotní singl se jmenuje The Beginning.

Nová hudba: Snow Patrol vydají osmou desku, vládkyně ostrovního popu překvapila sedmiminutovým opusem

Radek Bureš / 12. 06. 2024

6. Disclosure – She’s Gone, Dance On

Šesté místo mají bratři Howard a Guy Lawrencovi. S hudbou začínali jako malí. Aby ne, když táta hrál v kapele a máma zpívala na výletních lodích. A tak Guy začínal ve třech letech na bicích a Howard v osmi na basu, postupně přibývaly ještě další nástroje. Jako mladí se dlouho rozcházeli v hudebních směrech, jeden miloval klasickou hudbu a druhý detroitské techno. Jeden miloval soul a gospely, druhý hrál v indie kapele. Nyní ale Disclosure holdují taneční hudbě a aktuálně válcují parkety s čistě letní věcí se základem v filmové hudbě Ennia Morricconeho.

5. Billie Eilish – Lunch

Minulá jednička Expres Top pro dnešek klesla na páté místo. Billie Eilish a její bratr Finneas, který je jediným producentem, dost nelibě nesli ne úplně lichotivou kritiku od serveru Pitchfork na poslední třetí album Hit Me Hard And Soft. Nakonec jsou to ale fanoušci, kteří jsou tím jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu. A tady jsou jen plusy. 

4. Role Model – Deeply Still In Love

Čtvrtá pozice je obsazena zpěvákem s pseudonymem Role Model. Hudební svět ho pamatuje ještě donedávna jako rappera Tuckera. Že bude bavit lidi, bylo jasné už odmala, kdy v kostýmu Elvise otravoval rodinu vystoupeními ve stylu krále rock’n’rollu. Poté se dal na studium oboru Film. Tam si ale dvakrát po sobě zlomil ruku a zatímco spolustudenti jeli na školní výlety, on zůstal ve škole. Objevil tamní nahrávací studio a bylo jasno. Dnes je tady Tucker jako Role Model. 

3. Charli XCX – 360

Jen pár dní po vydání čtyřhvězdičkového alba Brat, přišla Charlie XCX s vydáním deluxe verze, která je – jak sama říká – stejná jako album, ale jsou tam tři songy navíc. Album má skvělé hodnocení od kolegyň z branže. Třeba novozélandská zpěvačka Lorde se přiznala, že je to jedno z mála alb, které si stáhla do mobilu, aby ho mohla poslouchat pořád dokola. 

2. Anotr & Erik Bandt & Leven Kali – How You Feel

Páreček pěkně vypečených holandských djs Anotr loni udělal track Relax My Eyes, který se okamžitě stal hymnou na Ibize. Na letošek si to pojistili a natočili lehký letní hit se zpěvákem Leven Kalim a kytaristou Erikem Brandtem. Ten se mimochodem podílel i na vzniku alba Beyoncé Renaisssance. 

1. Chappell Roan – Good Luck, Babe!

A teď to nejlepší na konec. Zpěvačka, která využívá naplno úspěšného koncertního tažení Taylor Swift napříč světem. Chappel Roan jako její předskokanka si to náramně užívá, ale už se těší na podzim až si pojede svoji šňůru, která ji zavede i do Evropy. A do tracklistu jistě nasadí i hit Good Luck, Babe! 

Kylie Minogue chystá dokument: Dlouhý a krvavý boj o práva vyhrál Netflix

Michaela Dočkalová / 14. 06. 2024

Bahno ve Woodstocku a mléko zdarma na Glastonbury: Některé ikonické festivaly můžete navštívit dodnes

Soňa Pokorná / 12. 06. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM