Ostatní

Expres Report: Půlka Čechů se bojí Green Dealu, školáci se neohřejí, americké firmy zaměstnají uprchlíky

Redakce
20. 09. 2022

Bezmála polovina obyvatel Česka se bojí Green Dealu. Školy budou snižovat teplotu v učebnách i sprchách. Kyjev a Moskva si podle Erdogana vymění zajatce. 

Firmy v USA budou zaměstnávat uprchlíky, celkem jich přijmou 20 tisíc. A Zlatý míč pro nejlepšího tuzemského fotbalistu získal Patrick Schick.  

Silikonový štít: Proč by při válce na Tchaj-wanu ztratili úplně nejvíc všichni

Petr Šilha / 20. 09. 2022

Skoro polovina lidí z Česka se obává toho, že přechod k udržitelné ekonomice povede ke zchudnutí země. Jen 11 procent si myslí, že má dost informací o plánu na ekologické hospodářství. Třetina lidí o něm neví skoro nic. Stejný podíl dotázaných si myslí, že Zelená dohoda neboli Green Deal bude pro Česko přínosem. Vyplývá to z průzkum agentury STEM.

Školy by mohly nově snížit teplotu vytápění mimo učebny z dosavadních 18 stupňů na 17. Ve sprchách ze 24 na 21. Navrhuje to Ministerstvo zdravotnictví. Snížení teploty v tělocvičnách nebo na chodbách rezort zdůvodňuje současnou energetickou krizí. Novela počítá také s tím, že se bude méně větrat ve třídách.

Kyjev a Moskva se dohodly na výměně stovek zajatců. Tvrdí to turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, který se o víkendu sešel s Vladimirem Putinem. Domů by se mělo vrátit 200 zadržovaných vojáků.

Více než sto amerických firem zaměstná uprchlíky. Jsou mezi nimi i Amazon, Walmart nebo Pfizer. Zavázaly se během tří let přijmout přes 20 tisíc uprchlíků z Afghánistánu a Ukrajiny. Snaží se tím pomoci začlenit do společnosti lidi, kteří kvůli válkám ve svých zemích uprchli do USA.

Útočník Patrik Schick poprvé vyhrál novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu sezony. Druhý skončil obhájce trofeje Tomáš Souček, třetí místo obsadil gólman Tomáš Vaclík. Výsledky ankety dnes byly vyhlášeny v Praze.

Nejlepší bydlení pro studenty: Koleje, společný pronájem i gauč u tety, pozor ale na podvodníky

Karin Šnýdrová / 20. 09. 2022

Písně pro Alžbetu II.: The Beatles královnu opěvovali, Pet Shop Boys si z ní dělali legraci a The Smith dokonce pohřbili

Carlito Brigante / 20. 09. 2022

Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM