Aktuálně

Týdenní horoskop: Lvi narazí na závistivce, Štírům se začne vracet energie a Vodnáři, pozor na sliby

Avatar photo Roman Zahrádka
12. 03. 2023

V první polovině týdne přibude iluzí, klamu, podvodů a nečestného jednání. Snáz půjde sklouznout k chaotickým, neřízeným projevům a činům, kterým předchází špatný odhad. Častější budou úniky mimo realitu, bude také třeba větší opatrnosti před zloději. Ve druhé polovině týdne bude třeba se vyrovnat s nárůstem kritičnosti druhých, prchlivostí, poklesem sebeovládání a větší ochotou jít do střetu. Ve fyzické rovině hrozí častější úrazy při tělesných aktivitách a sportu. Pomůže nám větší pozornost a odstup od vlastní impulzivity a také aktivní hledání příležitostí, při nichž bude možné napětí překonat prací.

Nepředbíhejme a pečlivě vše zvažme. Stejně tak nedělejme předčasné závěry jen proto, že nevidíme hned řešení, nebo se nudíme. Nepomůže nám tlak ani přílišné chtění. Všechno má svůj důvod a především správný čas. Zbytečně se nezabývejme tím, co nemůžeme ovlivnit, a co stejně trvá jen chvíli. Zřejmě jsme ještě nepochopili, že všechno, co se děje a co nás možná děsí, je proměnlivé, protože se vše neustále mění. Není tedy důvod, abychom se zbytečně znepokojovali.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Češi jsou premianti v třídění odpadu: Do kterého kontejneru patří rulička od toaletního papíru a musíme vymýt obal od jídla?

Karin Šnýdrová / 10. 03. 2023

Beran

Berani by měli být opatrní na svá slova, a proto by se měli snažit citlivěji sdělovat druhým své pocity a myšlenky. Mohou totiž sáhnout hluboko do svých komunikačních rezerv a na světlo tak může vyplout něco, co budou druzí jen ztěžka rozdýchávat. Nejlepší bude, milí Berani, když se ozvete jen tehdy, pokud budete v právu. Zbytečně se ale nepouštějte do nerovných bojů, byly by předem prohrané. Na druhé straně budou Berani více empatičtí k druhým, což posílí jejich schopnost naslouchat a budou tak vzbuzovat důvěru i u těch lidí, kteří by se jim za jiných okolností vyhýbali. Mají také šanci dlouhodobě udržet nově započaté vztahy.

Býk

Býci pocítí sepnutí kouzelného tlačítka, díky němuž budou najednou vědět, kde mají být, co mají říci a co správného mají udělat. Bude jich všude plno a nějaký ten jízlivý pohled je jen tak nerozhodí. Naopak. Jejich rohy budou ještě více nabroušené a oni se díky tomu budou dál směle pouštět do úkolů, nad kterými by jiní jen nevěřícně kroutili hlavami. Tento čas bude pro Býky ve znamení síly a vůle, která se pozitivně zúročí. Ve vztazích a komunikaci by měli vsadit na přívětivost a snažit se mluvit o tom, co každého z partnerů ve vztahu trápí, protože nechávat vše dlouhodobě bublat v papiňáku přinese Býkům jen nepořádek ve „vlastní kuchyni“.

Blíženci

Rozvířit poklidné hladiny může u Blíženců nová kolegyně nebo kolega v práci, kteří se mohou snažit vnést do jejich zaměstnání nové manýry. Blížencům to však příliš po chuti nebude. Pozor ale na konfrontace s nimi, nepřineslo by to žádný užitek. Blíženci by šli tvrdohlavě proti zdi a narazili by. Měli by se proto snažit zůstat jen svědky toho, jak vypadá nové koště a snaží se dobře mést. Bude třeba zachovat klid a chladnou hlavu, a raději než hádky si užívat svůj probuzený úspěch a blížící se uznání. V citech opatrně na zvolená slova, mohla by Blížencům sebrat štěstí a vnést do vzájemných citů spíš zmírání než opravdovou lásku.

Rak

Raci se nebudou cítit komfortně. Na vině mohou být proměnlivé nálady na pracovišti, nepříznivé zprávy či vztahové problémy. Právě to může Raky přinutit, aby nesetrvávali v přítomnosti lidí, kteří je za zády pomlouvají nebo proti nim brojí. Osud je zároveň postaví před rozhodnutí, aby se něčeho, čeho se drží zuby nehty, pustili a pochopili, že je čas jít dál. Na druhé straně bude Rakům jasné, jakým směrem se mají vydat, co stěžejního mají ve své práci podniknout a jak vyřešit to, co jim způsobovalo nemalé problémy. Pokud poslechnou sami sebe, mohou se těšit na příznivé zprávy a návrat ztraceného štěstí. Ale i na úspěch a uznání na všech frontách.

Lev

Lvi mohou bezdůvodně narážet na zbytečná nepřátelství, která budou mít původ v závisti nebo žárlivosti. Někdo jim bude mít za zlé, že se mají lépe než oni a začne proti nim intrikovat a pomlouvat je. Najdou se však i tací Lvi, kteří začnou pochybovat sami o sobě a nebudou si příliš věřit. Pohltí je vlastní nejistota a obavy, jestli na práci, kterou dělají, vůbec stačí. Měli by tedy být v tomto týdnu opatrnější na změny, jež vyžadují hbitá rozhodnutí, a neměli by jednat ukvapeně. Zbrklost by je mohla dokonce existenčně ohrozit. Pozor by si měli dát také na hádky s partnerem, protože může přijít zjištění, že jsou víc kamarádi než milenci.

Panna

Panny budou víc precizní, čehož si brzy někdo všimne, proto mohou zažít na pracovním poli úspěch a může jim přistát na účtu i nějaká odměna. Naopak Panny, které chodí do práce jen kvůli výplatě a jejich zaměstnání je příliš nenaplňuje, obdrží výzvu, kterou nebudou moci odmítnout, protože dostanou příležitost ukázat, co v nich je. Pokud jsou s prací nespokojené, začnou v ní hledat klíč k tomu, aby se vše změnilo k lepšímu, anebo provedou císařský řez a vydají se hledat štěstí jinam. Panny se mohou také bláznivě zamilovat, nebo začnou svou láskou druhé dusit. Mohou prožívat ráj a nebo se vydat do pekla. Bude jen a jen na nich, co od života chtějí.

Váhy

Váhy může překvapit osudová nabídka nebo šance. I díky tomu mohou tápat, jak se mají vlastně rozhodnout. Budou však kalkulovat jen do té doby, než jim intuice napoví. Potom už budou jak mávnutím kouzelného proutku vědět a nic je nezastaví. Jestliže začnou intuci naslouchat i v jiných oblastech, otevře se před nimi správná cesta, přestože se tu a tam může na obloze přehnat nějaký ten mráček. Půjde ale jen o lehký jarní deštík, nikoli o pořádnou bouřku, který bude zapotřebí k tomu, aby se pročistil vzduch, a nabraly tak svěží vítr do plachet. Díky tomu se budou moci Váhy pustit i do vztahových dobrodružství, jež naplní jejich nejhlubší sny.

Štír

Štíři se mohou dostat do nepříjemných situací s určitým typem žen, které je mohou vytáčet, působit jim starosti a roznášet o nich pomluvy. Proto by měli být více opatrní na to, co před kým říkají. Důležité však je, že se všem Štírům začne pozvolna vracet energie a do jejich života vstoupí optimismus, což bude mít na svědomí blížící se jaro a první sluneční paprsky. Ostatně, to, co teď Štíři do konce března započnou, se jim v pozitivním slova smyslu vrátí v srpnu a září, kdy začnou sklízet plody svého úsilí. Také v lásce se bude Štírům dařit, jen by si měli dávat větší pozor na některé svoje manýry, které by jim mohly zbytečně uškodit.

Střelec

Pokud si Střelci najdou nové zaměstnání, měli by počítat s tím, že pro ně nové začátky budou trochu chaotické a nepřehledné. Brzy se to ale srovná a dá do pořádku. Pokud mají stabilní zaměstnání, měli by počítat s proměnlivým pracovním klimatem, na druhé straně na ně ale čeká nejedno milé překvapení a návrat radosti a energie díky vlastním pracovním úspěchům. Mohou se dočkat nějaké odměny či dokonce povýšení. V lásce se budou Střelcům rozpadat veškeré nefunkční vztahy a definitivnímu rozchodu s partnerem nepomůže ani pauza. Právě to může nejednoho Střelce zasáhnout hlouběji, než chtějí, což je přinutí pozměnit své citové a vztahové aspekty.

Kozoroh

Jakékoliv pracovní rozhovory i pohovory dopadnou pro Kozorohy dobře, neboť z nich vyjdou jako vítězové. Dokonce jim bude navrácen upozaděný úspěch či uznání. Tento týden pro ně bude tedy znamenat průlom ve stagnujícím období, jež se podepisovalo na jejich prací, financích i rodinném životě, kdy bylo nutné být šetrnější a více šetřit. O to víc si teď Kozorozi budou užívat vlastního úspěchu a mnout si spokojeně ruce, protože dosáhnou na mety, o kterých se jim před časem ani nesnilo. Možná je to naučí více projevovat své city a vystoupit ze zažitých vzorců, protože si začnou uvědomovat ukotvené materiální a finanční jistoty, které k životu potřebují.

Vodnář

Vodnáři by si měli dávat větší pozor na dané sliby, protože se nemusí zakládat na pravdě. Stejně tak by neměli sahat po první nabídce, která se namane. Měli by více vybírat, neboť bude z čeho. Pokud vytrvají v tomto snažení, přinese jim to plody v podobě nových smluv, pracovních možností a šancí. Celkově budou díky tomu pozitivněji naladěni, protože jim to dodá odvahu, rozhodnost a vůli se posunout z nekomfortní zóny k úspěchu. Pro volnomyšlenkářské Vodnáře může být však tvrdším oříškem respektování a dodržování nastavených hranic ve vztahu, takže budou muset napravovat to, co pokazili, anebo se ve světle událostí přinutit k rozchodu a odchodu.

Ryby

Ryby najednou vystoupí na svém pracovním žebříčku o stupínek výš a budou si dopřávat obdiv ze všech stran. Možná dosáhnou na nějaké ocenění, povýšení nebo jim bude přidělen důležitý úkol, na který by ostatní nestačili. Přesto to nemusí zůstat bez odezvy. Může se totiž stát, že se Ryby ocitnou na pomyslném koberečku a budou se muset ze svého úspěchu zpovídat za zavřenými dveřmi. Třeba svému nadřízenému. I tak ale budou budit obdiv a respekt a žádná překážka či úkol pro ně nebude tak velký, aby se nedal překonat. Ve vztazích už to taková sláva nebude. Pozor proto na unáhlené soudy, přecitlivělost a psychiku, které mohou jejich vztah ohrozit.

Vražda, sebevražda, nebo nešťastná náhoda? Smrt Jana Masaryka před 75 lety je stále předmětem dohadů

Václav Šilpoch / 10. 03. 2023

Sportovní hvězdy a jejich coming out: Konec předstírání, úleva, svoboda

Carlito Brigante / 15. 02. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravcem Ing. Zdeňkem Bohuslavem, psychoterapeutkou a kartářkou Hankou Takácsovou a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM