Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Trendy nehty na zimu 2022: Dlouhé drápy na ústupu, laky i pro muže a samozřejmě vánoční přeplácanost! Jaké barvy budou v kurzu?

Karin Šnýdrová
21. 11. 2022

Plánujte návštěvu manikérky nebo koupi nového laku na nehty, ale nevíte, jaké budou letos v zimě dominovat trendy? My vám to prozradíme. Připravte se na záplavu teplých odstínů i bláznivých vánočních malůvek. 

Dlouhé drápky jsou na ústupu, u dam začíná frčet přirozenost. To se ovšem nedá říct o mužích, ti se naopak experimentů nebojí a lakování nehtů už pro ně v dnešním světě není tabu. Chtějí jen vybočit z řady, nebo se blýská na změnu v jejich kosmetickém rituálu? Zeptali jsme Veroniky Mořkovské, autorizované osoby pro manikúru a pedikúru, která je zároveň majitelkou salonu LeSpaLemon a výhradním dovozcem značky SpaRitual pro ČR a SK, jak to s aktuálními trendy vypadá. 

Deštník, který se ve větru neotočí, i stylové pršipláště pro něho i pro ni: Připravte se na pořádné podzimní počasí!

Karin Šnýdrová / 31. 10. 2022

Tvary a barvy 

Začněme s dámskou manikúrou. Není to tak dávno, co sociální sítě zaplavily dlouhé špičaté drápky, které byly ideálně v křiklavém odstínu. Tomu je nyní, zdá se, konec. „Celosvětový trend přirozených tvarů a přirozené péče zákonitě respektuje to, co příroda již dávno vytvořila. Kromě sezonních trendů barev jde hlavně o výživy a prodyšnost všech aplikovaných vrstev. Aktuálním hitem je olivová zeleň, korálová, nude a baby blue,“ vysvětluje Veronika Mořkovská. 

Aktuálním hitem je olivová barva, zabodujete ale i s nude odstínem. Nad dlouhými drápky pak vítězí kratší přirozené nehty
Zleva: vegan barevný lak na nehty Spa Ritual, 409 Kč; zelený lak na nehty s intenzivní pigmentací Douglas, 129 Kč

Vánoční nálada 

Blížící se sváteční nálada se však odráží i v profesionálních salonech. Majitelky gelových nehtů se začínají chlubit s prvními vánočními pokusy, kde sice o přirozenosti nemůže být řeč, ale k prosincové atmosféře trocha té přeplácanosti zkrátka patří. 

Vánoční dekorace se netýkají pouze interiérů, skvěle vypadají i na nehtech

Profesionální vs domácí péče 

Ne každý ovšem využívá služeb profesionální manikérky. „Jde o čas a samozřejmě i o náklady. Jednu věc ale mohu potvrdit. Obecně vzrostly nároky na kvalitu laků. Již nejde pouze o módní odstín, ale o to, jakým způsobem lak ovlivňuje přirozené tkáně nehtů. Nesporně je to proto, že existuje vyšší informovanost a také historické zkušenosti s vrstvami, které nehet pokryly nepropustnou vrstvou. Byla to doba velkého výskytu plísní a deformací,“ říká Veronika Mořkovská. 

Muži a zdobné nehty

Překvapením je, že nail artu propadli i muži. „Do mužského světa proniklo mnoho aspektů, které jsou typičtější pro estetické úpravy žen. Nutno říct, že je tomu ale i naopak. V historii to není nic neobvyklého a tyto vzájemné fascinace byly buď potlačovány, nebo kulminovaly tak, jak to znal starověký Řím. V současnosti jde často o snahu šokovat a vybočovat z řady. Což je pochopitelné u řady mladých umělců, zpěváků, tanečníků a podobně. Další skupinou jsou muži, kteří si nejsou zcela jisti, zda pro ně tyto zdobné prvky nejsou absolutní přirozeností. Našla bych dokonce třetí skupinu mužů, kteří již nevyhledávají tolik barvy a zdobnost, ale záleží jim na kvalitě a úpravě jejich přirozených nehtů. Zde jde velmi často o mladé manažery, kytaristy, lékaře a obecně muže, kteří si uvědomují, že kromě čistých bot a drahých hodinek jsou i ruce identifikátorem, který prozradí mnohé,“ uzavírá Veronika Mořkovská. 

U mužů jsou oblíbené především černé obrazce nebo černý lak

Spodní prádlo pro zimu 2022: Push-upky pro muže, u žen vedou podprsenky bez kostic, hitem jsou štrasové

Karin Šnýdrová / 07. 11. 2022

Nejpodivnější účesy, které kdy frčely: Ofina a kolem nic, blonďatí ježci a pochopitelně klasika „na Jágra“

Karin Šnýdrová / 26. 07. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM