Quentin Tarantino své matce nikdy nedal ani penny

Úspěšný režisér a scénárista Quentin Tarantino se v rozhovoru svěřil s tím, že ze svého pohádkového jmění matce nedal ani penny. Co ho k tomu vedlo? Důvod vás donutí zamyslet se nad tím, jak mluvíte se svými dětmi. Jaké další věty jim rozhodně neříkat?

Matka nevěřila, že má na to uspět ve světě filmu

Web Page Six informoval o tom, že Quentin Tarantino v nedávném rozhovoru prozradil, že ze svého jmění nedal matce ani penny. Důvodem bylo to, že jeho matka nevěřila, že má šanci uspět ve světě filmu a od takové kariéry ho zrazovala. Quentin Tarantino začal scénáře psát už na základní škole, tehdy se však nesetkal s podporou a pochopením ze strany učitelů. Ti jeho tvorbu vnímali jako vzpouru, jelikož je psal namísto školních prací. Quentin Tarantino se škole příliš nevěnoval a jeho studijní výsledky se jeho matce nelíbily. Vůbec Quentina v jeho kariéře nepodporovala, dokonce se posměšně vyjadřovala o jeho scénářích a snažila se mu tuto činnost zatrhnout. Quentin Tarantino v rozhovoru zavzpomínal na to, co jí tehdy odpověděl: "Když mi to řekla sarkasticky, přemýšlel jsem a povídám jí, že dobře, paní. Když se stanu úspěšným spisovatelem, nikdy neuvidíš z mého úspěchu ani penny. Žádný dům pro tebe, žádná dovolená pro tebe, žádný Elvisův Cadillac pro mámu. Nic nedostaneš, protože jsi to řekla."

Do kin přichází moderní fotr, soulová legenda i herní postava

Když se Quentina moderátor ptal na to, zda svůj slib dodržel, odvětil, že ano. Jediné, s čím matce pomohl, byl její dluh u finančního úřadu, ale rozhodně jí nedopřál luxusní život. Ostatním rodičům Quentin Tarantino vzkazuje: "Když jednáte se svými dětmi, vaše slova budou mít důsledky, pamatujte na to, jaké důsledky může mít váš sarkastický tón hlasu, kterým se vyjadřujete o něčem, v čem vidí smysl." Quentin Tarantino to v dětství neměl úplně lehké. Jeho matka jej měla neplánovaně v 16 letech. Tehdy byla Quentinova matka Connie emancipovanou studentkou. V tu dobu byla vdaná za Tonyho Tarantina, který ji ujistil, že je neplodný. To se však ukázalo jako nepravda, když Connie zjistila, že je těhotná. Manželství se rozpadlo, když byl Quentin ještě malý. Connie byla dle informací webu Page Six tak naštvaná, že syna Tonymu ukázala až po několika letech. Quentinův vztah s matkou byl problematický, jak bylo zmíněno výše, podobně to má slavný režisér i s otcem. S tím se v dospělosti měl vidět jen jednou, a to ještě čirou náhodou, když se neplánovaně potkali v kavárně.

Jaké další věty byste rozhodně svým dětem říkat neměli?

Sto lidí, sto chutí, každý vychovává své děti dle svého nejlepšího přesvědčení, ale odborníci na dětskou psychologii se většinově shodnou, že tyto věty mohou dětem ublížit. Co byste jim rozhodně říkat neměli? "Nebreč, koukej se pochlapit, kluci přece nepláčou!" Tuto větu někteří rodiče říkají svým synům s patrně dobrým úmyslem. Pamatujte na to, že pláč dokáže ulevit od emocionálního vypětí a přináší úlevu. Pokud chcete, aby vám dítě důvěřovalo, musí vědět, že se vám může s čímkoliv svěřit a vy nebudete jeho problém zlehčovat.

Nevhodné poznámky týkající se vzhledu: Obzvláště dospívající dívky jsou velmi citlivé na poznámky, které se týkají jejich vzhledu. Tlak na to vypadat jako z obálky časopisu je už dnes tak velký, že ho opravdu nemusíte přiživovat těmito řečmi. Neničte dětem těmito poznámkami sebevědomí. Zejména pozor na kritiku váhy a vzhledu postavy, takové řeči mohou být základem pro poruchu příjmu potravy.

Noční buzení: Odhalte skryté zdravotní problémy podle hodiny, ve kterou se budíteZdroj úvodní fotografie: Profimedia
Zdroje informací
Page Six Psychology Today Parents.com

Podcast