Mix

Je mistrem komedií, i když celý život bojoval s ADHD a depresemi: Nyní je Jim Carrey připraven odejít do důchodu

Avatar photo Eliana Moravcová
12. 11. 2022

Více než 40 let se herec Jim Carrey věnuje především komediálním rolím. Kromě hraní se věnuje také produkci, tanci, zpěvu, psaní a dokonce i malířství. Přestože si herce většina lidí spojuje právě s komediemi, některá jeho životní období nebyla vůbec veselá. Paradoxně ho však jedno z takových období přivedlo právě ke komedii. Přečtěte si příběh herce, který je nyní připraven odejít do hereckého důchodu.

Jim Carrey se narodil 17. ledna roku 1962 ve městě Newmarket v Ontariu v Kanadě jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Jeho otec byl saxofonista, ale své hudební kariéry se musel vzdát, aby uživil svoji rodinu jako účetní. Jeho matka Kathleen byla v domácnosti a podle Carreyho se často necítila dobře a trpěla hypochondrií. Herec v jednom z rozhovorů vzpomínal, že když mu bylo pouhých sedm let, matka říkala, že se její mozek neuvěřitelnou rychlostí zhoršuje, nebo třeba že může kdykoliv umřít kvůli angíně. Tyto věty s ním prý vždy otřásly až do morku kostí. Podle něj to byl matčin způsob, jak si získat pozornost a lásku. Herec tedy již jako dítě začal doma s komedií, aby svou matku rozveselil.

Na druhý pokus: Reese Witherspoon, Pierce Brosnan a další celebrity, které se s druhou svatbou dočkaly štěstí v lásce

Eliana Moravcová / 23. 10. 2022

S rodinou se octil bez domova

Jeho neveselé rodinné prostředí a skutečnost, že mu bylo diagnostikováno ADHD, se kterým se léčil, nejspíš přispěly k depresím, kterými dlouho trpěl. V dospělosti své ADHD využil ve svůj prospěch a vložil svoji neutuchající energii do komediálního a kreativního já. Když byl Carrey na střední škole a jeho otec přišel o stabilní práci, šestičlenná rodina se ocitla rázem bez domova a musela bydlet v dodávce nebo stanovat v různých kempech. Carrey proto opustil v 16 letech školu a začal pracovat jako školník, aby se pokusil zlepšit finanční situaci své rodiny. Naštěstí sklízel úspěchy i jako komik, kdy si už v 17 letech díky svým vystoupením dokázal slušně vydělat.

Úspěch přišel brzy

Jim Carrey celé roky snil o své slávě, dokonce si v roce 1990 vypsal šek na 10 milionů dolarů za „poskytnuté herecké služby“ a slíbil, že ho do 3 let promění v realitu. Schovával ho ve své peněžence a těsně před Dnem díkůvzdání v roce 1995 zjistil, že díky filmu Blbý a blbější z roku 1994 skutečně danou částku vydělal. Za komedii The Cable Guy z roku 1996 pak herec dostal dokonce nejvyšší plat, jaký kdy mužský herec za film v té době dostal – 20 milionů dolarů.

Je připravený odejít do důchodu

Herec byl za svůj život dvakrát ženatý a měl několik přítelkyň. V roce 1987 se se svou bývalou ženou Melissou Womer stali rodiči, když se jim narodila dcera Jane. V roce 2010 se Carrey stal dědečkem, což je podle něj zážitek, který mu dal ten nejlepší pocit na světě ohledně jeho stárnutí. Dnes je po padesáti filmech a dvaceti televizních pořadech připraven odejít do důchodu. „Záleží na tom, pokud andělé přinesou nějaký druh scénáře napsaný zlatým inkoustem, který mi řekne, že je opravdu důležité, aby ho lidé viděli, to bych možná mohl,“ vyjádřil se herec ohledně svých dalších plánů na natáčení. Jinak je prý připraven dát si od herectví pauzu.

Jim Carrey na premiéře možná posledního filmu, v kterém jsme jej mohli vidět, Ježek Sonic 2. Foto: Elizabeth Goodenough / Everett Collection / Profimedia

Stiflerova máma se utápěla v depresích a jedla pizzu: Pak ale dostala druhou šanci a vrhla se do práce

Eliana Moravcová / 19. 10. 2022

Hvězdu 90. let Alicii Silverstone označili v Batmanovi za příliš tlustou, odmítla se podřídit standardům krásy a oddala se jiným vášním

Eliana Moravcová / 27. 10. 2022

Zdroje: thethings.com, rollingstone.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM