Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Francouzští divoši vydali desku po dlouhé odmlce, Dua Lipa dobyla hitparády, Espresso se prý vnucuje do playlistů

Avatar photo Václav Mašinda
26. 05. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Nejen pro dnešní hokejové finále platí „Sláva vítězům, čest poraženým“. To samé bude platit i pro dnešní jednadvacáté vydání naší hitparády Expres Top. Pro nezasvěcené: Expres Top je žebříček nejhranější hudby na rádiu Expres FM, kterou doplňuje čerstvý příděl novinek. 

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Billie Eilish – Lunch

Minulý pátek vydala Billie Eilish svoji desku Hit Me Hard And Soft. Předpokládáme, že jste si ji už poslechli. A dostali jste tak 44 minut soulu, šansonu a loudivých skladeb. Loudivých proto, že v prvním singlu Billie ukazuje svou pravou sexualitu. Svoji holku by prý nejraději zblajzla na k obědu. Zdá se, že příští rok na jejím pražském koncertu dojde i na kanibalské hody. Tady je Billie Eilish a Lunch.

Nová hudba: Billie Eilish nové písně do poslední chvíle tajila, rodinný band láká na další desku, neznámý rapper válcuje svět

Radek Bureš / 22. 05. 2024

10. Salute & Rina Sawayama – Saving Flowers

Dje a producenta s aliasem Salute je třeba oslovovat oni, protože se již nějaký čas cítí být nebinárním. A když k nové skladbě přibrali Rinu Sawayamu, s množným číslem není problém. Takže moderátorské peklo je pro tuto chvíli zažehnáno. Toto byli Salute a Rina Sawayama a singl Saving Flowers.

Novinka: Royel Otis – Foam

O kom se dnes hodně mluví v Austrálii, je kytarové popové duo složené z Royela Maddella a Otise Pavlovice, čili Royel Otis. Tihle dva kluci se znali z úžasného místa Byronm Bay, kde jeden druhému a druhý prvnímu pustili pár demáčů a zjistili, že je spojuje hudba. V lednu jim vyšlo album Pratts & Pain. Už pátým songem (ale u nás prvním) je skladba Foam. Letos ji uslyšíte i naživo na Rock for People a v pražském klubu Rock Café. 

9. Aurora – Some Type Of Skin

Není možné, abyste svým fanouškům oznámili, že budete mít desku a být ticho. Nedělá se to! Nejlepší je, když to uděláte současně, jako to udělala Aurora se svojí deskou What Happened To The Heart a novým singlem Some Type Of Skin. Album podpoří  ještě tour, která se zastaví na jeden večer 21. září v pražské Sportovní hale Fortuna. 

Novinka: Tommy Richman – Million Dollar Baby

Třetí novinkou je mladík, který měl od mala rytmus v těle. Aby ne, když se narodil učiteli na bicí. Z maloměsta se před pár roky přestěhoval do Los Angeles. A odtud vysílá malé, ale zásadní hudební obláčky. Tommy Richman má ve svém portfoliu dvě EP a jedno album a čerstvý song Million Dollar Baby, který se velmi zásadním na Tik Topku a Spotify.

8. Charli XCX – 360

Již za necelé dva týdny si přijdou fanoušci Charlie XCX na své. Vyjde totiž dlouho očekávaná šestá deska Brat. Zpěvačka chtěla, aby vyzněla jako jako jedna velká nelegální party kdesi v Londýně. Nakolik se jí to podaří, uslyšíme. 

Novinka: Twenty One Pilots – Backslide

Kdo se také hlásí o pozornost, je progresivní dvojice z Ohia Twenty One Pilots. Právě tento pátek jim vyšlo sedmé řadové album nazvané Clancy. Tyler Joseph a Josh Dun na jaře slíbili, že každou skladbě na tomto albu opatří videoklipem.. To se stává opravdu jen výjimečně. S deskou se přijedou pochlubit do pražské O2 Arény, a to příští rok v dubnu. Jejich nový singlový příspěvek se jmenuje Backslide.

7. Beabadoobee – Take A Bite

Jsou to dva roky, co Beabadoobee vydala své druhé album Beatopia. Posléze spolupracovala se zpěvačkou Clairo, přezpívala několik skladeb – namátkou od The Strokes, Elly Fitzgerald, Aimee Mann nebo Vanessy Carlton – a taky předskakovala Taylor Swift na Eras Tour. Nyní je čas na třetí desku, ze které hrajeme singl Take A Bite. Celé album This Is How Tomorrow Moves přijde 16. srpna. 

Novinka: Kings Of Leon – Nowhere To Run

Poslední novinkou jsou Kings of Leon. Tahle rodinná hudební firma se před třemi lety vyvlekla ze smlouvy s vydavatelstvím a frontman Caleb Followill se nechal slyšet, že zase kapela nahraje album, jaké chtěla už dlouho udělat. Z části se jí to podařilo. Po pilotním songu Mustang je tu z desky Can We Please Have Fun další příděl v podobě singlu Nowhere To Run. 

6. Chappell Roan – Good Luck, Babe!

Song Good Luck, Babe! napsala zpěvačka Chappell Roan s Justinem Tranterem, který už má za sebou spolupráci s Linkin Park, Britney Spears, Gwen Stefani, Arianou Grande nebo Lady Gaga, a s Danielem Nigrem, který stojí za úspěchem Olivie Rodrigo, Caroline Polacheck, Kylie Minogue nebo Sky Ferreira.

5. Benson Boone – Cry

Benson Boone si musel ve své rodině vyboxovat  svoji pozici mezi čtyřmi sestrami. Vyzkoušel potápění, ale hudba je přece jen hudba. Poprvé ho jako hudebníka zaznamenali jeho spolužáci na školní soutěži kapel. Ještě než vydal svůj první oficiální singl na TikToku, měl přes milion a půl followerů. Dnes jich je milionů sedm. 

4. Sabrina Carpenter – Espresso

Čtyřkou našeho playlistu je Sabrina Carpenter a její Espresso. Mimochodem stále je v prvních patrech streamů na Spotify. A hovoří se o novém algoritmu téhle platformy, který automaticky vyplňuje ostatním playlisty právě touto skladbou. 

3. Kasabian – Coming Back To Me Good

Šestého července budou mít Kasabian velký koncert ve Victoria Parku v domovském Leicesteru. Bude to hned den po vydání jejich nové desky Happenings. Tu anoncovali prvním klipem Call, padajícím mobilem v Albánii. Dnes tu byli na třetím místě s novinkou Coming Back To Me Good.

2. Dua Lipa – Illusion

Dvojku má zpěvačka Dua Lipa a Illusion. Od začátku května má zpěvačka venku desku Radical Optimism, která se po celém světě dočkala během prvního týdne prvních míst prodejů nebo minimálně pozice v nejlepší desítce.

1. Justice & Tame Impala – Neverender

Za nejhranější kapelou na Expres FM za 21. stojí duo, které vyplnilo místo po rozpadu jiné francouzské dvojice, tedy Daft Punk. Na konci dubna jsme se od Justice dočkali alba Hyperdrama, které vyšlo osm let od toho předchozího s názvem Woman. Pokud nebudeme počítat její remixovou mutaci Woman Worldwide. Kromě Justice uslyšíte i hlas Kevina Parkera aka Tame Impala. 

Od tří let bubnoval do hrnců, do svých hitů často propisuje své zlomené srdce: Lenny Kravitz slaví šedesátiny

Soňa Pokorná / 24. 05. 2024

Hymna všech odhodlaných původně měla být tklivou baladou: Disco hit Glorie Gaynor se dočkal řady předělávek

Pavel Kučera / 23. 05. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM