Aktuálně

Horoskop na únor: Berani by měli oživit vztah, Pannám hrozí zdravotní potíže a Ryby prosadí své plány

Avatar photo Roman Zahrádka
31. 01. 2023

Únor a čas Vodnáře jsou tu pro nás, pro naše zdokonalování, otužování a disciplínu. Je to období, v němž máme za úkol překonávat sami sebe. Vytyčujeme si nové mety, jež odpovídají našim aktuálním potřebám. Neměli bychom také zapomenout na otužování těla i ducha. Často to na nás drsné podmínky sehrají.

Čas Vodnáře je rovněž spojen s větší námahou nervů, mozku a míchy. Nejde jen o psychiku, ale i o fyzické namáhání a práci se stresem. Speciální kapitolou jsou pak lýtka a křečové žíly. Podobně jako je tématem Vodnáře svoboda, bude mít toto období vliv také na naši samostatnost a svébytnost. V praktických situacích bychom se tak měli učit uvolnění. Zrovna tak bude důležité posilovat naše mezilidské vztahy a všímat si přitom situací, v nichž druhé inspirujeme, a stejně tak momentů, v nichž jednáme charitativně, přínosně a altruisticky.

Do února zasáhne částečně také čas Ryb, který je už koncem zimy a přechodem do jara. V Rybách už vládne Jupiter (a Neptun) a tak se tu řeší víra, Vyšší vědomí, životní orientace, plány a směřování. V lidském těle jsou v permanenci imunitní systém, lymfa, kotníky, chodidla, ale i plíce. Na spirituální rovině je třeba v této době hledat a nacházet propojení s Vyššími sférami, tedy s tím, co pokládáme za Vyšší autoritu nebo za Stvořitele. Čas Ryb je tu i pro duševní hygienu, pro vyvázání se z nevyhovujících závazků, starých úkolů, nefunkčních pohledů na svět a přístupů k lidem. Měli bychom si proto umět odpočinout. Je to zároveň vhodný čas na delší zahraniční cesty a dovolené.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Hvězdy Sexu ve městě 25 let poté: Vysportovaná Carrie, bezdětná Samantha a obtloustlý Pan Božský

Denisa Grofová / 30. 01. 2023

Beran

Berani, kteří jsou zadaní, by se měli věnovat oživení vztahu s partnerem. A ti, kteří partnera nemají, by měli začít přemýšlet, proč tomu tak je. Zda si samotu nezavinili sami. Na únor by si Berani měli dávat pozor, protože je to měsíc plný rozchodů, a tak by měli krotit svoji někdy výbušnou povahu. A protože se většina Beranů snaží dělat maximum pro své děti, může za to očekávat projevy vděku. Ty ale nepřijdou, anebo budou nepatrné, což může přinášet zklamání. Berani by si proto měli uvědomit, že pokud dělají něco pro někoho rádi a s láskou, neměli by za to nic očekávat. Jestliže tedy budou brát věci tak, jak jsou, zůstanou v klidu a nic je nerozhodí.

Býk

Do života Býků zasáhnou v únoru témata bydlení a rodiny. U některých Býků totiž nastala v uplynulých měsících pracovní změna, a pokud ne, tak teprve přijde. Je přitom jasné, že každá taková událost zasáhne do chodu rodiny, proto je důležité cítit její oporu. Může se však stát, že se rodina kvůli majetku rozhádá. A právě v únoru k tomu může dojít a bude důležité, aby si Býci uvědomili důležitost rodiny. Mají totiž v životě dosáhnout na vlastní bydlení, protože už jejich předkové vlastnili domy nebo půdu. Býci by proto měli zajistit rodině stabilní bydlení a uvést do harmonie vztahy s rodinnými příslušníky. Komu se to povede, zaslouží si uznání.

Blíženci

Jupiter v Beranu ovlivňuje Blížence už několik měsíců. V praxi to znamená, že si jich mohl někdo všimnout, anebo oni sami někoho zaujali. Měli by proto i nadále chodit co nejčastěji do společnosti, navštěvovat vzdělávací kurzy a být vidět na internetu. Vedle toho by neměli zapomínat ani na svoje partnery, děti, rodiče, příbuzné a kamarády. Je také možné, že se budou Blíženci v únoru potýkat s technikou, ať už s mobilem, počítačem nebo internetovým připojením. Možná budou muset něco z toho opravit, vyměnit či koupit. Zaměřit by se měli i na svoje auto, pokud ho mají, a dát ho do pořádku. Všeobecně by si pak měli dávat větší pozor na cestách.

Rak

Raci se budou i nadále nacházet v období, které ovlivňuje jejich ekonomickou situaci. Někteří z nich by se mohli pracovně posunout, najít novou práci nebo povýšit. Další zase mohou začít podnikat, a ti, kteří nepracují, si mohou také polepšit. Zkrátka a dobře, únor je pro Raky časem, který jim může zajistit lepší finanční podmínky, než měli doposud. Jestliže budou dělat svoji práci od srdce, o to větší úspěch zaznamenají. Raci by však neměli zapomínat ani na pomoc potřebným a být více laskaví. Měli by ale pomáhat jen těm, kteří si to zaslouží a pomoc opravdu potřebují. Pokud stojí o něčí přízeň, mají teď velkou šanci získat ho na svou stranu.

Lev

Lvi měli v uplynulých dnech zapracovat na svých vztazích a navázat se svými partnery vztah, který jim bude příjemný a začnou v něm platit pravidla, která vyhovují oběma stranám. Možná si rozdělili povinnosti, někteří dokonce i majetek. Teď se mají o něco podobného pokusit také ve své profesi, protože je důležité pracovat ve spolehlivém kolektivu lidí. Stejně tak si musí nyní pohlídat uzavřené smlouvy a vyžadovat jejich plnění, aby později nenarazili na problémy. Nutné bude také pohlídat si i majetek a svoje výdělky. Vlastnictví je totiž pro Lvy důležité a pokud ho neobhájili, necítili by se dobře a mohlo by je to tížit ještě několik dalších měsíců.

Panna

Panny mohou mít v únoru pocit, že je nechápe jejich okolí. Je proto třeba zdůraznit, že zvláště pro Panny je takový pocit nebezpečný, protože se mohou později začít litovat. A jak víme, co se projektuje uvnitř nás samotných, může se později projevit i na fyzickém těle v podobě nějaké nemoci. Jestliže budou tedy chtít Panny něco změnit na svém zdraví k lepšímu, budou muset začít samy u sebe. Především by si měly uvědomit, že bývají vůči druhým často kritické a samy přitom kritiku vůči sobě nesnáší, protože jim nedělá dobře. Měly by se proto umět vhodně odreagovat, třeba s pomocí knížky, oblíbeného seriálu v televizi nebo meditace.

Váhy

Únor bude pro Váhy zajímavý, protože se vše bude točit kolem jejich pracovních aktivit. Neměly by proto nic podceňovat, měly by umět vyhledávat potřebné informace a naslouchat radám, jak řešit pracovní problémy. Zároveň by pro sebe měly vyžadovat odborné poradenství a uvědomit si, že lidé, kteří je v pracovním kolektivu obklopují, jsou pro ně důležití. Od okolí se totiž něčemu učíme všichni. Ne ale všechno, co se nám líbí, pro nás musí být potřebné. Váhy by měly také pamatovat na kamarády a přátele, které k životu rovněž potřebují, aby se necítily osamělé a nepropadaly zoufalství. Pozor, odsud už může být jen krůček k pití alkoholu a depresím.

Štír

Štíři by se měli v únoru naučit snášet nepřízeň počasí, protože jen dobrá nálada a optimismus jim umí prodloužit život o několik let. Nyní by se měli začít více věnovat svému zdraví. Pokud kouří, měli by s tím přestat, jestliže pijí alkohol, tak také. Měli by se zkrátka snažit ovládat všechny svoje závislosti a neřesti. U Štírů se může přitom projevit větší sklon k sexualitě, oddanosti i žárlivosti, protože si bedlivě hlídají to, co jim patří. Pozor by si měli dávat na prochladnutí, a mladé Štírky by si měly v chladném počasí odpustit minisukně. Bude totiž třeba si chránit ledviny a zahřívat je, třeba dostatkem teplého čaje.

Střelec

Mysl Střelců je i nadále otevřená novým zajímavým myšlenkám. Někteří proto touží po zajímavém studiu a mohou se na něj začít připravovat čtením knih nebo sledováním různých vzdělávacích videí. Střelci milují moudré lidi a rádi se mezi nimi pohybují. Vědí totiž, jak důležité jsou pro ně známosti. Hlavně tehdy, když potřebují vyřídit některé úřední záležitosti. Je sice únor, ale Střelci budou už teď plánovat letní dovolenou. Některým se však může cesta do zahraničí zkomplikovat. Jednoduše proto, že když si plánujeme věci dlouho dopředu, může být nakonec všechno jinak. Střelci, nezapomeňte si proto zkontrolovat, zda máte v pořádku doklady.

Kozoroh

Kozorohové bývají ambiciózní lidé a velká část z nich touží po úspěchu. V minulém období si měli uvědomit, jak jsou šikovní a že je nemá jejich okolí podceňovat. Měli se tedy pracovně posunout a ukázat světu, co v nich je. Měli přitom dodržovat pravidla. Někteří z nich však v únoru selžou. Vždy se ale proti tomu dá něco dělat. Hlavně když nejde o život. Měli by si dát do pořádku majetkové záležitosti. Zejména ty, které s někým společně vybudovali, aby je o ně někdo nepřipravil. Je třeba projít smlouvy, dohody a pojistky a o těchto tématech přemýšlet. Nejdůležitější budou dobré vztahy s institucemi, které mají na starosti jejich peníze.

Vodnář

Vodnáři měli v předchozím období uzavřít vše nevyhovující a nepotřebné, aby se mohli věnovat novému životu, který je před nimi. A právě v únoru mohou začít cítit, že je něco nebo někdo svazuje, a že jim nedovoluje činit to, co by chtěli. Neměli by se proto bát přihlásit se o svá práva. Jediné, nad čím by se měli zamyslet, jestli plní veškeré svoje povinnosti a závazky, a zda neslibují něco, co nemohou splnit. Pokud totiž člověk chce, aby se změnilo jeho okolí, a mohl tak měnit svoje životní poslání, musí začít sám u sebe. Jedině to Vodnářům umožní plně rozvinout jejich nezávislou osobnost a svobodně se dál rozvíjet.

Ryby

Ryby budou v únoru velmi přitažlivé díky krásnému postavení Venuše v jejich znamení. Přihraje jim větší sexappeal a energii úspěchu. Ryby by toho měly tedy využít a prosadit některý ze svých plánů. Hodně Ryb ale ví, jak důležitá je pro ně psychika, proto by neměly zapomínat ani na odpočinek a dopřát si občas wellness, dostatek spánku, každodenní pohyb anebo dobré jídlo. Důležité bude totiž vyčistit si hlavu, protože narušená psychika znamená pozdější problémy s fyzickým zdravím, a Ryby na sobě moc dobře cítí, že mají stále co vylepšovat, aby neztratily nic ze svého kouzla, kterým je teď mimořádně obdaří Venuše.

Znamení zvěrokruhu, která nesnášejí zimu: Sluneční paprsky milují Blíženci, Lvi i Střelci

Tereza Braunová / 12. 01. 2023

Lvi mají autoritu, Vodnáři inspirují: Kdo je nejlepší šéf podle horoskopu?

Tereza Braunová / 24. 01. 2023

Autor článku je vydavatelem časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem a dále s astropsychologem Mgr. Ondřejem Habrem a astroložkou, spisovatelkou a koučkou osobního rozvoje Martinou Blaženou Boháčovou.

Zdroj obrázků: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM