Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Hračka pro rozvedené otce, nebo začátek sci-fi budoucnosti: Vše o Apple headsetu

Avatar photo Pierre Beneš
09. 06. 2023

Je pár dnů poté, co Apple poprvé na veřejnosti ukázal svojí vizi budoucnosti. Jak té naší, tak i svojí jako firmy. V rozhovoru s Janem Březinou ze serveru iPure.cz probíráme, jak se na nový Apple headset tváří lidé, kteří už ho měli šanci vyzkoušet, a co by mohla být jeho budoucnost za tři až pět let. 

Jak dlouho Apple na oznámení svého nového headsetu pracoval? 
Vypadá to, že na něm Apple pracoval takových 6-10 let, což je neuvěřitelně dlouhá doba. Ale Apple má ve zvyku připravovat něco jako puzzle, skládačku. Za těmi brýlemi je vidět, že si nejdřív vyvinuli vlastní procesory, vlastní nadstavbu nad operační systém, který vychází z iPhonů a iPadů, museli do něj zakomponovat spoustu strojového učení, na základě kterého headset pozná kam se zrovna díváte a jak s ním chcete interagovat. Apple tvrdí, že na headset použili přes 5.000 patentů.

Takový vývoj si Apple nechá řádně zaplatit. V přepočtu s českou daní nový headset vyjde zhruba na 100 tisíc korun. Což je trojnásobek toho nejpokročilejšího headsetu od Mety. Proč je verze od Apple tak drahá? 
Já to chápu tak, že Apple jde na trh z druhé strany. Meta začala s velmi dostupnými brýlemi, které postupně technologicky vylepšovala a zvedala jejich cenu. Apple na to jde opačně a říká, že aby uživatelé měli skutečně kvalitní zážitek, musí Apple udělat to nejlepší, co v tuto chvíli dokáže. Skoro až bez ohledu na cenu, protože 100 tisíc rozhodně není masová záležitost, ale jakmile bude Apple schopný výrobu škálovat, určitě bude schopný přijít s levnějšími modely. Podle mě jde Meta odspodu, Apple odshora, časem se potkají a začnou si konkurovat.

Zajímá vás s jakou konkurenční výhodou Apple přišel? Jak se na něj tváří novináři, kteří ho měli šanci vyzkoušet? Pro koho je headset určený a jaká bude jeho budoucnost za pět let? Poslechněte si rozhovor v úvodu článku.
Stopáž si můžete poslechnout i v aplikaci Seznamu, na Podcasty.cz nebo ve vašem oblíbeném podcastovém přehrávači.

Apple představil novinky: Přicházejí dlouho očekávané brýle, lepší operační systém i nový MacBook

Barbara Hacsi / 06. 06. 2023

Budoucnost s AI: Buď se vyhubíme, nebo splyneme s planetou

Pierre Beneš / 02. 06. 2023

Úvodní foto: archiv Apple

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM