MidnightDrip /
Celý playlist
Mix

Poznejte příběh Katie Piper, kterou nechal její přítel polít kyselinou. Povstala z popela jako Fénix

Avatar photo Lukáš Moravec
11. 07. 2022

Krásná a úspěšná modelka a reportérka Katie Piper z Velké Británie měla před sebou zářnou kariéru, o kterou ji málem připravil její zhrzený přítel, když ji nechal polít kyselinou. Katie jako zázrakem přežila a díky silné vůli a skvělé práci lékařů je opět krásná.

Katie byla velice pohledná a na její Facebookový účet jí denně přicházelo desítky zpráv od mnoha ctitelů. Obvykle na tyto zprávy ani nereagovala, ale jeden z nich, Daniel Lynch, ji upoutal natolik, že se s ním dokonce i sešla. Urostlý a zpočátku i trochu plachý Lynch Katie téměř okamžitě uhranul. Ani to, že ji psal desítky zpráv a emailů ji nevarovalo a naopak se ji to zdálo roztomilé a pozorné. Brzy však zjistila, že Lynch je agresivní a dokáže se rozzuřit i kvůli banalitě. Jednoho dne, když byli ubytování na hotelovém pokoji, Lynch Katie napadl a znásilnil. Křičel na ni, že ji zabije a Katie se nakonec podařilo jej přesvědčit, aby z hotelu odjeli a on ji pustil domů. Katie se však rozhodla čin neoznámit policii, protože se bála, že by situaci jen zhoršila.

Místo omluvného emailu strašlivý útok kyselinou

Ještě ten den začal Lynch bombardovat Katie zprávami plnými omluv a proseb. Prosil ji, aby si přečetla email, který jí poslal a Katie se rozhodla, že tak učiní. Doma jí však nefungoval internet, a tak se rozhodla jít do internetové kavárny, aby si email přečetla tam. Při cestě do kavárny míjela muže s kelímkem v ruce. Myslela si, že je to žebrák a začala hledat drobné, které by mu darovala. Muž byl ale komplicem Daniela Lynche a v okamžiku, kdy se s Katie míjel, jí vychrstl obsah hrnku do obličeje. V hrnku ovšem nebyla káva, jak se Katie zprvu domnívala, ale kyselina sírová. Katie měla zasaženou celou tvář, část hrudi, oči a jícen. Musela prodělat mnoho operací, během kterých jí byla například kůže na obličeji nahrazena kůží ze zad. Strávila téměř dva týdny v umělém spánku a až po více než dvou měsících spatřila znovu svou tvář, ale již jen jedním okem. Na to druhé kvůli útoku oslepla. Když spatřila svůj obličej v zrcadle poprvé, myslela si, že má na obličeji nějakou masku.

 

Nový život, nová krása

Katie měla obličej k nepoznání, ale díky svému odhodlání, skvělé práci chirurgů a mnoha operacím se jí po letech opět začala vracet její tvář. Po několika letech se lékařskému týmu z Nemocnice Královny Victorie podařilo téměř nemožné – vrátit ji zrak i v druhém oku. Katie Piper napsala o svém příběhu knihu a o jejím osudu byl natočen i dokument. Katie rovněž založila nadaci, která pomáhá lidem s podobným osudem, jako měla ona sama. Se svým manželem Richardem vychovává dvě dcery a mimo nadaci se angažuje ve veřejném životě, mimo jiné jako novinářka nebo modelka.

Zdroje: YouTubeharpersbazaar.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM