Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Aktuálně

Historické paláce i novostavby se otevřely: Běžně nepřístupná místa jsou k vidění zdarma

Pavlína Kosová
20. 05. 2023

Přes sto pražských budov má tento týden otevřené dveře do svých jinak nepřístupných prostor. Právě totiž probíhá festival Open House Praha 2023, jehož patronkou je architektka Eva Jiřičná.

Letošní 9. ročník festivalu městské architektury vás zve třeba do Terminálu 4 Letiště Václava Havla, bubenečské Vily Lanna, továrny Koh-I-Noor nebo do Kostela svaté Anny. Festival probíhá už od pondělí 15. května, hlavní část se ale soustředí na tento víkend 20.-21. května.

Další díly (208)

„Já bych doporučila, aby návštěvníci přišli nejlépe do našeho infocentra, které se letos otevřelo na Národní třídě v budově Nové scény Národního divadla. To je takový hub. Tam se odehrává všechno možné. Nejen úžasné prohlídky do zákulisí Nové scény, kde se lidé podívají do všech těch zákulisních prostor, maskérny. V infocentru se mohou návštěvníci zeptat dobrovolnic, které jim poradí, kam všude mohou vyrazit,“ říká mluvčí Open House Praha Michaela Pánková.

„Z centra se nabízí mnoho krásných procházek po okolí. Otevíráme historické paláce i novostavby,“ upřesňuje mluvčí. Kam tedy vyrazit? Třeba do multifunkčního komplexu Quadrio, kde se vám na střeše otevře výhled na široké centrum Prahy. V rámci festivalu je otevřen i Palác Ericsson nazývaný též dům U Anděla. Ten prošel jako mnohé stavby na Starém Městě řadou přestaveb. Dorazit můžete i na prohlídku zákulisních prostor divadla DISK. Tam uvidíte mimo jiné dílny, kde vznikají kulisy, gotické sklepení, nebo sklad rekvizit.

Další tipy na místa, která můžete v rámci festivalu Open House Praha 2023 navštívit, uslyšíte v Pražské kostce, kam přijala pozvání mluvčí festivalu Michaela Pánková. 
Aktuální Pražskou kostku si můžete poslechnout v přehrávači v úvodu článku. Archiv pořadu najdete v sekci Podcasty, v aplikaci Expres FM nebo ve vaší oblíbené podcastové službě.  

Noční můra českých řidičů: Začínají další opravy Barrandovského mostu

Pavlína Kosová / 13. 05. 2023

Miroslav Donutil v Bílé nemoci na prknech ABC: Dvojrole pro mě byla výzva

Pavlína Kosová / 22. 04. 2023

Úvodní foto: Open House / Tomáš Sysel

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM