Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Archeologové objevili 3300 let neporušený hrob a Greenpeace brojí proti jádru

Redakce
Socha faraona Ramsese II.
Hrobka faraona Ramsese II.
19. 09. 2022

Pondělí 19. září se neslo zejména v duchu pohřbu královny Alžběty II., který se konal v Londýně. Nenechte si ale uniknout ani další důležité informace! 

Náhražek masa a mléka se v Česku letos prodalo o třetinu víc než loni. Uvádí to průzkum spolku na podporu veganství ProVeg. Podle jiného šetření agentury Ipsos preferuje stravu s omezením nebo vyloučením masa desetina Čechů. Čtvrtina plánuje omezení spotřeby živočišných produktů.

V osmdesáti letech zemřel ruský kosmonaut Valerij Poljakov. Držel rekord v délce pobytu na oběžné dráze. Na stanici MIR strávil 438 dní. Jeho expedice sledovala právě změny zdravotního stavu posádky při dlouhodobých letech ve vesmíru.

Výroba aut v Česku je opět na vzestupu. Po půl roce omezené produkce teď Sdružení automobilového průmyslu hlásí 3,5% nárůst. Pomáhá hlavně obnovení dodávek čipů z Asie.

Nejhorší řidiči podle horoskopu: Raci jsou za volantem bezohlední, kdo další ohrožuje bezpečnost provozu?

Tereza Braunová / 07. 09. 2022

Neporušený hrob z doby vlády faraona Ramesse II. objevili archeologové u Tel Avivu. Jeho stáří je asi 3300 let. Tehdy Egypťané ovládali území dnešního Izraele. Uvnitř hrobu se nacházeli misky různých tvarů, náčiní na vaření a olejové lampy. Ostatky těl jsou ve špatném stavu – analýza DNA není proto možná.

Ekologičtí aktivisté brojí proti podpoře jaderné energie a plynu. Organizace Greenpeace nechala přezkoumat rozhodnutí Evropské komise. Ta oba zdroje zařadila mezi zelené investice. Podle Greenpeace tím unie porušuje vlastní klimatické zákony.

Zdroj úvodní foto: Profimedia.cz

Chlebíčky s příchutí smrti: Před 81 lety připravil hrdinný český premiér kolaborantským novinářům pohoštění s tyfem a tuberkulózou

Václav Šilpoch / 19. 09. 2022

Nejstrašidelnější místa světa: Les sebevrahů, kostel plný lidských kostí nebo město s hořícím podzemím

Kristýna Ševčíková / 16. 09. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM