Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Fenomén Love Island: Parta hezkých lidí u bazénu, ale nic víc

Andrea Machajdíková
27. 09. 2022

Ať už jste fanoušky, nebo ne, určitě jste si všimli, že před pár dny odstartovala druhá řada reality show Love Island Česko & Slovensko. Proč je u nás méně populární, než v zahraničí? A stojí za to věnovat drahocenný čas právě tomuto pořadu?

Superstar, Stardance, Masterchef. Úspěšné show, kde musíte ukázat, že něco umíte, jsou oblíbené ve světě i u nás. Jenže své fanoušky mají i ty reality show, kde bývá míra talentu vykoupena mírou obskurnosti. Vzpomeňte si třeba na Vyvolené, Výměnu manželek nebo Farmář hledá ženu. Češi, stejně jako celý svět, touží po bizáru. Ale ne všechno, co frčí v Americe, má úspěch u nás. Spíše než super svalnatí manekýni kroužící kolem prsatých Barbie baví české publikum bezzubá rodinka, která utrácí veškeré peníze za cigarety. Svědčí o tom i podíl sledovanosti.

Až budete mít chuť odpočinout si od kuchařské show či ubrečené maminky v cizí domácnosti, dejte si partičku mladých pobíhajících v plavkách kolem bazénů v reality show Love Island. Možná získáte dojem, že lidstvo nemá šanci přežít, ale na odreagování to zapůsobí fantasticky. Stojí to za to! 

Muži, kteří se extravagance nebojí: Brad Pitt v sukni, Timothée Chalamet v odvážném topu a trenér na jehlách

Karin Šnýdrová / 22. 09. 2022

Letní tábor pro starší a pokročilé

Pokud jste Love Islandem nepolíbení, ve zkratce vám vysvětlíme, o co vlastně běží. Do luxusní vily, ve které nechybí bazén ani posilovna, se na tři měsíce nastěhují mladí nezadaní lidé, kteří touží po lásce. Úkolem účastníků je užívat si pohádkovou letní dovolenou pod dohledem televizních kamer, plnit úkoly, soutěžit, flirtovat a především tvořit páry, které spolu ideálně vydrží až do velkého finále. Kdo se stane vítězem a odnese si výhru ve výši dvou milionů, to na samotném konci rozhodnou diváci. 

Při sledování máte občas pocit, že jste se ocitli na letním táboře pro starší a pokročilé. S tím rozdílem, že účastníci jsou buď v plavkách, anebo v koktejlkách, a flašku na pusy už nemusí hrát po večerce, spíše naopak. Celá show se odehrává v kulisách luxusní dovolené. K Love Islandu patří hned několik lokací rozmístěných po celém světě. Speciální VIP resorty jsou například v Buenos Aires, Kapském městě, na Hawaii, Mallorce či Kanárských ostrovech. Právě Kanáry byly přiřazeny československé verzi pořadu. 

Marketing, nebo opravdová láska?

První řadu československé verze Love Islandu vyhrála studentka a influencerka Laura Chrebetová a svářeč Martin Kulhánek. Oba se do sebe zamilovali hned na začátku celé show a získali si tak přízeň hlasujících diváků. Letos v květnu se pár v Miláně zasnoubil a teď chystají svatbu. Dokázali tak, že v seznamovacích reality můžete opravdu najít spřízněnou duši. 

Jak to dopadne letos je zatím ve hvězdách, nicméně pokud si můžeme tipnout, zase to bude určitě velká láska. Letošní ročník se totiž zas tak moc od toho loňského neliší. Nezaujatý pozorovatel by klidně zaměnil první sérii s tou druhou, stejně jako by zaměnil účastníky. To se odráží i na sledovanosti, která není nijak zázračná. Neobstojí ani v souboji s takovou přežitou klasikou, jako jsou třeba Četnické humoresky. 

Loňskou řadu moderovala Nikol Moravcová, letos otěže přebrala Zorka Hejdová. A když už jsme u těch moderátorů, tak třeba švédskou verzi tehdejšího Celebrity Love Island uváděla před neuvěřitelnými sedmnácti lety plus size modelka Kelly Brook. V Americe se čtvrté řady ujala hvězda populárního seriálu The Modern Family Sarah Hyland. 

Nejpodivnější seznamovací reality show všech dob: Zhlédnout ji budete moci už v červenci

Redakce / 26. 06. 2021

Milionáři z OnlyFans: Na provokativní síti vydělávají i celebrity nebo dívka, která si hraje s vlasy, Bella Thorne získala milion za den

Denisa Grofová / 23. 09. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM