Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Trendy

Balenciaga hasí další průšvih: Reklama ukazovala děti se sado maso plyšovými medvídky

Avatar photo Barbara Hacsi
28. 11. 2022

Balenciaga musela stáhnout svou poslední kampaň, ve které účinkovaly děti s plyšovými medvídky v kožených popruzích na bondáž. Zejména američtí uživatelé Twitteru byli rozhořčeni a Balenciaga se urychleně omlouvala. Na Instagramu značka uvedla, že rozhodně neschvaluje jakékoli nevhodné zobrazování chování a chování k dětem a podobně. Ujistila, že bude řešit, kdo je za to zodpovědný.

Další díly (348)

Ke kampani se vyjádřil také fotograf Gabriele Galimberti. Ten je známý svými fotografiemi dětí v dětských pokojích. Je to série, kterou zveřejnil například i National Geographic. Gabriele fotí děti z celého světa, ze všech společenských vrstev. Fotí je ve zlatých pokojíčcích plných hraček i v chatrčích s panenkami z druhé ruky. Na sítích se vyjádřil, že jediné, co má s fotkami společného, že jako nájemný fotograf scénu nasvítil a nafotil ve svém stylu. Ale že neměl vliv na to, s jakými hračkami se děti fotí, v jakých kulisách. 

Další problematickou částí kampaně se navíc stává dokument, který objevili pozorní diváci. Jde o stanovisko Nejvyššího soudu v případu dětské pornografie z roku 2008. Dokumenty, které nějak souvisí s obtěžováním dětí nebo lidmi, kteří se dostali do křížku se zákonem kvůli obtěžování, se objevují i v předešlých kampaních s dospělými. Jsou ukryty například v kabelkách, nebo v rámečku na stolech za modelkami.  

Balenciaga provokuje: Po obnošených botách a kožené tašce ve stylu odpadkových pytlů přichází sáček od chipsů za 40 tisíc

Barbara Hacsi / 17. 10. 2022

Za oblečení pro své avatary utrácejí stovky dolarů, virtuální styl je pro ně důležitější než reálný aneb Digitální móda na vzestupu

Barbara Hacsi / 07. 11. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM