Trendy Expres /
Celý playlist
Rozhovory

Ondřej Pavelka: Na natáčení seriálu Revír to bylo jako v americkém filmu

Avatar photo Miloš Pokorný
11. 04. 2023

Ranní klub navštívil herec, režisér, scenárista a dramaturg Ondřej Pavelka. S Milošem Pokorným probrali především Revír, nový seriál Televize Seznam, ve kterém Ondřej ztvárnil jednu z hlavních rolí. Dotkli se ale také divadla nebo starších projektů.  

Další díly (1004)

V seriálu Revír hraješ předsedu spolku…
Ano, hraji předsedu nejstaršího honebního spolku v Čechách a na Moravě – Přibáň. 

Musím říct, že v mysliveckém ti to velmi sluší, jak bys vlastně seriál představil?
Viděl jsem první čtyři díly a ohromně se bavil. Mým kamarádům se to také líbilo, ohodnotit to ale musí především diváci. Seznamu se ten seriál, nebo minisérie, povedl, je to něco, co u nás moc nevidíme – má to v sobě takovou šílenou drzost, divokou energii a i ten styl je atypický. Myslím, že diváci budou mile překvapení. 

Je to podle tebe dostatečně punkové?
Ano, bylo to ostré, člověk si připadal jako v americkém filmu. Vůbec nepřeháním, když říkám, že tam byla úžasná energie. V Přibáni byli bezvadní lidé, od ostřiče po kuchaře.

Čím to bylo? Tím tématem a natáčením opravdu venku a ne v umělých kulisách?
Pro mě určitě, je skvělé, když člověk vyleze z těch umělých kulis a vše je reálné a vše se může nějak jmenovat. V kulisách se totiž třeba nesmí pivo jmenovat pivo nebo auto se nesmí jmenovat auto. Ale tady byl krmelec krmelcem a jezevec jezevcem. A opravdu velký zážitek mám s orlem, kdy jsme ho naučili, že letěl v nebesích, já na něj kouknul a on mi přistál na ruku. Podle majitele toho orla si mě prý vybral, že mám v sobě nějakou pozitivní energii, nějaké charisma. Často a rád ke mně lítal.

Jak jste to dlouho točili?
Asi měsíc a půl, ale opravdu se točilo od rána do večera. Ale jak jsem řekl, byla tam ta úžasná energie.

Takže jasný signál, že to bude výjimečný projekt…
Když to člověk řekne, tak se se zlou potáže, ale já tomu chci věřit a myslím, že se diváci mají na co těšit.

A hráli tam i neherci, například myslivci?
Byla tam spousta myslivců, kteří hlídali, abychom vše dělali přesně a odpovídalo to realitě.

A co myslivecká hantýrka nebo zvyklosti?
Například nás hlídali, abychom si jako myslivci připíjeli levou rukou. Důvod ale nemůžu říct dřív než po desáté večer. A třeba už vím, proč se říká paroháč, protože jeleni s parohy bojují o laň, ale ona je volná, tak přiběhne mladý zobák a užije si. A ti dva, co bojují, jsou paroháči.

Jelikož jde o reálné prostředí, stalo se něco, co nebylo ve scénáři?
Například kameramanům přišel do záběru jen tak jelen.

Kromě seriálu Revír ale hraješ v divadle, kam na tebe lidé mohou vyrazit?
V Národním divadle proběhla premiéra představení Naši furianti, kde hraji Buška. Přišel i ještě ne pan prezident Petr Pavel. Ale proč mluvím o prezidentovi – na Vinohradech zkouším v bezvadném malém punkovém divadle D21 hru o Benešovi, která se jmenuje Benešův posel. Bude to asi složité, ale bude to zábavné. Tematicky hra navazuje na inscenaci o Háchovi, která se v divadle hraje.

Co ty a režie?
Měl jsem nějaké plány, ale covid vše změnil. Nicméně v současné době připravuji inscenaci do La Fabriky. A zároveň píšeme se synem Kryštofem sérii o Sudetech. Půjde o takového Romea a Julii ze Sudet.

Proč si vybrali pro sérii právě Sudety? Jak Ondřej hodnotí sérii Bohéma, kterou teď reprízuje Česká televize? A je zvyklý, že ho, stejně jako Miloš, lidé zaměňují za Ondřeje Havelku? 
To si můžete poslechnout v podcastu v úvodu článku, nebo ve vloženém videu. Archiv našich rozhovorů najdete v sekci Podcasty, v mobilní aplikaci Expres FM, na webu podcasty.cz a ve vaší oblíbené podcastové službě. 

Jan Maxián: Ve svém životě dělám všechno, co mě baví a naplňuje

Miloš Pokorný / 23. 02. 2023

Hana Vagnerová: Nezvládla bych žít v otevřeném vztahu, to ale neznamená, že to odsuzuji

Miloš Pokorný / 22. 11. 2022

Foto: Expres FM / Vašek Mašinda 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM