Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Začínal s kravatami a svou múzu požádal o ruku na prvním rande: Ralph Lauren slaví narozeniny

Karin Šnýdrová
14. 10. 2022

Jen málo amerických návrhářů dosáhlo podobného úspěchu jako Ralph Lauren. Svou kariéru zahájil v roce 1967 coby designér kravat, postupem času se mu však podařilo vypracovat na jednoho z nejznámějších designérů světa. Dnes slaví 83. narozeniny. 

Ralph Lifshitz se narodil židovským imigrantům a své dětství strávil v Bronxu. Nepocházel z bohaté rodiny, takže se stával terčem nejrůznějších posměšků. Z kruté reality unikal do světa fantazie, nejčastěji prostřednictvím filmů. Jeho cílem bylo stát se milionářem, to ostatně napsal i do školní ročenky. A protože se za životem chudého děcka rozhodl udělat tlustou čáru, změnil si příjmení na libozvučnější Lauren. V současné chvíli má jeho impérium hodnotu kolem osmi miliard dolarů. 

Teď si asi rvou vlasy: John Travolta odmítl hrát Forresta Gumpa, Gwyneth Paltrow mohla tančit s Leo DiCapriem na Titanicu

Kristýna Ševčíková / 14. 10. 2022

Designérské začátky

Po střední škole začal chodit na Baruch College v New Yorku, jenže ještě před dokončením studií narukoval do americké armády. Ve službě strávil dva roky, svou designérskou kariéru odstartoval navrhováním kravat pro firmu Beau Brummel Ties. Jeho řada nesla název Polo a protože neplánoval zůstat pouze u doplňků, brzy spatřila světlo světa zbrusu nová kolekce pánského oblečení. Prodávala se v exkluzivně v obchodním domě Bloomingdale’s a zákazníci byli nadšení. V roce 1971 představil Ralph Lauren veřejnosti i dámské košile a rok později už otevíral první vlastní obchod. A to rovnou na zvučné adrese: Rodeo Drive v Beverly Hills. 

Dnes slaví Ralph Lauren 83. narozeniny, v módní branži patří k těm nejuznávanějším návrhářům

Úspěch na stříbrném plátně

Návrhář neusínal na vavřínech a jeho sláva začala postupně stoupat. Oblékl herce do snímku Velký Gatsby (1974). Mnoho kostýmů vybral z řady Polo, jednalo se především o pánské obleky a svetry ve stylu 20. let, růžový komplet však vytvořil speciálně pro Roberta Redforda (86), který si v romantickém dramatu podle F. Scotta Fitzgeralda střihnul hlavní roli. Šaty od Ralpha Laurena na sobě měla mimochodem i Diane Keaton (76) či Woody Allen (86) ve filmu Annie Hallová (1977). 

Růžový oblek šil Ralph Lauren Robertovi Redfordovi přímo na míru

Životní láska 

Kolekce Ralpha Laurena byly vždy ztělesněním amerického snu. Největší múzou mu byla Ricky Lauren (79) s níž se seznámil na úplném počátku své kariéry. Sympatická dlouhovláska pracovala jako recepční v ordinaci očního lékaře a právě tam ji Ralph Lauren poprvé spatřil a rovnou pozval na rande. S časem opravdu neotálel. O ruku ji požádal na první schůzce, do manželství vstoupil po osmiměsíčním vztahu a zdá se, že vážně našel pravou lásku. Vždyť je s Ricky už 58 let! 

S manželkou Ricky Lauren tvoří designér pár už neuvěřitelných 58 let

Podzim 2022 podle módních návrhářů: Chlupatý klobouk nade vše, růžová pro všechny a velikost „po starším bráchovi“

Karin Šnýdrová / 10. 10. 2022

S masivní podrážkou, hranatou špičkou i cvočky: To jsou trendy mokasíny

Redakce / 19. 04. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM