Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Mix

Vražedkyně Megan Huntsman zabila 6 svých dětí, její rodina se jí však zastala

Eliana Moravcová
06. 07. 2022

Žalobci ženu popsali jako neuvěřitelně lhostejnu a bezcitnou. Megan Huntsman se přiznala k zabití svých šesti novorozených dětí a k následnému ukrytí jejich těl v garáži. Navzdory okolnostem se jí zastaly dvě z jejích tří přeživších dětí, které dokonce napsaly dopis k soudu, ve kterém svou matku bránily.

Vraždy kvůli závislosti

Nyní již sedmačtyřicetiletá Megan Huntsman se v únoru roku 2015 přiznala policistům k Utahu k vraždě šesti svých dětí, které uškrtila krátce po narození, jejich těla zabalila do látky a plastového sáčku a následně je ukryla v garáži. Policii sdělila, že děti zabila kvůli své závislosti na metamfetaminu, jelikož měla strach, že by se o ně nebyla schopná postarat. K vraždám dětí docházelo v letech 1996 až 2006, podle všeho byly narozené děti naživu vždy jen několik minut, než je Megan uškrtila palci. Bylo nalezeno i sedmé mrtvé dítě, to však podle dostupných informací zemřelo již při narození. Hrůzný nález tělíček učinil bývalý manžel ženy Darren West, který zavolal policii hned po nálezu prvního tělíčka. Lidé v sousedství byli touto zprávou šokováni, jelikož Megan byla podle nich vždy štíhlá a vůbec nevykazovala známky těhotenství.


Přeživší děti se jí zastaly

Během vyšetřování se jí detektivové ptali, proč nechala žít své tři nejstarší děti. Megan vysvětlovala, že se první dvě děti narodily předtím, než začali s manželem užívat pervitin. Už však byla drogově závislá, když čekala třetí dceru. Další těhotenství proto vždy pečlivě tutlala. Dvě z jejích dcer se své matky dokonce zastaly a napsaly soudu dopis, ve kterém svou matku popsaly jako milujícího rodiče, který odvedl dobrou práci, když se o ně staral. Zastali se jí i další rodinní příslušníci. Její nejmladší sestra Jamie prohlásila: „Není zlá. Z toho, co jsem pochopila, byla vyděšená. Megan není monstrum,“. Rodinní příslušníci dále uvedli, že o její drogové závislosti neměli tušení. Její matka Joyce Huntsman se u soudu postavila se slzami v očích, aby hájila svou dceru. „Žena, která spáchala zločiny, nebyla moje Megan,“ hájila ji. Navzdory svědectví její rodiny však žalobci trvali na tom, že neexistuje omluva pro promyšlené a chladné vraždy jejích vlastních dětí. Navíc od roku 2001 je v Utahu schválený zákon, který umožňuje lidem, kteří mají dítě, ale nejsou připraveni se o něj postarat, ho nechat bez otázek a odpovědnosti ve zdravotnickém zařízení.

Svých činů poté litovala

„Deprese a alkohol se mě zmocnily stejně jako drogy,“ uvedla Megan v prohlášení, které přečetl její právní zástupce. „Nedokážu dát rozumnou odpověď, proč jsem byla schopna tak ohavného zločinu. Držela jsem své tajemství 18 let,“. Přestože její bývalý manžel West tvrdil, že zavražděné děti nejsou jeho, testy DNA potvrdily, že je otcem všech sedmi mrtvých dětí. O žádném těhotenství prý nikdy neměl tušení. Žena nakonec dostala u soudu šest trestů. Ve vězení stráví minimálně 15 let, nejspíš však bude trest daleko delší. „Nemyslím si, že bude někdy propuštěna,“ řekl po vynesení rozsudku prokurátor okresu Utah Jeff Buhman.

Úvodní foto: Profimedia
Zdroje: Daily MailIndependent

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM