Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Mix

Jak dnes vypadají slavné Bondgirls: Jane Seymour stárne s grácií, Britt Ekland žehrá na plastiky

Avatar photo Eva Zajícová
16. 08. 2022

Patří k agentovi 007 stejně jako rychlá auta, technické hračky nebo martini s vodkou (protřepané, nemíchané). Bondgirls jsou součástí každého dobrodružství, ať už představitelem agenta s povolením zabíjet byl Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan nebo Daniel Craig.  

Podívejte se na to, jak zestárly obdivované Bondgirls, mezi které rozhodně patří Jane Seymour, Ursula Andress, Britt Ekland či Teri Hatcher. Některé z nich dovedou stárnout s grácií a sluší jim to i ve vyšším věku.

Zvířecí celebrity: Lachtan Gaston, kosatka Keiko nebo pes Gump se proslavili svými příběhy, které často neskončily happy endem 

Kristýna Ševčíková / 15. 08. 2022

Ursula Andress v březnu oslavila 86. narozeniny

Jednou z nejkrásnějších Bondgirls všech dob je bezesporu švýcarská herečka Ursula Andress. V šedesátých letech minulého století platila za sexsymbol své doby. Ve Spojených státech amerických jí tehdy přezdívali „druhá Marlene Ditrich“. Její nejvýraznější rolí je postava Honey Ryder z bondovky Dr.No. Kvůli svému přízvuku ji však musela dabovat herečka Nikki Van der Zyl. Role Ursulu Andress proslavila, mnohým se do paměti vryla scéna, kdy z moře vystupuje na pláž v bílých bikinách. Následně si Ursula zahrála po boku takových hvězd, jako byli Frank Sinatra či Jean-Paul Belmondo. Objevila se také v další bondovce s názvem Casino Royale (komedie z roku 1967 není řazená mezi oficiální filmy, agenta si v ní zahrál David Niven). Dnes je herečce 86 let a žije střídavě v Římě a ve Švýcarsku.

Ursula v ikonickém kostýmu v bondovce Dr. No z roku 1962 a na akci ve švýcarském Bernu roku 2013

Britt Ekland si plastikami zničila obličej

Švédská herečka Britt Ekland se objevila v bondovce Muž se zlatou zbraní z roku 1974. Ve filmu si zahrála postavu Mary Goodnight, osobní asistentku Jamese Bonda. Díky tomuto snímku se jí podařilo prorazit,a rozjet tak hereckou kariéru naplno. Objevila se v dalších známých filmech jako jsou Hon na lišku (po boku svého manžela Petera Sellerse) či Otrokáři. Je také autorkou knihy o fitness. Pokud něčeho Britt Ekland hořce lituje, tak to jsou plastické operace, které podstoupila. Sama říká, že ji zohyzdily a zničily její obličej. Zvětšení rtů dokonce nazvala „největší chybou v jejím životě“. Aby odvrátila napáchané škody, nechala si do obličeje posléze aplikovat dle jejího tvrzení extrémně bolestivé injekce. I tak ale není se svým vzhledem spokojená. Letos v říjnu oslaví osmdesáté narozeniny.

Britt Ekland na propagační fotce k bondovce v roce 1974 a na letošní stockholmské premiéře filmu Elvis

Jane Seymour stárne s grácií

Jane Seymour letos v únoru oslavila 71. narozeniny a nutno uznat, že vypadá naprosto fantasticky. Většina lidí ji zná díky roli doktorky Quinnové ze stejnojmenného seriálu, který byl velmi populární v devadesátých letech. Někteří diváci si ji ale jistě vybaví také v roli věštkyně Solitaire v bondovce Žít a nechat zemřít. Ve filmu nejdříve stojí proti Bondovi, ale nakonec se přidá na jeho stranu. Nebylo to naposledy, kdy byla obsazena do role krásky, o čtyři roky později si zahrála princeznu v pohádce o Sindibádovi. Jejím zatím posledním snímkem je australské drama Ruby’s Choice.

Jane Seymour se za těch 49 let, které dělí film Žít a nechat zemřít a letošní návštěvu televizního festivalu v Monte Carlu, moc nezměnila

Teri Hatcher jen září

Další Bondgirl, která ve svém věku vypadá naprosto skvěle, je Teri Hatcher. Lidé si ji vybaví díky její nejznámější roli „zoufalé manželky“ Susan Mayer nebo jako Lois Lane ze seriálového Supermana. Bondovka, v níž si tato herečka zahrála, měla název Zítřek nikdy neumírá, šlo o druhé dobrodružství agenta 007 s tváří Pierce Brosnana. Ztvárnila roli Paris Carver, Bondovy expřítelkyně a zároveň ženy jednoho z jeho nepřátel. V současné době je herečce 57 let a nadále účinkuje hlavně v seriálech.

Rozdíl 25 let: Bondovka Zítřek nikdy neumírá měla premiéru v roce 1997, na snímku vpravo je Teri na premiéře divadelní hry POTUS v květnu letošního roku

Podívejte se, jak se změnily další Bondgirls

Ve videu můžete spatřit proměnu dalších Bondgirls, například Tsai Chin, Grace Jones, Sophie Marceau či Halle Berry.

Sexsymboly 80. let: Modelka, Bondgirl, skvělá zpěvačka a múza, to je Grace Jones

Pavel Kučera / 10. 08. 2022

Příběhy písní z bondovek. Agentovi 007 zazpívali Madonna, Paul McCartney i Billie Eilish

Redakce / 28. 03. 2022

Kvůli Bondovi si fenomenální zpěvačka odložila podprsenku

Redakce / 12. 11. 2020

Zdroj: Brightside.me, Wikipedia, Yahoo, Prevention
Zdroj fotografií: Profimedia a United Artists / Courtesy Everett Collection

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM