Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

James Cameron prodává dům obklopený džunglí: Za inspiraci k Avatarovi dáte 33 milionů dolarů

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 07. 2023

Režisér Vetřelců, Titaniku nebo Avatara James Cameron prodává svůj udržitelný dům za 33 milionů amerických dolarů. Jeho poznávacím znamením je, že tak trochu vypadá, jako by vypadl z Jurského parku. Zeleň je všude, kam se podíváte, a bazén má dokonce svůj vlastní zelený ostrůvek. Není divu, že ho právě tento dům inspiroval ke stvoření Avatara.

 

Hlavní hvězda bydlela v dodávce, sloužil socialistické propagandě a v Číně ho neuvidíte: Co nejspíš nevíte o kultovním Avatarovi

Carlito Brigante / 14. 12. 2022

Měl i vlastní elektrárnu

Pozemek, jehož je hacienda součástí, má rozlohu větší než 404 tisíc metrů čtverečních. Nemovitost mimo jiné čítá 5 ložnic, 7 koupelen, tělocvičnu nebo dvě kanceláře, ve venkovních prostorech se nachází tenisový kurt, lagunový bazén i tenisový kurt. Nebo taky větrná elektrárna a jízdárna, kterou dříve využíval na parkování helikoptér a dalších vozidel všech možných typů využívaných ke svým slavným podvodním výpravám na dno Atlantiku při natáčení Titaniku. Dům se nachází v Hollister Ranch v pobřežní části Santa Barbary v Kalifornii. Není divu, že často tento svůj dům využíval k pozorování velryb, lachtanů a delfínů prostřednictvím svého dalekohledu, který je prý stejně kvalitní jako ten armádní. Vše, čím se na tomto pozemku obklopoval, ho inspirovalo při práci na Avatarovi.

Udržitelný, ekologický a krásný

Realitní společnost, která dům za 33 milionů dolarů prodává, uvádí, že jde o ekologický ranč, neboť ke svému chodu využívá převážně solární a větrnou energii, která mu umožňuje naprostou nezávislost na elektrické síti. Zároveň zástavba nebrání pohybu divoké zvěře a neomezuje původní vegetaci. Studna na pozemku se používá k zemědělskému zavlažování. James Cameron a jeho manželka Suzy Amis koupili nemovitost i s pozemkem na konci devadesátých let za 4 miliony dolarů a kompletně jej přebudovali. Samotný interiér domu je proto také udržitelný, mezi hlavní materiály patří dřevo a sklo.

Legendární zahrady

Kuchyň si manželé nechali zhotovit na míru, z jídelny měli rozhled na celé své panství včetně zahrad a tenisového kurtu. Všechny místnosti jsou taktéž vybaveny přirozeným osvětlením, neboť James ani jeho žena si na to umělé nepotrpěli. Většina pokojů má taktéž výhled na oceán a divokou přírodu, ale i na zeleninové zahrady a ovocné sady. Jejich zahrady se dokonce staly legendárními. Půda na nich byla tak úrodná, že si manželé založili vlastní veganskou proteinovou společnost Verdient Foods. Stejně tak zahradu využívali k zásobování své školy K-12 Muse v Los Angeles. Celý pozemek je prodchnutý nejrůznějšími stezkami a cestičkami, aby personál nebo hosté na pozemku nebloudili. Než budoucí noví majitelé prozkoumají všechny do jedné, jistě jim to pár týdnů nebo dokonce měsíců zabere. Ale rozhodně se mají na co těšit.

Jim Carrey prodává dům bláznivý jako on sám: Za 26,5 milionu dolarů dostanete domácí kino i zeleninovou zahradu

Michaela Dočkalová / 16. 06. 2023

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Zdroj: businessinsider.com, news.com.au
Foto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com, Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM