Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Expres zprávy: Systém nevydržel nápor žádostí o dávky, miliardář Passer pokutu od Němců nedostane

Redakce
Systém, který ode dneška sbíral žádosti o tzv. jurečkovné, selhával. Foto: Petr Topič / MAFRA / Profimedia
15. 08. 2022

Co přinesl 15. srpen? On-line žádosti o pětitisícový příspěvek na dítě doprovázely výpadky, začaly registrace ke čtvrté dávce vakcíny proti covidu a miliardář Radim Passer vyvázne z rychlé jízdy v Německu bez postihu. 

Pirát silnic řádil i v Česku, opět provětral formuli na dálnici a zajímá se o něj policie. Dařilo se českým atletům na evropském šampionátu, konkrétně koulaři Staňkovi a dálkaři Juškovi. 

Zvířecí celebrity: Lachtan Gaston, kosatka Keiko nebo pes Gump se proslavili svými příběhy, které často neskončily happy endem 

Kristýna Ševčíková / 15. 08. 2022

Rodiny s nižšími příjmy si ode dneška mohou zažádat o pětitisícový příspěvek na dítě. Kvůli přetížení byla dopoledne internetová aplikace hůře dostupná. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka si přesto systém pochvaluje. Dávkou 5.000 korun na dítě chce vláda zmírnit dopady inflace na rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého.

Očkujeme se pro život beze strachu, tak zní heslo nové kampaně na vakcinaci proti Covidu 19. Už v létě se objeví na sociálních sítích. Ode dneška se pak lidé mohou zaregistrovat ke čtvrté posilující dávce. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka je Česko na podzimní vlnu nákazy připraveno a žádná razantní omezení se neplánují.

Za jízdu v rychlosti až 417 kilometrů v hodině nečeká miliardáře Radima Passera žádný postih. Rozhodlo o tom státní zastupitelství v saském Naumburku. Riskantní jízda zveřejněná na internetu byla ale podle úřadů extrémně neopatrná a sebevražedná.

I v Česku se policie zajímá o rychlého jezdce. Po dálnici D4 u Prahy se totiž v sobotu proháněla závodní formule. Její jízdu mezi devátým a dvacátým kilometrem ve směru na Příbram zveřejnili řidiči na sociálních sítích. Policie teď shání jakékoliv informace o vozidle, které na silnice nesmí.

Koulař Tomáš Staněk na atletickém mistrovství Evropy v Mnichově splnil kvalifikační limit hned prvním pokusem. Míří tak do finále. Stejně jako dálkař Radek Juška. Zato nejlepší česká maratonská běžkyně Tereza Hrochová v dnešním závodu doběhla až na 23. místě.

Měli by Němci podle vás Passera za jeho jízdu potrestat?

Polovina Bennifer, držitel dvou Oscarů i vyléčený alkoholik: Ben Affleck slaví jubileum

Denisa Grofová / 15. 08. 2022

Flákanec, pasy nebo kanál komunistickej: Nejvtipnější momenty české politiky

Lukáš Moravec / 08. 08. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM