Saturday Night Fever /
Celý playlist
Trendy

Trendy letní šperky vás vrátí do dětství: Koupíte je i za stovku

Andrea Machajdíková
26. 07. 2023

Kdo si potrpí na okázalé náhrdelníky, blýskavé náušnice a drahé prsteny, ten bude dost pravděpodobně zklamaný. Letní trendy šperky pro letošní sezónu by se daly definovat dvěma slovy: Suvenýr a dětství.

Pokud rádi vzpomínáte na letní prázdniny strávené na táboře, u babičky nebo s rodiči v Jugoslávii, letošní trendy si bezpochyby zamilujete. Jsou barevné, hravé, nestojí příliš peněz, na opálené pleti se budou krásně vyjímat a ihned vás dostanou do příjemně nostalgické nálady. Které šperky byste si letos rozhodně měli pořídit?

Margot Robbie je jako Barbie i bez růžové: Na červený koberec přenesla styl z očekávaného filmového hitu

Michaela Dočkalová / 19. 07. 2023

Retro korálky

Náhrdelníky a náramky v barvách dětských sladkostí, které vypadají, jako když jste je s kamarády navlékali o prázdninách u rybníka, jsou hitem číslo jedna. Různě velké pestrobarevné korálky se nebojte kombinovat mezi sebou, vypadá to skvěle. Na krku se krásně doplňují s minimalistickými tenkými řetízky, které jsou v kurzu už několik let. A pokud rádi nosíte jednobarevné kousky, tak právě k takovým outfitům jsou tyto „dětské“ šperky jako stvořené. Stačí jen modré džíny, bílé tričko, pantofle a barevné korálky na ruce i krku a super letní look je na světě. 

Dary moře

Šperky s mořskými motivy jako jsou mušle, mořští koníci nebo hvězdice jsou i letos v létě hodně populární. Ať už se chystáte na dovolenou k moři, nebo třeba jen na chalupu, alespoň jeden takový šperk, který dokonale evokuje pohodové letní dny, musíte mít. Vybírat můžete z náušnic, náhrdelníků i náramků s pravými mušličkami, nebo se poohlédnout po kouscích, na kterých jsou mušle i lastury ve zlatém provedení. A když budete nerozhodní, můžete je klidně nosit společně.

Atypické perly

Od 30. let, kdy perlové náhrdelníky proslavila módní ikona Coco Chanel, se prakticky nepřestaly nosit. Perly jsou zkrátka nadčasová záležitost, do které se rozhodně vyplatí investovat, a u které si můžete být naprosto jistí, že nikdy nešlápnete vedle. Letošní trend fandí „tak trochu jiným“ perlám, které nejsou tradičně kulaté. Náušnice nebo náhrdelník s asymetrickými perlami můžete nosit ke společenským šatům, džínům, ale i plavkám. Zkrátka kdykoliv budete mít v létě chuť zazářit.

Šperky, které frčí, najdete v galerii:

Fenomén Barbie: Růžová barva je populárnější než kdy dřív, pusťte ji do svého šatníku

Andrea Machajdíková / 20. 07. 2023

Plavky na léto 2023: Pro ženy asymetrie a zemité barvy, pro muže pruhy a květiny

Andrea Machajdíková / 19. 05. 2023

Autorský článek
Zdroj fotografií: Edward Berthelot / Getty Images, Zara, Reserved, Mango, H&M

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM