Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Trendy

Kde zažijete nejlepší koupačku v Česku? Vyrazte k biotopu, do lomu i na nudistickou pláž!

Karin Šnýdrová
04. 07. 2022

Chlorované bazény nejsou jediným místem, kde se v Česku můžete zchladit. Vydejte se k zatopeným lomům, biotopům i jezerům s písčitými plážemi a užijte si netradiční koupačku v lůně přírody. 

Prázdninová sezona oficiálně odstartovala a i když je zatím upršená, o slunné dny v létě nepřijdete. Nevíte, kam vyrazit, až začnou teploty stoupat vzhůru? Inspirujte se našimi tipy. Ukážeme vám lokace, které stojí za návštěvu i břeh, kde nemusíte nosit plavky. 

Růžové plavky pro kluky a bikiny, ze kterých lezou prsa, pro holky: To jsou plážové trendy roku 2022

Redakce / 25. 04. 2022

Biotop Radotín 

Je skvělým řešením pro obyvatele Prahy, kteří nemají auto nebo čas, aby se vydali na jedno odpoledne k vodě. V biotopu je čistá a zcela bez chemie. O údržbu se starají rostliny a drobní živočichové, v koupací části je ovšem nenajdete. Nemusíte se tedy bát, že byste uvízli v chaluhách nebo si na vás pochutnal sumec. Celodenní vstupné do Biotopu Radotín je 150 Kč a jestliže nemáte rádi přeplněná koupaliště, mrkněte na webkameru ještě předtím, než vyrazíte na místo. Díky snímku v reálném čase snadno odhadnete, zda vám počet návštěvníků nebude vadit víc, než šílené vedro. 

Biotop Radotín je veřejnosti otevřen každý den od 9 do 20 hodin. Zdroj foto: Profimedia

Jezero Lhota

Zatopená pískovna nabízí slibuje krásné písčité pláže lemované jehličnatými stromy. Celý východní břeh a část severního je věnován vyznavačům naturismu. Chcete se vykoupat na Adama a Evu? Pak sedněte na vlak, autobus či do auta a vyrazte směr Brandýs nad Labem. Jezero Lhota se nachází v blízkosti Prahy, zhruba do za třicet minut budete v cíli. Součástí nudapláže, která je mimochodem jednou z nejstarších v Česku, jsou i stánky s občerstvením a veřejné WC. Plavky si s sebou nosit tedy vůbec nemusíte. Stejně jako foťák nebo kameru. Natáčení a fotografování je v prostorách nudapláže samozřejmě přísně zakázané. 

Celodenní vstupné na Jezeře Lhota vyjde na 100 Kč, stejnou částku dáte i za parkování automobilu v areálu. Zdroj foto: Jezero Lhota

Hamr na Jezeře 

Přezdívá se mu Riviéra severu, to proto, že zde údajně leží nejkrásnější pláž Česka. Hamerské jezero u Stráže pod Ralskem si zahrálo i ve filmu Dovolená s Andělem (1953) a od té doby je vyhledávanou lokalitou k rekreaci. Kromě 300 metrů dlouhé písečné pláže, jejíž část je rovněž vyhrazena nudistům, naleznete v areálu kempy, sociální zázemí a nespočet zábavy. Vyzkoušejte aquazorbing, jízdu na lodičkách nebo si zajděte do lanového centra. Vítaní jsou i pejskaři. Jejich čtyřnohým společníkům je vyhrazený na koupání speciální prostor. 

Za vstup na nejkrásnější pláž v ČR zaplatíte pouhých 40 Kč, psí společník to bude mít o 10 Kč levnější. Zdroj foto: Profimedia

Lom Výkleky

Dalším místem, které stojí za pozornost je zatopený lom nedaleko Olomouce v obci Výkleky. Ačkoliv je ke koupání hojně využíván, vstup je kvůli šestimetrové hloubce pouze na vlastní nebezpečí. Nachází se zde ale pozvolný přístup do vody a proto se v letní sezoně těší velké návštěvnosti. Zamilovali si ho také potápěči. V blízkosti lomu se nachází placené parkoviště, zhruba dvě stě metrů už ale budete musí ujít po svých. 

Koupání v lomech bývá často zakázané, nebo na vlastní nebezpečí. Ve Výklekách tomu není jinak. Zdroj fotografie: Shutterstock

Kamencové jezero 

Je jedním z nejvyhlášenějším míst ke koupání a důvodů má k tomu hned několik. Krásné písčité pláže, unikátní plovoucí molo i pestrá nabídka sportovního vyžití. Zabavit se můžete plážovým volejbalem, minigolfem i nohejbalem a vyzkoušet tu můžete i paddleboard. Až vás přestane bavit trávit den u vody, omrkněte i Zoopark Chomutov, který se nachází v okolí. 

Celodenní vstupné do areálu Kamencového jezera je 40 Kč. Zdroj fotografie: Profimedia

Nejlepší způsob dopravy? Jedině stopem, říká mistr ČR v autostopu

Karin Šnýdrová / 16. 06. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM