Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Rozhovory

Pavel Liška: Když nepracuju, jsem šťastný

Avatar photo Miloš Pokorný
08. 02. 2024

Hostem Ranního klubu byl herec a cestovatel Pavel Liška. S Milošem Pokorným si popovídali nejen o jeho roli ve filmovém hitu Aristokratka ve varu, ale i o dobrodružných cestách na motorce, a to včetně té aktuální na Papuu Novou Guineu.

Další díly (1004)

Je to obrovský zážitek

Teď jsi mi mimo mikrofon řekl, žes testoval rolbu. Jak ses k ní dostal?
Od autosalonu jsem dostal dárek k padesátinám s tím, že si můžu vybrat deset libovolných strojů a že si je můžu otestovat. Teď mi zbývá posledních pět strojů. Chtěl jsem otestovat něco netradičního.

Jaký jsi z ní měl pocit?
Je to obrovský zážitek. Ovládáš ji joystickem. Jen hýbeš rukou a ta radlice dělá všechno, co dělá ruka. Hlavně před sebou hrneš tuny sněhu, ve kterých je obrovská síla. Strašně záleží na struktuře sněhu. Když je mokrý, je to mnohem náročnější.

U strojů ještě zůstaneme. Rád jezdíš na motorkách, i když jim tedy úplně, jak sám říkáš, nerozumíš. Kam jsi vyrazil v roce 2023?
Nikam jsem kvůli práci a rodině ani moc necestoval. Pak jsem si to ale vynahradil v srpnu a září, kdy jsme odletěli s Honzou Révaiem na Papuu Novou Guineu.

Bára Poláková: Na kolik nástrojů hraješ, tolikrát jsi člověkem

Redakce / 08. 06. 2022

Rád překonávám překážky

A jaké to tam bylo?
Pořádná divočina. Všichni se divili, že chceme zrovna tam. Byla to ale skvělá volba. Někdy jsme museli přelétávat malým letadlem, protože všude se na motorce jezdit nedá. Pak se jde zase několik dní pěšky do nejbližší vesnice.

Proč zrovna Papua?
Jednak rádi překonáváme překážky, jednak díky atraktivitě té země. Je to jedno z posledních míst, kde je ještě divoká příroda. A taky jsme si tu zemi vybrali díky cestovateli a etnografovi Miroslavu Stinglovi, který se tam moc chtěl podívat. Ale už zemřel, tak jsme se tam vydali na jeho počest.

Splnil sis všechna očekávání?
Naprosto. Jinak to ani nešlo. Ostrov je neskutečně rozmanitý. Ale s Honzou jsme si toho naložili trochu víc. Nechtěli jsme jenom cestovat, také jsme chtěli domorodcům zahrát. Nazkoušeli jsme si pro ně loutkové divadlo a všechno vybavení vozili pořád s sebou. A navíc z toho tentokrát nebude jenom dokument, ale i celovečerní film v kinech, částečně animovaný, abychom využili právě loutky.

Kam budete cestovat dál?
Chceme objet Česko-Slovensko různými dopravními prostředky a objevovat nové zajímavé a talentované lidi.

David Kraus: Konec v Show Jana Krause jsem tátovi oznámil v dopise

Miloš Pokorný / 04. 01. 2024

Zase hraju pošuka

Teď jde do kin film Aristokratka ve varu. Co tě na natáčení nejvíc bavilo?
Po dlouhé době jsem si zahrál v opravdovém filmu. A nejvíc mě na něm bavilo pozorovat při práci Jirku Vejdělka a kameramana Vladimíra Smutného. My herci jsme sice točili komedii, ale oni to točili jako Almodóvar.

Hraješ údržbáře, že?
Ano, ale ve skutečnosti zase hraju pošuka.

Jsi manuálně zručný?
Myslím, že jsem, ale neumím to. Spíš se učím být manuálně zručný. Ze mě se stává kutil postupně. Například na chatě jsem si postavil letní sprchu, ale trvalo mi to týden.

Jsi domácí typ?
To jo. I chalupářský typ. Když je někdo herec, tak potřebuje hrát a mít velké úkoly. Já takový nejsem. Rád pracuju s mírou. Když nepracuju, jsem šťastný.

Chodíš rád do kina?
Chodím, ale v kině už jsem nebyl strašně dlouho. Když už se do kina vypravím, tak sám a sedám si dozadu na kraj, protože se často dojmu a nechci, aby to někdo viděl.

Jak se změnil Pavlův postoj k hraní? Umí lhát? A kde aktuálně můžeme Pavla Lišku vidět?
To se dozvíte v přehrávači a také ve videu. Archiv všech rozhovorů z Ranního klubu najdete v sekci Podcasty, v aplikaci Expres FM a ve vaší oblíbené podcastové službě. Videoarchiv rádia Expres FM hledejte na Stream.cz!

Václav Neužil: Nás herce baví poznávat svět z různých perspektiv

Miloš Pokorný / 30. 09. 2023

Saša Rašilov: Herecké povolání je vysoce infekční, jednou vezmete dítě do práce a je to v háji

Miloš Pokorný / 26. 12. 2023

Pavla Beretová: Na každém projektu hledám něco zajímavého, někdy jsou to jen peníze 

Miloš Pokorný / 27. 10. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM