Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Trendy

Sbohem, koláče: Jak v létě bojovat proti nepříjemnému pocení

Andrea Machajdíková
05. 06. 2023

Letní teploty jsou konečně tady, ale s nimi přichází i některé nežádoucí tělesné projevy, z nichž ten nejotravnější je bezesporu nadměrné pocení. Jak ho zkrotit?

To, že proti zápachu nás ochrání deodorant a pocení lehce utlumí antiperspirant, asi víte. Ale jaké jsou další kroky k tomu, aby nám mokré koláče v podpaží a propocené tričko na zádech neznepříjemňovaly celé léto? Máme pro vás pár tipů.

150 let v džínách: Od pracovních kalhot k uniformě všech generací

Kristýna Ševčíková / 20. 05. 2023

V hlavní roli oblečení

V horkých letních dnech se vyplácí měnit oblečení. Samozřejmě ne každou hodinu a ne od hlavy až k patě. Stačí, když si s sebou do práce nebo třeba na výlet vezmete náhradní tričko, tílko, košili nebo šaty. Když daný kousek oblečení šikovně složíte, nebo zamotáte do ruličky, nemusíte se bát, že bude po vytažení z kabelky či batohu vypadat, jak se říká, jako když ho přežvýkala kráva. 

Pokud vás nadměrné pocení každoročně trápí, zkuste letos vsadit na prodyšné materiály jako jsou bavlna, len nebo chladivé hedvábí. Mnohem příjemněji vám také bude ve volnějších kouscích, než v těch upnutých. A přemýšlejte i nad volbou barev. Na černé nebude pot tolik vidět, ale zase vám v ní bude ještě o něco větší horko, navíc hrozí solné mapy, když pot uschne. Ideální je oblečení ve světlých tónech, jako je bílá, béžová či písková.

Časté sprchování

Pravidelná hygiena dokáže leccos ovlivnit. Rozhodně vám neradíme, abyste si desetkrát denně dávali dlouhou sprchu, případně se naložili do vany. Stačí bleskové osprchování vlažnou vodou, které trvá klidně jen minutu, a vás nejenom osvěží, ale také zbaví nahromaděného potu na kůži i případného zápachu. Pokud máte v práci možnost se osprchovat, noste si s sebou ručník, a místo brouzdání po Instagramu se skočte osvěžit.

Díky častějšímu sprchování se budete cítit svěže a zmírníte pocení

Kvalitní kosmetika

Dalšími skvělými pomocníky k boji s nepříjemným pocením jsou deodoranty a antiperspiranty. Zopakujeme si ještě, jaký je v nich rozdíl. Kvalitní deodoranty vás ochrání od tělesného zápachu díky absorbování bakterii vytvářející zápach, antiperspiranty zase částečně snižují množství vylučovaného potu působením na potní žlázy. Produkt, který vám bude maximálně vyhovovat, nemusí být stejný jako ten, na který nedají dopustit vaši kamarádi. Vyzkoušejte různé produkty. Třeba budete mít štěstí a na ten pravý narazíte hned při prvním pokusu.

Odborná pomoc

Ti, kterým nadměrné pocení dlouhodobě otravuje život, mohou najít řešení na klinice estetické medicíny. Tam vám velmi tenkou jehličkou aplikují látku do podpaží, dlaní, chodidel, beder, třísel či čela podle toho, na jaké části těla se nejvíce potíte. Zhruba dva týdny po aplikaci dochází k zamezení uvolňování potu a tím je eliminován i zápach. Účinky zákroku vydrží zhruba půl roku a za jednu aplikaci zaplatíte zhruba dvanáct tisíc korun.

Spolehlivé antiperspiranty i deodoranty najdete v galerii:

Jak na nežádoucí chloupky: Holení přináší více nevýhod, depilace voskem bolí a IPL je poměrně drahé

Martina Hoblová / 24. 05. 2023

Plavky na léto 2023: Pro ženy asymetrie a zemité barvy, pro muže pruhy a květiny

Andrea Machajdíková / 19. 05. 2023

Autorský článek
Zdroj fotografii: Shutterstock.com a archiv jednotlivých značek

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM