Sunday Night Cream /
Celý playlist
VIP

Největší boháči mezi hudebníky: Rihanna nejmladší miliardářkou, Jay-Z se z prodejce drog stal nejbohatším rapperem

Denisa Grofová
03. 02. 2023

Není zpěvák jako zpěvák. To víme všichni. A co teprve takový světový umělec, který se rozhodne, že příjmy z hudby nejsou to, co by ho úplně uspokojovalo, a že by vlastně chtěl víc. Přehlcené vody podnikatelského světa se lépe prorážejí se známým a oblíbeným jménem.

Abyste měli lepší den a větší motivaci ráno vstát do práce, připravili jsme přehled pár velmi úspěšných a movitých hudebníků, z nichž většina rozmnožila svůj majetek díky podnikání mimo hudební sféru. A nebojte, máme pro vás i jednoho „ztroskotance“, kterému úplně do zpěvu určitě není.

Neduhy slavných: Venus Williams trápí vzácný syndrom, Kim Kardashian lupénka, Michael J. Fox bojuje s Parkinsonem

Radek Honc / 01. 02. 2023

Rihanna (1,7 miliardy dolarů)

Není tomu tak dlouho, co celý svět obletěla zpráva, že Rihanna se stala nejmladší dolarovou miliardářkou. Tato zpěvačka barbadoského původu se vypracovala sama z nuly bez nadstandardního zázemí rodiny nebo známých. Není žádným tajemstvím, že Rihanna dala v posledních letech přednost podnikání před zpěvem. A tento krok, jak je vidět, se jí opravdu vyplatil. Zisky z hudební kariéry samozřejmě patří k neodmyslitelné části jmění, velký podíl mají ale zajisté také společnosti Fenty Beauty, Fenty Skin a Savage X Fenty, kterým Rihanna šéfuje. Rihanna se už ale několikrát nechala slyšet, že jejím primárním cílem není tvořit zisk. Podporuje řadu dobročinných organizací a více než na management firem se soustředí na produkty a image.

Jay-Z (1,4 miliardy dolarů)

Od drogového dealera k miliardovému majetku. Ano, řeč není o nikom jiném, než o Shawnovi Carterovi, který se proslavil pod pseudonymem Jay-Z. Na má kontě 14 alb a 22 cen Grammy a své miliardové impérium nevybudoval jen díky hudbě. Věnuje se také podnikání v oblasti módy (založil značku Rocawear), má podíl třeba ve značkách luxusního alkoholu Armand de Brignac a D’Usse Cognac nebo v Uberu. Jay-Z je též majitelem nemovitostí v New Yorku a Los Angeles, má širokou sbírku umění a také je majitelem streamovací platformy Tidal, kterou koupil v roce 2015.

Paul McCartney (1,2 miliardy dolarů)

Anglický hudebník, zpěvák a skladatel Paul McCartney je v současné době nejbohatší rockovou hvězdou planety. Bývalý člen skupiny Beatles disponuje majetkem ve výši 1,2 miliardy dolarů čili téměř 26 miliard korun. Vedle koncertování, které mu samo o sobě vynáší desítky milionů, pocházejí jeho příjmy i z bohatého portfolia autorských práv a vlastní produkční společnosti MPL Communications.

Paul McCartney neúnavně koncertuje i po 80. narozeninách, které oslavil loni

Andrew Lloyd Webber (1,2 miliardy dolarů)

Slavný hudební skladatel, který se může pochlubit mnoha cenami Grammy nebo Tony za hudbu k legendárním dílům jako Fantom opery či Kočky, má majetek okolo 1,2 miliardy dolarů. Samotný Fantom Opery je jedním z největších úspěchů showbyznysu vůbec, vidělo ho přes 140 milionů lidí a utržil přes šest miliard dolarů. Webber patří k řadě miliardářů, kteří se rozhodli, že jeho děti nebudou jednou z jeho majetku nic mít. Napadá vás otázka proč? Má strach, že jakmile by získaly přístup k miliardám na účtu, přestaly by si vážit peněz a úsilí, které za vybudováním takového jmění stálo. Andrew si přeje, aby většina jmění po jeho smrti sloužila k financování zajímavých uměleckých projektů.

Madonna (850 milionů dolarů)

Královna popu, která v poslední době často a ráda šokuje veřejnost a její instagramový profil plní jeden pikantní snímek za druhým, patří mezi zpěvačkami, co se týče majetku, k naprosté špičce. Stejně jako Rihanna i Madonna patří mezi nejbohatší ženy Ameriky, které svůj majetek vybudovaly samy. Zpěvačka, která je známá svými charitativními projekty a také tím, že se ani ve svém věku nebojí experimentovat a klidně se i svléknout, vydala loni v květnu exkluzivní a velmi žádanou NFT kolekci s názvem Matka stvoření, která představuje tři různé aspekty života inspirované mateřstvím. Výtěžek této sbírky bude věnován třem různým charitativním organizacím: The Voices of Children Foundation, City of Joy Foundation  a Black Mama’s Bail Out.

Herb Alpert (850 milionů dolarů)

Pro některé méně známý americký trumpetista a zpěvák Herb Alpert, který na konci března oslaví 88. narozeniny, nashromáždil za svůj život úctyhodný majetek ve výši přes 850 milionů dolarů. Herb, který byl v roce 2006 uveden do Rock’n’Roll Hall Of Fame, má i svou hvězdu na Chodníku slávy, je držitelem devíti cen Grammy a v roce 2013 převzal od Baracka Obamy Národní medaili za umění.

Bono Vox (800 milionů dolarů)

Irský zpěvák Paul Hewson, frontman kapely U2 známý pod pseudonymem Bono, se vedle hudby věnuje investicím a podnikání. V roce 2005 spoluzaložil módní značku EDUN. Je také spoluvlastníkem luxusního dublinského Clarence Hotelu. V minulosti rovněž investoval přes firmu Elevation Partners do byznysového magazínu Forbes nebo sociální sítě Facebook. Od roku 2019 je členem představenstva v americkém startupu Zipline, jenž se zaměřuje na doručovací služby pomocí dronů. Zpěvákův majetek má hodnotu kolem 800 milionů dolarů.

Někdy se víc vyplatí mlčet

Kanye West (2 miliardy dolarů → 400 milionů dolarů)

Americký rapper (a dnes již bývalý manžel úspěšné influencerky a podnikatelky Kim Kardashian) patřil dlouhou dobu k celosvětově nejbohatším hudebním umělcům. To se však rychle změnilo loni na podzim, kdy ho jeho rasistické, antisemitské výroky a velebení Adolfa Hitlera přišly sakra draho. Nejen že klesl v očích mnoha lidí, ale přišel také o spolupráci s Vogue, Balenciagou a obuvnickým gigantem Adidas, přičemž zrovna tato spolupráce pro něj byla stěžejní. Poté, co s ním Adidas ukončil spolupráci, kleslo jeho jmění ze 2 miliard na 400 milionů dolarů. Aby toho Kanye neměl málo, rozvod s Kim taky není úplně levná záležitost. Jen pro pobavení na závěr, měsíční alimenty na jejich čtyři děti byly soudem stanoveny na bezmála 5 milionů korun.

Čalouník, striptér, drogový dealer. Čím se živili, než se stali hvězdami?

Redakce / 13. 03. 2021

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Zdroje: Wikipedia, YouTube, Instagram, Profimedia, forbes.com, cnn.com, usmagazine.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM