Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Hit jako z dědovy skříně: Kyblíkové klobouky kdysi nosili rybáři, proslavili je rappeři, dnes jsou na přehlídkách známých značek! Jaké se letos nosí?

Andrea Machajdíková
17. 10. 2022

Tyhle na první pohled tak trochu legrační kloboučky byly největším hitem v devadesátkách. Zhruba před dvěma lety se ovšem vrátily zpět do módy, a to velmi intenzivně. Skoro ze dne na den je nosily zahraniční celebrity i módní guru po celém světě. Získá si klobouk i vás?

Historie klobouku zvaného „bucket“ (kyblík) sahá ovšem mnohem hlouběji než jen do 90. let. Tento typ klobouků totiž nosili už na začátku 20. století rybáři a farmáři, aby se při práci chránili před deštěm. Vyráběl se tehdy výhradně z nepromokavých materiálů. Až teprve v 60. letech byl na krátký čas považován za módní doplněk. Ten největší boom ale přišel právě v devadesátkách, a to především díky rapperům, ale i jiným umělcům světové scény. 

Balenciaga provokuje: Po obnošených botách a kožené tašce ve stylu odpadkových pytlů přichází sáček od chipsů za 40 tisíc

Barbara Hacsi / 17. 10. 2022

Jak vypadají dnes?

Bucket klobouky se dělají nejčastěji z džínoviny, pevné bavlněné tkaniny a aktuálně také z vlněného tvídu nebo plyše. Poslední dvě varianty jsou v nadcházející sezóně největším hitem, protože udělají nejen parádu, ale i zahřejí. 

Oblibu těchto klobouků samozřejmě zaznamenaly i prestižní módní domy, a tak se brzy na scéně objevily kousky s logem Chanel nebo třeba Dior. Kdybyste řekli rybářům, kteří nosili bucket klobouky před více než sto lety, že se jednou stanou obřím módním hitem a budou se prodávat klidně i za 50 tisíc, asi by vás považovali za blázny. 

U slavných samozřejmě platí, čím výstřednější, tím lepší. Můžete tak na nich vidět všemožně barevné kousky, které jsou tak výrazné, že občas i zastíní celý zbytek outfitu. Samozřejmě jsou ale k dostání i poněkud střídmější kousky! Protože, ruku na srdce, už jen nošení samotného klobouku chce trochu odvahy, takže jednoduché černé provedení je pak naprosto ideální. 

Kloboučky pro ni

Oboustranný klobouk s kohoutí stopou, Stradivarius, 399 Kč; Klobouk z plyše, HM, 399 Kč
Plyšový klobouk, Pieces, answear.cz, 569 Kč; Oboustranný klobouk, Brixton, 1299 Kč
Růžový bavlněný klobouk, Zara, 399 Kč; Prošívaný klobouk, HM, 399 Kč

Klobouček pro něj

Černý klobouk Levi’s, zoot.cz, 489 Kč; Klobouk z vlněné směsi, HM, 399 Kč
Upletový klobouk, Zara, 549 Kč; Klobouk s patchworkem, Zara, 549 Kč
Bavlněný klobouk, Herschel X The Simpsons, answear.cz, 1299 Kč; Manšestrový klobouk, HM, 299 Kč

Podzim 2022 podle módních návrhářů: Chlupatý klobouk nade vše, růžová pro všechny a velikost „po starším bráchovi“

Karin Šnýdrová / 10. 10. 2022

Barevné šusťákovky byly hitem 90. a teď se vrací! Inspirujte se u slavných a pořiďte si je také

Andrea Machajdíková / 05. 10. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia a archiv jednotlivých značek

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM