Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Fotbalové kluby vyšetřuje UEFA a Harry Styles je globální ikonou

Redakce
23. 08. 2022

To nejdůležitější, co se stalo v úterý 23. srpna: Ministr školství Vladimír Balaš je na návštěvě Ukrajiny. Karavan Andreje Babiše zamířil na Moravu, přivítali ho příznivci i odpůrci. A UEFA vyšetřuje dvacítku klubů, mezi nimi PSG nebo Barcelonu. 

Harry Styles se objevil na titulních stranách všech mutací kultovního magazínu Rolling Stone. Tenistka Kristýna Plíšková, která je aktuálně na mateřské, se chce vrátit k tenisu. 

Kam za nejvyhlášenější pizzou v Česku? Do Plzně, Ostravy i Grygova!

Karin Šnýdrová / 23. 08. 2022

Dalším politikem, který zavítal na Ukrajinu, je ministr školství Vladimir Balaš. Sejde se se svým protějškem Serhijem Škarletem. V Kyjevě budou jednat o pomoci ukrajinským žákům a studentům v Česku a dalších možnostech spolupráce.

Zpěvák a herec Harry Styles se objevil na titulní straně všech zahraničních vydání časopisu Rolling Stone. A to jako první umělec. Podle ikonického hudebního magazínu je Styles nejžádanějším mužem planety.

Villa Pellé otevřela výstavu expresionisty Martina Salajky nazvanou Mimikry. K vidění je mimo jiné přes 100 výrazných maleb toho výtvarníka. Jedenačtyřicetiletý Salajka studoval u Michaela Rittsteina na pražské Akademii výtvarných umění. Salajkovy intenzivní obrazy plné barev jsou stejně energické jako jejich autor. Inspiruje se především přírodou, zvířaty i architekturou měst.

Severočeské muzeum v Liberci má novou atrakci. Jde o 24 metrů dlouhý skleněný žebřík, který vede přes dvě patra vyhlídkové věže. Jeho odhalením začal premiérový ročník festivalu skla Crystal Valley Week, který bude v Liberci až do neděle. K vidění jsou skleněné instalace, výstavy i módní přehlídky Blanky Matragi nebo Liběny Rochové v netradičním prostředí tramvajového depa.

Evropské kluby vyšetřuje Evropská fotbalová asociace UEFA. Paris St. Germain, Barcelona, Inter Milán, Juventus Turín, AS Řím, Marseille a další čelí podezření z porušení finanční fair play v sezoně 2020/21. S odkazem na informace listu The Times o tom informují evropská média.

Tenistka Kristýna Plíšková by se v příští sezoně ráda vrátila na okruh WTA. Třicetiletá hráčka chce po mateřské pauze  hrát čtyřhru po boku svého dvojčete Karolíny.

Jan Koller: Jsem rád, že můžu ještě vlézt na hřiště a zahrát si fotbal třeba i u nás na vesnici

Vladimír Pavlík / 23. 08. 2022

Ben Affleck se má vrátit jako Batman: Kteří další herci oblékli kostým netopýřího muže a proč se George Clooney omlouval

Marek Blažíček / 22. 08. 2022

Úvodní foto: Rolling Stone UK

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM