Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Vidíte jít koně na videu dopředu nebo dozadu? Jednoduchý test odhalí, jaká hemisféra vašeho mozku je dominantní

Redakce
Chcete vědět, zda používáte více pravou nebo levou mozkovou hemisféru? Podívejte se na video koně, kterého někteří vidí jít dopředu a někteří pozpátku!
17. 08. 2021

Co znamená, když vidíte jít koně dopředu?

Pokud vidíte koně jít směrem dopředu, pravděpodobně využíváte více levou hemisféru mozku. V praxi to vypadá, že máte spíše analytický mozek, uvažujete logicky a metodicky. Je to velmi užitečné pro lineární myšlení, matematiku, rébusy, psaní, pojem o čase nebo třeba přijímání faktů. Budete zruční v řešení algebraických otázek, psaní kritických esejí a provádění vědeckých experimentů.

whiteboard-with-formulas.jpg

Foto: Freepik

Co prozrazuje délka vašeho ukazováčku?

Co znamená, když vidíte koně jít pozpátku?

Pokud vidíte koně couvat, znamená to, že pravděpodobně využíváte více pravou mozkovou hemisféru. Většina umělců, hudebníků nebo básníků bývají líčeni jako osoby používající právě pravou hemisféru mozku! Nejspíš jste také velmi kreativní, intuitivní a umělecky zaměření. Občas jste možná označováni za snílky. Před matematickými rébusy dáváte přednost malování či hudbě.

full-shot-woman-holding-brush.jpg

Foto: Freepik

Proč Quentin Tarantino ze svých výdělků nikdy nedal matce žádné peníze? Jeho důvod vás donutí zamyslet se nad tím, jak se nechovat ke svým dětem!

Co znamená, když jste schopni vidět obojí?

Pokud dokážete v hlavě sami přepínat, kdy jde kůň dopředu a kdy dozadu, znamená to, že své hemisféry dokážete používat obě stejnou měrou. Nejspíš vás baví matematika, rébusy, hádanky, ale zároveň jste stejným dílem kreativní a věnujete se umění.

Dvě různé hemisféry, které spolu úzce spolupracují

Obě hemisféry mozku jsou si velmi podobné, alespoň na první pohled. Ale stejně jako žádný párový orgán v těle ani ony nejsou zcela identické. Také se nejedná o polovinu mozku, jak se často lidé mylně domnívají. Jedná se o dvě poloviny tzv. koncového mozku. Jak již bylo výše zmíněno, každá hemisféra obstarává jiné funkce. Neznamená to však, že by vždy mozek využíval pouze jednu z hemisfér. V případě testu jste zjistili pouze to, která z vašich hemisfér je dominantní. Obě však spolu úzce spolupracují a dokonce jsou schopné v případě úrazů a poškození mozku částečně přebírat funkce té druhé. Také to neznamená, že pokud je vaší dominantní hemisférou pravá, nejste schopni logického uvažování. Například matematické schopnosti jsou nejsilnější, pokud hemisféry spolupracují.

Úvodní foto: Freepik

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM