Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Váhy budou řešit peníze, Vodnáři stabilitu doma i v práci, Býkům se převrátí život vzhůru nohama

Avatar photo Roman Zahrádka
28. 05. 2023

V týdnu od 29. května do 4. června budou stále doznívat energie týdne minulého v oblasti finanční a existenční jistoty. Bude tak i nadále platit, že my sami budeme muset svým přístupem udávat tón svého úspěchu, či neúspěchu. Pozor si budeme muset dávat především na smlouvy a dokumenty, které budeme podepisovat. Měli bychom si v nich zkontrolovat všechny údaje a ujistit se, že jsou nejen správné, ale hlavně jestli je text pro nás výhodný. Čas bude jinak uzavírání smluv příznivě nakloněn, stejně jako ukončování těch starých, již nevyhovujících.

Měli bychom si také všímat maličkostí a všeho, z čeho budeme mít radost, a užívat si těchto chvilek plnými doušky. Pokud to dokážeme, půjdou radost a láska ruku v ruce s finanční hojností, protože jedno podporuje druhé. Až pochopíme tuto rovnici, náš život se rozzáří a bude nám přinášet dostatek všeho, co potřebujeme. Peníze nejsou horší než dobré srdce a dobré srdce není lepší než peníze. Obojí spolu souvisí a obojí musí být ve vzájemné rovnováze a symbióze, jako vše v přírodě a pozemském životě. Bude také čas na to vytvořit si dlouhodobé plány a plně se otevřít novým nápadům, svému talentu a poznání. Veškerá hojnost je ukryta v nás. A pamatujme: Těžká práce přináší jen minimum peněz, ale cokoliv budeme dělat s láskou, projeví se to příznivě v naší peněžence.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Tetování hvězd: Včelka Ariany Grande připomíná tragédii, Emma Stone má ozdobu od Paula McCartneyho

Radek Honc / 25. 05. 2023

Beran

Berani budou i nadále usilovně přemýšlet, jestli to, co dělají, je v životě naplňuje, baví a přináší jim dostatek peněz. A právě z tohoto přemýšlení je vytrhne šance na zbohatnutí. Někdo díky tomu získá větší přísun peněz, jiný zase dostane něco, po čem už dávno toužil a je to pro něj důležité. Půjde o hodnoty, které činí člověka šťastným. Všeobecně čeká ale všechny Berany ekonomický vzestup, k němuž mají už nějaký čas nakročeno. Jde totiž o dlouhodobější působení vesmírných konstelací, které jsou Beranům v tomto ohledu příznivě nakloněny. Na druhé straně je bude trošku brzdit a zkoušet Saturn v Rybách, který začne Berany vnitřně měnit a bude vytvářet tlak na jejich psychiku.

Býk

Hvězdy plánují Býkům převrátit život vzhůru nohama a i kdyby se stavěli na hlavu, nic s tím nezmůžou. A protože na ně bude působit Venuše ve znamení Raka, přinese to Býkům zvrat, šok či překvapení v oblasti jejich domova, bydlení a rodiny, a to na celý život, protože se to logicky promítne do jejich rodinného života a do vztahu k blízkým osobám. Vedle toho se Saturn přesunul do Ryb, v důsledku čehož může přijít další nečekané překvapení. V životě Býků se totiž může objevit někdo hodně zajímavý, kdo vstoupí do jejich milostného života. K tomu je ale zapotřebí dodat, že nemusí jít právě o člověka, který se stane životní výhrou. Pozor tedy na náhlá citová vzplanutí a falešnou vypočítavost.

Blíženci

Hlava Blíženců bude zaměstnána myšlenkami na pořízení nové střechy nad hlavou či nějakého pozemku a dostatku financí. Z toho nutně vyplyne potřeba více šetřit a vycházet s tím, co je k dispozici. Blíženci si však umí s podobnými úkoly dobře poradit. Navíc se jim může naskytnout něco z druhé ruky, co usnadní jejich přemýšlení a povede je to k rozhodnutí. Stejně tak se může stát, že se na ně někdo obrátí s prosbou o pomoc a i tady si budou vědět rady. Jen si musí dávat dobrý pozor na to, aby radili jen tomu, kdo je o to požádá a ne aby se snažili radit těm, kdo o to nestojí. Mohli by je nevyžádanou radou proti sobě popudit. Je čas na to dodržovat daná pravidla. Pokud se budou Blíženci podle nich chovat, bude vše v pořádku.

Lvi mají autoritu, Vodnáři inspirují: Kdo je nejlepší šéf podle horoskopu?

Tereza Braunová / 24. 01. 2023

Rak

U Raků budou pokračovat čistky mezi přáteli. Někdo důležitý si jich také všimne, protože budou v tomto období mimořádně přitažliví a jejich osobní kouzlo nepůjde přehlédnout. Všichni jim půjdou díky tomu na ruku, čehož by Raci měli využít a měli by se pokusit vyřídit co nejvíce potřebných záležitostí. Může se také přihodit, že se někdo do Raků zamiluje a může z toho vzniknout vášnivá láska, která k Rakům patří. Pozor ale, někdy to může být náročné na jejich psychiku, protože Raci lásku velmi intenzivně prožívají. Slunce a Luna budou dělat trigon na Pluto a Rakům to může přinést osudové záležitosti, osudová přátelství a setkání a na druhé straně též splněná přání. Raci si všeho užijí do sytosti.

Lev

Lvi by se měli zaměřit na svůj kariérní postup. Budou k nim totiž přicházet zajímavé příležitosti. Je však třeba mít na paměti, že je to u každého individuální, proto se budou tyto nové záležitosti odehrávat vždy podle toho, jak kdo myslel a co si přál. Lvi mají jinak před sebou příznivé období. Některý z nich může získat práci svých snů, dalšího čeká třeba povýšení. Příležitostí bude ve hře vícero. A protože Lvi chtějí být před svým okolím vidět a být v jeho očích úspěšní, zatouží být ještě úspěšnější a být více uznávanou autoritou. Někdy může být přílišná horlivost na škodu, ale tentokrát budou Lvi vyzařovat jakési fluidum, které jim pomůže se prosadit a výrazně na sebe upozornit. 

Panna

Panny se ocitly v období, které začíná pozvolna měnit jejich názory, pohled na svět a lidi okolo. Přichází jakési prozření, které je pobídne k tomu, aby se začaly více vzdělávat, poznávat nové lidi a nová místa včetně těch v zahraničí. Panny v sobě mohou v tomto týdnu objevit touhu poznávat umění a historii, proto není vyloučeno, že začnou jezdit po hradech a zámcích. Jejich okolí se tomu bude divit, protože Panny začnou být najednou ještě chytřejší, že z toho budou udiveny i ony samotné. Je však třeba mít se na pozoru, pokud jde o ego, aby si Panny náhodou nemyslely, že jsou nejchytřejší na světě a že jen ony mají pravdu. Tím by se v očích veřejnosti staly divnými patrony, kteří by sklízeli jen posměch a opovržení.

Váhy

Peníze a majetek budou hlavními tématy Vah, které se je budou snažit navýšit. Ještě než s tím ale začnou, měly by si dát do pořádku veškeré dřívější vlastnické vztahy, překontrolovat uzavřené smlouvy, pojistky a přesvědčit se, jestli mají něco našetřeno. Třeba na důchod, i když nemusí být právě v předdůchodovém věku. Touha zbohatnout bude však u některých silnější, z čehož mohou pramenit nepozornost a chyby, které mohou Váhy do budoucna v jejich úsilí přibrzdit. Venuše v Raku může vyvolat u Vah také střídání nálad, na které by si měly dávat pozor a uvědomit si, že jen spokojené rodinné zázemí a útulný domov je může uvést do potřebné rovnováhy, která jim může přinést to pravé bohatství.

Štír

Něco bude cítit ve vzduchu a Štíři na to budou hákliví. Půjde o pochybnosti. Začnou přemítat, jestli to, co dělají, je to pravé ořechové a zda mají ke své práci vyhovující podmínky. Ať už jde o smlouvy, odměny nebo dostatek času, který potřebují věnovat svému partnerovi a své rodině. Navíc musí cítit uznání svého okolí. Pokud ho nemají, jsou vnitřně nespokojení a neumí se s tím vyrovnat. Může se proto stát, že se začnou Štíři ve své profesi více prosazovat, aby nakonec dosáhli svého. Jejich snaha přitom potrvá pod vlivem nebeských konstelací až do února příštího roku. Je jasné, že se to dotkne i vztahu s partnerem, s nímž bude třeba více mluvit a jet po celou dobu na stejné vlně. Pokud to Štíři zvládnou, čeká je i tady odměna a uznání.

Střelec

Střelci mohou podléhat náladovosti, protože začnou více vnímat okolní realitu a přestanou stavět vzdušné zámky. Budou proto cítit potřebu většího odpočinku a odreagování, jinak se to negativně projeví na jejich duševním zdraví. Uvědomí si, že fyzické a duševní tělo jsou jedno, a že je třeba se jim věnovat. Střelcům jednoznačně pomůže delší pobyt v přírodě. A ještě více, pokud začnou přírodě pomahát například sázením stromů, ale i jinými aktivitami, za což se jim příroda odmění zlepšenou náladou z dobře vykonané práce. Jestliže si někteří Střelci nemohou z pracovních důvodů pobyt v přírodě dovolit, měli by se zaměřit na sportovní aktivity a skloubit je vhodně s prací. Vedle toho zdravě jíst a dodržovat pitný režim.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Kozoroh

V životě Kozorohů bude pokračovat téma partnerských vztahů a výchovy dětí. Začne se řešit společný majetek a hledat nejvhodnější model rodinného zázemí či pracovat na upevnění vztahu. Kozorozi ale více zatouží po krásných zážitcích a naplněném životě, který netvoří jen práce a povinnosti, neboť právě společné prožitky partnery sbližují a vztahy ještě více upevňují, zvláště jsou-li v nich děti. Po Kozorohovi nemůžeme chtít romantiku, spíše zodpovědnost ve vztahu a výchově. A k tomu potřebuje také více společně prožité radosti. Je proto čas na upevňování partnerských vztahů a lásky. Vzájemnému sbližování pomohou společenské události a návštěvy kulturních akcí, nikoli závažná témata a rozhodování o společném majetku.

Vodnář

Vodnáři si budou chtít být jisti svou stabilitou ve vztahu i v práci a budou se je snažit zharmonizovat, aby mohli dál pracovat na vylepšování svého bydlení a rodinného zázemí. Jak se totiž člověk cítí doma, je důležité i pro život. Pocit bezpečí a harmonie se nedá ničím nahradit a Vodnáři si to začínají uvědomovat. Nyní se budou zamýšlet nad tím, zda mají doma dostatek prostoru a soukromí, a jestli ho mají také ostatní v domácnosti. Ti Vodnáři, kteří mají zahradu, začnou nadšeně plánovat, co zde vytvoří, a nezůstane jen u toho. Pustí se pilně do práce. Nápady budou přicházet jeden za druhým. Pozor ale nad plánováním něčeho, co nemohou Vodnáři nikdy uskutečnit. Měli by se také více zamyslet nad vztahy s ženami v rodové linii.

Ryby

Rybám pomůže, když se začnou pohybovat mezi vzdělanými lidmi. Každou moudrost, kterou mezi nimi zachytí, by si měly dobře zapamatovat a využít ji později ve svůj prospěch. Doba bude vhodná k návštěvě kulturních akcí a poznávacím zájezdům, ale také k účasti na různých seminářích, školeních a přednáškách, z kterých si mohou pro sebe něco odnést. Na Ryby čekají také úřední jednání a že to někdy nebývá legrace, Ryby moc dobře vědí. Bude proto vhodné se na ně dobře připravit, držet emoce na uzdě a chovat se diplomaticky. Týden je rovněž příhodný k vyjasnění si případných nedorozumění s partnerem. Ryby by se měly připravit na to, že to nemusí být právě jednoduché, protože bude zapotřebí probrat věci, které zůstávaly nevyřešeny už delší čas.

Inspiroval se Hepnarovou a chtěl vystřílet metro: Lesní vrah s IQ 130 si zbraň koupil za výhru v televizní soutěži

Martina Hoblová / 27. 05. 2023

Vražedkyně se považovala za obětního beránka: Olgu Hepnarovou mrzelo, že obětí nebylo víc

Martina Hoblová / 20. 05. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s kartářkou a psychoterapeutkou Hankou Takácsovou a astroložkou, koučkou a spisovatelkou Martinou Blaženou Boháčovou

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM