Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Gentleman Roger se loučí, Fiala slíbil armádě lepší výzbroj

Redakce
15. 09. 2022

Premiér Petr Fiala označil výbavu české armády jako zastaralou a slíbil zvýšit výdaje na vyzbrojení. V Praze skončila první fáze opravy Václavského náměstí, příští rok by měla následovat druhá. Tenista Roger Federer oznámil konec kariéry. 

České lesy jsou plné hub. A do kin jde nový dokument o českých letcích Good Old Czechs. 

Oplétačky se zákonem, drogy, odvykačka, ale taky charisma, talent a úspěch: Herec Tom Hardy slaví 45

Karin Šnýdrová / 15. 09. 2022

Výbava naší armády je zastaralá. Premiér Petr Fiala to řekl po schůzce s ministryní obrany Janou Černochovou. S tím, že nejpozději do tří let Česko splní slib NATO a bude vojsko financovat dvěma procenty HDP. Zbrojit bude ale celý západní svět.

Skončila první část rekonstrukce Václavského náměstí. Hotový je spodní úsek mezi ulicemi Vodičkova a Na Příkopě. Oprava horní části náměstí včetně příprav na napojení tramvajových kolejí by podle vedení města mohla začít příští rok.

V českých lesích nyní roste hodně hřibů. Podle mykologů pomohlo vlhko a teplo, dobré podmínky by tak podle nich měly ještě nějakou dobu vydržet. 

Gentleman Roger dává sbohem. Bývalý první hráč světa a vítěz 20 grandslamů Švýcar Roger Federer v příštím týdnu ukončí v 41 letech tenisovou kariéru. Poslední soutěžní zápasy odehraje v rámci Laver Cupu příští týden v Londýně. Za tým Evropy kapitána Björna Borga nastoupí po boku svých letitých rivalů Rafaela Nadala, Novaka Djokoviće a Andy Murrayho.  

Do kin přichází snímek o dvou mladých letcích RAF, kteří přežili cestu válečnou Evropou. Dokument Good Old Czechs vychází z memoárů Františka Fajtla a Filipa Jánského. Filmem nás provedou dva mužské hlasy, které vypráví neuvěřitelný příběh z druhé světové války. V dokumentu jsou i dosud nepublikované záběry nejen z Národního filmového archivu, ale i dalších evropských archivů. 

Co Čech, to houbař? Vyzkoušejte, jestli jste opravdový znalec hub

Martina Hoblová / 02. 08. 2022

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM