Ranní klub /
Celý playlist
Rozhovory

Hvězda seriálu Revír Tony Mašek: Chci prorazit v Hollywoodu, od čtyř piluji angličtinu

Redakce
27. 04. 2023

Hostem ve vysílání Expres FM byl mladý herec Tony Mašek. S Veronikou Kolouškovou probrali nejen jeho výraznou roli v seriálu Revír, ale také jeho hollywoodské ambice, natáčení se zahraničními produkcemi nebo koníčky.   

Další díly (106)

Právnickou praxi nepřevezmu

Nedoufali tví rodiče, kteří jsou právníci, že se staneš také advokátem a převezmeš jednou rodinnou firmu?
Kdyby jenom rodiče, i babička je právnička. Ale celá rodina mě v herectví hodně podporuje, takže tohle problém nebyl. Táta sice jednou přiznal, že by byl rád, kdybych firmu jednou převzal, ale asi se to nestane.

Komu dáváš zkontrolovat své smlouvy? Mamce, tátovi nebo babičce?
Všem. Říkají, že čím víc očí to vidí, tím lépe, protože žádná smlouva není neprůstřelná.

Kdy tě vlastně přepadla touha stát se zrovna hercem?
Bylo mi 14 a táta se mě zeptal, kam bych chtěl na prázdniny. Řekl jsem mu, že bych chtěl na herecké tábory, zkusil jsem si to a došlo mi, že mě to baví a rozhodl jsem se jít na konzervatoř, kam jsem se dostal v patnácti. Vyšel jsem ji a od té doby hraji.

Svědomitě a cílevědomě se připravuješ po všech stránkách a chceš být světový herec, který prorazí v Hollywoodu. Umíš velice dobře anglicky, protože na tebe táta od dětství anglicky mluvil, je to tak?
Míchali jsme angličtinu s češtinou od mých čtyř let a od devíti let jsem měl doučování s rodilými mluvčími z Ameriky, proto mám také americký přízvuk. Pak jsem přidal ještě jeden anglický akcent a poté jsem se naučil ještě německy. Do dneška doma mícháme češtinu s angličtinou a němčinou. 

Zkušenost k nezaplacení

Za sebou už máš účinkování v některých zahraničních produkcích, například ve filmu Spider-Man: Daleko od domova. Co jsi tam hrál?
Ztvárnil jsem maličkou roli nazvanou Bellboy. Dokonce jsem něco i řekl, ale nakonec to vystřihli. Jsem tam úplně na pozadí, což mě trochu mrzelo, protože to byla jedna z prvních zahraničních věcí.

Ale zažil jsi obří produkci, měl jsi určitě svého maskéra, kouče na americký přízvuk a tak…
Americký přízvuk jsem ovládal dobře, ale měl jsem svého maskéra, dostal jsem dobré kafe, podíval se, jak to chodí v obrovské zahraniční produkci a jsem za tu zkušenost hrozně vděčný.

Zahlédl jsi Toma Hollanda nebo Zendayu?
Toma Hollanda jsem zahlédl zespoda ze schodů a když kolem mě procházel, s někým se bavil o UFC. Chtěl jsem na něj zavolat, to víš, že ano, ale trochu jsem se bál.

Jedno tvé zahraniční natáčení bylo pro Netflix…
Jde o seriál Světlo a stíny (Shadow and Bone) podle románů Leigh Bardugo, tam hraji mladého vojáka Alexeje, kartografa. Byl to pořádný stres, protože jsem poprvé hrál nějakou větší roli v seriálu, který stál 88 milionů dolarů. Měl jsem podporu od kolegů, od Huga Speera, Bena Barnese a naprosto skvělého režiséra Lee Tolanda Kriegera. Prostě zkušenost k nezaplacení. Natáčeli jsme měsíc v Budapešti a byly tam skvělé efekty.

Tvoje zatím největší role je ale v českém seriálu Revír, kde dokonce zpíváš. Jak ses k tomu dostal?
Volal mi režisér Luboš, popsal mi roli a zeptal se, jestli bych o to měl zájem a já řekl, že ano. Poté jsme měli ještě schůzku, kde jsme se oťukali, následně proběhlo takové krátké výběrové řízení a ještě jsme s Kristínou Svarinskou odehráli jednu scénku, která nám šla očividně skvěle a tak mi pak zavolali, že tu roli mám.

Když jde člověk proti svému pocitu, dějí se špatné věci

Koho budeš hrát ve filmu Bratři o bratrech Mašínech, který bude mít premiéru v říjnu?
Hrál jsem Zbyňka Janatu, jednoho z party Mašínů, který se rozhodl, že půjde do Německa, respektive utíkal do Německa a skončil špatně, ale nechci prozrazovat víc. Prostě jsem si to moc užil, režisér Tomáš Mašín je legenda, byla tam spousta skvělých efektů, kolegů jako Honza Nedbal nebo Oskar Hess a jsem hrozně vděčný za tu roli a za to, že jsem toho mohl být součástí.

Věnuješ se hodně i bojovým sportům. Jaké ovládáš?
Ve zhruba jedenácti, dvanácti letech jsem začal kickboxem, na konzervatoři jsem měl pauzu, poté jsem dělal MMA, následně jsem přešel na Krav Magu a teď dělám brazilské jiu-jitsu, kickbox a MMA.

Zastavme se u Krav Magy. Dosáhnul jsi P4, tedy čtvrté úrovně, proč jsi v tom nepokračoval?
Změnil se mi zájem. Zjistil jsem, že se radši válím s kluky na karimatce na brazilském jiu-jitsu, je to jiná filozofie. Spíš bojový sport než sebeobrana, takže mě to chytlo.

Je to i proto, že by ses nechtěl nechat někdy zastupovat při nějakých kaskadérských záběrech jako třeba Tom Cruise?
Asi ano, ale u kaskadérských situací je to u mě hodně o pocitu. Kdybych měl pocit, že něco nemám dělat, tak bych se radši nechal zastoupit. Myslím, že když jde člověk proti svému pocitu, dějí se špatné věci.

Jaké jsou tvé budoucí plány?
Ještě uvidím. Mám nějaké nabídky, byl jsem na několika castinzích i pro zahraniční produkce a zatím o tom nemůžu mluvit kvůli vysokým pokutám. V červnu uvidíme, jak to dopadne, protože ještě nemám podepsanou smlouvu. A ještě bych se rád podíval do zahraničí, trochu procestoval svět, protože to ze mě udělá, doufám, lepšího člověka.

Co Tonyho baví na střílení? Nebál se v seriálu Revír zpívat? A jak se mu hrálo mezi tolika zvířaty? 
To se dozvíte ze záznamu rozhovoru v úvodu článku. Všechny rozhovory s hosty Expres FM najdete v sekci Podcasty, v aplikaci Expres FM a ve své oblíbené podcastové službě. 

Ondřej Pavelka: Na natáčení seriálu Revír to bylo jako v americkém filmu

Miloš Pokorný / 11. 04. 2023

Jan Kříž: Mám pocit, že muzikály se v Česku posouvají správným směrem

Miloš Pokorný / 18. 04. 2023

Foto: Expres FM / Petr Novák 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM