Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Aktuálně

Noční můra českých řidičů: Začínají další opravy Barrandovského mostu

Pavlína Kosová
13. 05. 2023

Blíží se velké dopravní omezení na nejvytíženější dopravní stavbě v Česku. Na Barrandovském mostě.

Další díly (208)

Řidiči, buďte ohleduplní

Už v sobotu 13. května začali silničáři na mostě vyznačovat dopravní omezení. “Nějaké omezení už to znamenat bude, protože když se tam značky dávají, tak je potřeba dbát na bezpečnost lidí, kteří je tam dávají. To znamená, že je nutné počítat s tím, že k nějakému omezování provozu dojde už tento víkend. Jedná se ale o víkend, takže provoz bude nižší,“ myslí si pražský radní pro dopravu Zdeněk Hřib a zároveň prosí řidiče o ohleduplnost.

Hotovo do půlky srpna 

Samotné opravy v rámci druhé etapy rekonstrukce Barrandovského mostu pak propuknou v pondělí 15. května, hotovo by mělo být v polovině srpna. Opravy zahrnou práce na levé straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. 

Odtahovka zdarma

Stejně jako loni, i letos bude na kraji mostu přichystána odtahová služba. Ta bude podle Technické správy komunikací zadarmo.

 

Kudy objet Barrandovský most? A na jaké záludnosti se připravit? I na tyto otázky odpovídal v Pražské kostce docent Zdeněk Lokaj z dopravní fakulty ČVUT.

Rozhovor a další zajímavosti z metropole si můžete poslechnout v podcastu v úvodu článku. Archiv pořadu najdete v sekci Podcasty, v aplikaci Expres FM a ve vaší oblíbené podcastové službě.

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM